Йоахім Барранд

Йоахім (Жоакен) Барранд (фр. Joachim Barrande 17991883) — французький палеонтолог та геолог.

Йоахім Барранд
фр. Joachim Barrande
Народився 11 серпня 1799(1799-08-11)[1][2][…]
Сог[3]
Помер 5 жовтня 1883(1883-10-05)[1][2][…] (84 роки)
Lanzenkirchend, Вінер-Нойштадт-Ланд, Нижня Австрія, Австро-Угорщина
Поховання Lanzenkirchend
Країна  Франція
Діяльність палеонтолог, геолог
Галузь геологія і палеонтологія
Alma mater Політехнічна школа, Коледж Станіслава в Парижіd і Національна школа мостів та доріг
Знання мов французька[1]
Заклад Петербурзька академія наук
Членство Леопольдина, Петербурзька академія наук, Шведська королівська академія наук, Американська академія мистецтв і наук, Російська академія наук, Національна академія наук США і Сербське вчене товариствоd
Нагороди

Медаль Котеніуса (1881)

Почесний доктор Віденського університетуd

Член Американської академії мистецтв і наук

медаль Волластона (1857)

Систематик живої природи
Автор найменувань низки ботанічних таксонів. У ботанічній (бінарній) номенклатурі ці назви доповнюються скороченням «Barrande».
Персональна сторінка на сайті IPNI

Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Barrande».


Сторінка на Віківидах

Зображення на Вікісховищі

Біографія

Йоахім Барранд спершу слухав лекції в Паризькому політехнічному училищі (1824), потім був вихователем графа Шамбора (Генріха V) .

Після повалення французької монархії в липні 1830 року разом з королівською сім'єю їде в Шотландію, а потім в 1831 році в Чехію (Богемію), яка в той час входила до складу Австрійської імперії. Барранд вивчавпалеозойські відкладення Середньої і Західної Чехії. Його основною працею була «Systeme silurien du centre de la Bohème» (1852). Барранд був прихильником «теорії катастроф» Кюв'є, що протиставлялася «теорії еволюції» Дарвіна.

Барранд помер в австрійському Фросдорфі.

На його честь названо передмістя Праги Баррандов, де проводилися геологічні дослідження (нині один з празьких районів), кіностудія, міст в Празі і геологічне утворення в Чехії. Значна частина його геологічних і палеонтологічних колекцій входить в колекції Празького національного музею .

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.