Дібрівка (Миргородський район, село)

Ді́брівка село у Миргородському районі Полтавської області України. Населення становить 1045 осіб. Орган місцевого самоврядування Дібрівська сільська рада.

село Дібрівка
Герб Прапор
Країна  Україна
Область Полтавська область
Район/міськрада Миргородський район
Рада Дібрівська сільська рада
Код КАТОТТГ UA53060230100058100
Основні дані
Населення 950
Поштовий індекс 37621
Телефонний код +380 5355
Географічні дані
Географічні координати 50°02′18″ пн. ш. 33°31′05″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
131 м
Відстань до
обласного центру
до м. Миргород — 9 км км
Місцева влада
Адреса ради 37622, Полтавська обл., Миргородський р-н, с.Дібрівка
Карта
Дібрівка
Дібрівка
Мапа

 Дібрівка у Вікісховищі

Географія

Село Дібрівка знаходиться за 3 км від лівого берега річки Лихобабівка, за 0,5 км від села Веселе. По селу протікає пересихаючий струмок з загатою.

Символіка

Символіка затверджена 3 березня 2020 р. рiшенням сесії сільської ради. Автори - О.І.Маскевич, В.М.Джунь, Я.В.Квілінський.

Герб

Щит понижено скошений праворуч на золоте та синє поля. На верхньому золотому полі зображений чорний кінь із червоними копитами, який скаче. Це супроводжується у верхньому лівому куті червоним розширеним хрестом. На нижньому синьому полі зображені три золоті жолуді на золотій гілці з двома такими ж листками. Щит розміщений у золотому картуші та увінчаний золотою сільською короною. Під щитом на синій стрічці, підбитій золотом, золотими літерами напис "ДІБРІВКА".

Чорний кінь символізує степові простори, на яких розводили табуни коней. Кращі з них поповнювали кінну частину Миргородського козацького полку, а потім і Дібрівського кінного заводу. Малиновий розширений хрест символізує славну історію козацької доби. Дубова гілка символізує назву села (від слова "діброва").

Прапор

Прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3. Понижено та розділено по діагоналі від древка до нижнього вільного краю. На верхньому жовтому полі зображений чорний кінь із червоними копитами, який скаче. Це супроводжується у верхньому лівому куті червоним (малиновим) розширеним хрестом. На нижньому синьому полі зображені три жовті жолуді на жовтій гілці з двома такими ж листками.

Конезавод

У селі Дібрівка розмістився один з найбільших конезаводів України — Дібрівський кінний завод[1][2][3] заснований у 1888 році князем Дмитром Костянтиновичем Романовим.

Завод розводить російських та орловських рисаків, а також новоолександрівських ваговозів. Щодня за конями слідкують, миють та годують десятки людей.

Найвідоміший представник дібрівських орловських рисаків — Піон 1966—1991 (Отклик — Приданниця), неодноразовий рекордист породи. Жвавість 2.00.1. Однак його феномен полягає не лише в досягненнях на біговій доріжці — він дав численне потомство жвавих дітей та внуків, визнаний найкращим жеребцем-плідником і є родоначальником нової лінії орловської рисистої породи.

Сама природа створила це місце саме для розведення коней. На Дібрівському кінному заводі виробляють кумис, що має дуже поживні якості.

Щороку 2 травня в селі Дібрівка проводиться свято — перегони коней рисистих порід. Це свято відвідують тисячі гостей та туристів, багато з яких приїжджають з миргородського курорту. Тут відбуваються перегони між найліпшими наїзниками, за якими слідкують безліч охочих.

До 2008 р. тут також існувала спортивна школа, що виховувала справжніх наїзників.

Об'єкти соціальної сфери

  • Школа.

Пам'ятки

Перед конторою конезаводу стоїть бронзовий пам'ятник кобилі та лошаті (в натуральну величину).[4]

Відомі уродженці

Примітки

  1. Розыгрыш приза Дубровского конного завода(рос.)
  2. Підприємства Полтавщини: Дібрівський кінний завод № 62
  3. Офіційний сайт — Дібрівський кінний завод № 62
  4. Олена Луценко. Гітлеру сподобалась наша Гільда // Газета по-українськи. — 27 грудня 2013. — № 109 (1651). — С. 8.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.