Кривчунка

Кривчу́нка село в Україні, в Уманському районі Черкаської області, у складі Жашківської міської громади. Селу належить 3038 га землі. Населення — 686 чоловік, дворів — 325.

село Кривчунка
Країна  Україна
Область Черкаська область
Район/міськрада Уманський район
Рада Жашківська міська рада
Облікова картка gska2.rada.gov.ua 
Основні дані
Засноване 18 століття[1]
Населення 686
Територія 30,38 км²
Поштовий індекс 19215
Телефонний код +380 4747
Географічні дані
Географічні координати 49°13′59″ пн. ш. 29°57′25″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
245 м[2]
Відстань до
районного центру
12 км
Найближча залізнична станція Кривчунка
Відстань до
залізничної станції
1 км
Місцева влада
Адреса ради 19215, Черкаська обл., Уманський р-н, с.Кривчунка
Сільський голова Павлюк Валентина Василівна
Карта
Кривчунка
Кривчунка
Мапа

Краєзнавча довідка

Розташоване на рівнинній місцевості за 12 км на південний захід від міста Жашків та за 1 км від полустанка Кривчунка залізничної лінії Козятин — Жашків (ходить 1 потяг на добу). Житловий масив розкинувся вздовж балки, яка тягнеться через усе село з південного заходу на південний схід і виходить за його межі до полів села Олександрівка.

Історія

У праці відомого українського краєзнавця Лаврентія Похилевича, який до речі народився в сусідньому селі Горошків «Сказанія о населенныхъ мѣстностях Кіевской губерніи»видана в 1864 році згадується село Кривчунка

ось оригінальний текс:

КРИВЧУНКА, село нри безъпменномь ручсйкѣ текущемъ въ Молочну, въ 4-хъ верстахъ на юго-востокъ огь Гороишова. Житаіей обоего нола 1010;^земли 2511 дссятинъ. Кривчупка но смерти Игнатія Свидерскаго достаіась 2-му е.О сыну і а по смерти его посту.шла къ імемяшшцѣ, Вандѣ Мощииской. На ноляхъ ^Гчупк н II окрсстныхъ се.іъ разбросаио нѣсколько древнихъ могн.іъ неизслѣдоваішыхъ и не отличающихси особе.шою высотою. Церковь Троицкая, деревяная, 0-го класса; земли имѣеть 35 десятннь, неиз Н ѢСІІІ О въ какомъ году нос-гроепа.

За давніми переказами першим мешканцем села був який Кривчунко. У нього була гуральня, і по дорозі, як говорили, до Кравця, до шинку. За його прізвищем село й дістало назву.

640 мешканців села брали участь у боях німецько-радянської вiйни 1941—1945, 201 з них загинули, 240 нагороджені орденами й медалями. На їх честь в 1961 році в селі встановлено обеліск Слави, на якому викарбувані прізвища загинувших односельців.

Станом на 1972 рік в селі мешкало 1 686 чоловік, тут розміщувалась центральна садиба колгоспу імені Чапаєва, за яким було закріплено 2 537,6 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 2 452 га орної землі. Господарство спеціалізувалось на вирощуванні озимої пшениці, цукрових буряків, розведенні великої рогатої худоби та свиней. Було також розвинене рибництво, птахівництво, вівчарство. Працювали млин, крупорушка, пилорама, столярно-теслярська майстерня. Також на той час працювали середня школа, клуб із стаціонарною кіноустановкою, 2 бібліотеки з фондом 11 тисяч книг, фельдшерсько-акушерський пункт з пологовим відділенням, дитячі ясла, відділення зв'язку, три магазини, філія ощадкаси.

Сучасність

В селі працює загальньоосвітня школа, дитячий садок, Будинок культури, відділення зв'язку, філія відділення Ощадбанку, магазини, фельдшерсько-акушерський пункт, два сільськогосподарські підприємства ПСП «Глорія»

Галерея

Відомі люди

У селі народилися:

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

    Література

    Ресурси інтернету

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.