Закят

Закя́т, зака́т (араб. زكاة) податок на майно і доходи мусульман, що є обов'язковим за шаріатом.

Частина серії статей на тему:
Іслам
Аллах
Аллах
ЄдинобожністьІсторіяТермінологія
Шаблони • Категорія • Портал

Теоретично податок має бути розподілений між бідними членами мусульманської общини. У багатьох країнах ісламу практично перетворився на звичайний державний податок. У трактуванні богословів виплата закяту очищує користування майном і отримані доходи.

Стягується закят один раз на рік у визначені строки за місячним мусульманським календарем для кожного виду майна (з продуктів землеробства — після збору урожаю, з худоби, товарів і таке інше наприкінці року) з голови сім'ї.

Розміри сплати і точний перелік видів майна, з яких податок має стягуватись, є предметом спорів мусульманських правників.

Сучасні ісламські ідеологи розглядають закят як важливий засіб забезпечення соціальної справедливості шляхом перерозподілу доходів.

У день закінчення посту в місяць рамадан із дорослих мусульман стягується податок-милостиня закят аль-фітр, що призначений для роздачі біднякам під час свята ід аль-фітр.

Також деяка частина мусульман вносить закят у вигляді добровільних пожертвувань в каси мечетей.

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.