Краснянське водосховище

Краснянське водосховище — один з об'єктів природно-заповідного фонду Луганської області, ландшафтний заказник місцевого значення.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Краснянське водосховище»
Категорія МСОПV (Охоронюваний ландшафт)
48°17′07″ пн. ш. 39°42′41″ сх. д.
Розташування: Краснодонський район, Луганська область,  Україна
Найближче місто: Великий Лог
Площа: 1 323,0 га[1]
Водні об'єкти: Краснянське водосховище, річка Велика Кам'янка
Заснований: 24 лютого 1995
Країна  Україна

Розташування

Розташований за 30 км на південь від селища міського типу Великий Лог в Краснодонському районі Луганської області, на території Краснодонського лісництва Державного підприємства «Свердловське лісомисливське господарство». Координати: 48° 17' 07" північної широти, 39° 42' 41" східної довготи [2].

Історія

Ландшафтний заказник місцевого значення «Краснянське водосховище» оголошений рішенням Луганської обласної ради народних депутатів 5/9 від 24 лютого 1995 року. Первісна площа заказника становила 755,0 га. Рішенням Луганської обласної ради від 25 лютого 2011 р. N 3/44 його площа була збільшена на 568,0 га і склала 1 323,0 га.[3]

Загальна характеристика

Ландшафтний заказник місцевого значення «Краснянське водосховище» являє собою водосховище з площею водного дзеркала — 65,0 га та прилеглу мальовничу лісостепову місцевість на півдні Донецького кряжу. Водосховище збудовано в 1970 році на річці Ведмежій, притоки Великої Кам'янки. Місцями вздовж берегів наявні мальовничі виходи скельних порід.

Ландшафтний склад

Степи — 90 %,
умовно-природні ліси — 5 %,
штучні ліси — 0 %,
водойми — 5 %,
орні землі — 0 %,
населені пункти — 0 %.[4]

Рослинний світ

Береги водосховища зайняті лучними і лучно-болотяними угрупованнями із костриці лучної, лисохвосту лучного, різних видів з родин осокових та ситникових, де трапляються домішки болотного та прибережно-водного різнотрав'я.

Навколо водосховища зростають ковилові формації, в яких у значній кількості присутнє барвисте степове різнотрав'я. У заказнику зростають: шавлія поникла, коров'як фіолетовий, волошка руська, гвоздика Андржиєвського, звіробій звичайний, різні види чебрецю та інші рослини. На кам'янистих схилах і пагорбах навесні зустрічаються сон чорніючий, занесений до Червоної книги України.

Тваринний світ

Тваринний світ заказника відрізняється багатством і різноманіттям. Береги водосховища є місцем проживання для ондатри, саме водосховище має багату іхтіофауну, представлену різними видами риб: товстолобиком, білим амуром, сазаном, коропом, окунем, голавлем.

На прольоті на водосховищі знаходять відпочинок багато видів водоплавних та інших гідрофільних птахів.

У степу водяться заєць-русак, лисиця, сліпак, зустрічаються перепілка, куріпка, степова гадюка та інші тварини.

Примітки

Джерела

Посилання

  • Розпорядження Луганської обласної державної адміністрації від 14 червня 2011 року № 703 «Про затвердження проекту землеустрою з організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду місцевого значення ландшафтного заказника „Краснянське водосховище“, розташованого за межами населених пунктів, на території, яка, за даними державного земельного кадастру, враховується у Великологівській та Новоолександрівській селищних радах Краснодонського району Луганської області»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.