Лаба Маріанна Миколаївна

Маріанна Миколаївна Лаба (нар. 7 вересня 1968, Срібні Пруди) — українська співачка, заслужена артистка України, солістка Львівської обласної філармонії та Будинку органної та камерної музики.

Лаба Маріанна Миколаївна
Зображення
Основна інформація
Дата народження 7 вересня 1968(1968-09-07) (53 роки)
Місце народження Срібні Пруди, Росія
Роки активності 1987 — тепер. час
Громадянство  Україна
Професія співачка, композитор
Освіта Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка
Жанр бароко,
класика,
оперета,
мюзикл,
рок-музика
Нагороди
Звання Заслужений артист України
Львівська філармонія
 Файли у Вікісховищі

Біографія

Народилася в сім'ї професійних музикантів. Батько Маріанни, родом із Чернівецької області, на той час працював директором музичної школи в м. Срібні Пруди Московської області. Мати, угорського походження, співала в хорі, котрим керував батько[джерело?]. У наступні роки сім'я перебралася назад в Україну, у м. Хуст Закарпатської області[джерело?].

З 4-х років Маріанна почала займатися музикою, навчалася гри на скрипці і фортепіано[джерело?].

У 19831987 навчалася в Ужгородському музичному училищі по класу скрипки. По закінченні з відзнакою, отримала кваліфікацію артиста оркестру і викладача музики (скрипка).

З 1987 по 1995 навчалась у Львівській Державній Консерваторії ім. М. В. Лисенка по класу оперного та камерного співу (викладачі — заслужена артистка Ганна Дашак і заслужена артистка Зінаїда Максименко).

З 1996 року — солістка Львівської обласної філармонії, а з 2002 також і солістка Львівського будинку органної і камерної музики (Органного Залу).

Живе і працює у м. Львові, виховує сина Крістіана[джерело?].

Музична кар'єра

Ще під час навчання, як солістка ансамблів «Криниця» та «Excelsior», гастролювала по Австрії, Німеччині, Канаді. Як студентка консерваторії, брала участь у фестивалі «Das Treffen» (Байройт 19921994)[джерело?], а також 1998 року брала участь в концертах «Kammern Oper Göttingen», Німеччина.

У 2000 р. з Львівським Національним театром опери і балету ім. Соломії Крушельницької гастролювала в Італії.

Представляла Україну на численних фестивалях у Польщі — (Тарнів, Миколів, Перемишль, Лежайськ, Старий Сонч, Ряшів, Зелена Гура, Ченстохова, Бусько-Здруй, Варшава, Краків, Сандомир, Вроцлав, Кельці, Варка, Радом), а також на Міжнародних фестивалях і форумах у таких країнах: Австрія, Німеччина, Канада, Чехія, Угорщина, Франція, Португалія, Білорусь[джерело?].

У 2006 р. мала турне з Симфонічним оркестром «K&K Philharmoniker» з програмою «Gala-Strauss» містами Європи, зокрема в Польщі, Монако, Швейцарії, Франції, Іспанії, Португалії, Данії, Норвегії, Німеччині[джерело?], а в 20082009 рр. гастролі містами Іспанії з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під керівництвом Айдара Торибаєва з тією ж програмою «Gala-Strauss».

Має в доробку численні програми у супроводі органу: Антоніо Вівальді, Йогана Баха, Георга Генделя, музики бароко (Алессандро Скарлатті, Доменіко Скарлатті, Джованні Паїзієлло, Джованні Перголезі, А.Страделла, Доменіко Чімароза, Ф.Тості та інших).

Працювала з такими диригентами, як Маттіас Кендлінгер (Австрія), Дітер Вагнер (Німеччина), Єжи Косек та Войтек Мрозек (Польща), Юрій Луців, Сергій Бурко, Володимир Сивохіп, Геннадій Фіськов, Роман Филипчук, Мирон Юсипович, Айдар Торибаєв (Україна), Гунгард Маттес (Швейцарія)[джерело?].

Співпрацювала з камерними хорами: «Глорія», «Євшан», фольк-гуртом «Гомін Карпат», хоровою капелою «Дударик», хором хлопчиків з Мукачева, камерним оркестром «Академія», камерним оркестром Рівненської філармонії[джерело?].

Маріанна також є солісткою ансамблю старовинної музики «Львівські менестрелі».

Брала участь в записах компакт-дисків: «Музика для всіх» з Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова», «Львівський Моцарт», «Музика Габсбургського Львова», «Сонячні іриси» (авторський альбом Я.Музики), брала участь у численних телепередачах. Брала участь в українсько-польському проекті під патронатом президента республіки Польща в постановці ораторії М.Солтиса «Присяги Яна-Казимира»[джерело?].

Представляла Україну, як артистка, у посольствах Канади та Білорусі[джерело?].

Є активною учасницею національних святкувань у Будапешті (Угорщина)[джерело?].

Володіє 7-ма мовами і займається перекладами вокальних партій класичних творів з іноземних мов на українську.

Див. також

Маріанна Лаба під час виступу із гуртом Полинове Поле на рок-фестивалі Тарас Бульба, липень 2008 року

Починаючи із 2007 року Маріанна Лаба відкрила для себе ще одну сторону музичної творчості, ставши вокалісткою львівського готик-метал гурту «Полинове Поле». Це дало їй можливість спробувати себе у новій, енергійній, динамічній і сучасній музиці, а самому гурту допомогло вийти на якісно новий рівень творчості і сценічного виконання.

За наступні роки «Полинове Поле» разом із Маріанною відіграли майже півсотні виступів на концертних майданчиках, у клубах і на рок-фестивалях Західної України і Києва, записали три студійні альбоми, а також здобули гран-прі всеукраїнського рок-фесту «Тарас Бульба» (2008 р). Цим «Полинове Поле» утвердили за собою ім'я одного з найперспективніших гуртів України, що поєднують у своїй творчості готичну тематику і важку гітарну музику.

За час своєї участі у рок-проектах, як вокаліст і композитор, Маріанна Лаба записала вокальні партії у таких альбомах:

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.