Ліванов Михайло Георгійович

Ліванов Михайло Георгійович
Народився 1751(1751)
Помер 1800(1800)
Миколаїв
Поховання Некрополь Миколаєва
Країна  Російська імперія
Діяльність геолог, агроном, письменник, професор
Alma mater Московський університет
Галузь агрономія, тваринництво
Звання професор
Науковий керівник Землеробське училище
Відомий завдяки: організував першу в Російській імперії сільсько-господарську школу, праці з сільського господарства
Нагороди
Орден Святої Анни 2 ступеня

Ліванов Михайло Георгійович (1751—1800) — один з перших російських ґрунтознавців, професор, дослідник корисних копалин на Донбасі і в Кривому Розі.

Біографія

Закінчив Московський університет (1772) з відзнакою. Освіту продовжив у Оксфорді, стажувався в Англії. За рекомендації Катерини II Г. А. Потьомкін в 1786 році направив його до Криму для освоєння земель. Учасник облоги турецької фортеці Очаків (грудень 1788 р.). Мав чин надвірного радника. За розпорядженням Потьомкіна вів розвідку залізних руд в околицях Кривого Рогу (1790). На берегах р. Саксагань виявив залізні руди, ознаки срібних руд (поклади яких помилково переоцінив), а також мармур, вугілля та ін.

У 1791 р. увійшов до складу експедиції російського військово-морського відомства по розвідці вугілля на Донбасі для потреб Чорноморського флоту.

У 1790 р. на запрошення М. Л. Фалєєва в селі Богоявленському, що поблизу м. Миколаєва, заснував першу в Російській імперії сільськогосподарську школу, яка діяла до 1797 року. Разом з М. І. Афоніним займався вивченням природних ресурсів Миколаївщини. Мав стати професором в Єкатеринославському університеті, що його збирався відкрити Потьомкін. За завданням останнього Лівановим були написані книги із землеробства, скотарства і тваринництва.

Нагороджений орденом Святої Анни 2 ст.

Похований на Миколаївському некрополі.[1]

Твори

  • «Наставление к употребительному и делопроизводному земледелию» (СПб., 1786, дві частини) (рос. дореф.),
  • «Руководство к разведению и поправлению домашнего скота» (СПб., 1794) (рос. дореф.),
  • «О земледелии, скотоводстве и птицеводстве» (Николаев, 1799) (рос. дореф.).

Див. також

Примітки

Література і джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.