Михайлова Аліна Артурівна

Аліна Артурівна Михайлова (нар. 1 жовтня 1994, м. Дніпро, Україна) — українська волонтерка, медик-доброволець, громадська активістка. Депутатка Київської міської ради ІХ скликання. Доброволець 1-й ОШР ДУК «Правий Сектор», керівниця медичної служби «УЛЬФ».[1][2]

Михайлова Аліна Артурівна
Народилася 1 жовтня 1994(1994-10-01) (27 років)
Дніпропетровськ, Україна
Країна  Україна
Діяльність політична діячка, волонтерка
Alma mater КНУ імені Тараса Шевченка
Посада депутат місцевої ради
Нагороди

Життєпис

Народилась 1 жовтня 1994 року в місті Дніпро. Вчилась у Фінансово-економічному ліцеї. Закінчила Середню загальноосвітню школу № 45.

З 2012 до 2018 року навчалася в Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка, здобувши диплом магістра політології.

Увійшла у двадцятку особистостей, що мають найбільший вплив на українську молодь (14-35 років) у соцмережах у рейтингу системи моніторингу соціальних медіа SemanticForce.[3]

Волонтерська діяльність

Учасниця Революції Гідності.[2]

Травень 2014 — досі — волонтерка Благодійного фонду «Армія SOS».[4]

Вересень 2016 — червень 2017 — парамедик Медичного батальйону «Госпітальєри» Української Добровольчої Армії.[5]

Червень 2017 — вересень 2019 — керівниця медичної служби «УЛЬФ», операторка безпілотного літального апарату «Валькірія» Першої Окремої Штурмової Роти Добровольчого Українського Корпусу «Правий Сектор».[6][7]

Участь у російсько-українській війні

Одразу після Революції Гідності стала військовим волонтером у російсько-українській війні. З травня 2014 і по сьогоднішній день — волонтерка Благодійного фонду «Армія SOS», який займається забезпеченням підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України та добровольчих батальйонів в зоні АТО/ООС. Координувала матеріальну допомогу, створила офіс представництва фонду в місті Дніпро. Координувала роботу волонтерського штабу, займалась фандрейзингом і комунікаціями з жертводавцями, закупівлями, розподілом та передачею гуманітарної допомоги військовослужбовцям.[2][8]

Разом із волонтерами займалась організацією дванадцяти сесій першої в Україні предметно-документальної виставки з зони АТО «На лінії вогню».[9]

Зимою 2015 потрапила під танковий обстріл в Мар'їнці. Була на передньому рубежі ЗСУ поблизу Донецького Аеропорту під час бойового зіткнення. Задокументувала загиблих громадян Російської Федерації, чиї документи пізніше були виставлені на виставці як докази російської агресії.[10]

Вирішила надавати медичну допомогу добровольцям і стала парамедиком медичного батальйону «Госпітальєри» Української Добровольчої Армії. Пізніше створила та керувала медичною службою «УЛЬФ» у 1-й ОШР ДУК «Правий Сектор». Була оператором безпілотного літального апарату «Валькірія» в тому ж підрозділі.[10]

Київська міська рада

25 жовтня 2020 року обрана депутаткою Київської міської ради ІХ скликання від партії Голос.

Член постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Член МФО «Рівні можливості».

Як депутатка зосередилась на боротьбі з незаконними забудовами, підтримці ветеранів російсько-української війни, молодіжній політиці та протидії впливу держави-агресора — Російської Федерації.[7]

Ініціювала демонтаж пам'ятника дружби міста Києва та міста Москви у Голосіївському районі Києва.[11][12]

Виступає проти створення приватного меморіалу Бабиного Яру за участі російського капіталу.[13]

Просуває ініціативи громади з протидії незаконним забудовам, зокрема на озері Вирлиця, Микільській Слобідці, Совських ставках. Виступає за створення екопарку «Осокорки».[14]

Під час конфлікту у партії «Голос» підтримала Сергія Притулу та опозиційних депутатів групи «Справедливість», виступала за перевибори голови партії, засудила узурпацію влади головою партії Кірою Рудик та головою фракції у Верховній Раді Ярославом Железняком. Заявила про відмову від співпраці з партією та фракцією «Голос» у Київраді та публічно попросила не асоціювати її з брендом «Голосу».

Згідно з дослідженням Руху «ЧЕСНО» визнана найбільш опозиційним депутатом Київради: станом на квітень 2021 року не підтримала 130 проєктів рішень.[15]

Нагороди та відзнаки

Примітки

  1. Цензор.НЕТ. Волонтер-медик Аліна Михайлова: "Мені в бліндаж вивезли першого пораненого, він був легкий. Далі - адреналін і думки: "А який буде наступний?". Цензор.НЕТ (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  2. Другий фронт. Чому для київської ветеранки шлях повернення з війни не завершується | Громадське телебачення. hromadske.ua (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  3. На фронті було простіше, ніж зараз в політиці, – інтерв’ю з волонтеркою "Армії SOS". 24 Канал (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  4. Волонтерка і парамедик Аліна Михайлова: Нашому інформаційному фронту дуже не вистачає бійців. Бо як переможемо Росію – пересваримось між собою - Новинарня. novynarnia.com (укр.). 5 серпня 2020. Процитовано 28 жовтня 2021.
  5. Аліна Михайлова - досьє, біографія, фото, останні новини. Парламент.UA (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  6. Тактична медицина: як працюють медики-добровольці медслужби «Ульф» (рос.). Радіо Свобода (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  7. Депутати Київради. KYIV CITY COUNCIL (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  8. Svyrydenkov, Denys. Студентка KSE увійшла до ТОП-20 людей з найбільшим впливом на українську молодь у Facebook. Kyiv School of Economics (рос.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  9. У Музеї історії Києва відкрилася предметно-документальна виставка «На лінії вогню» | Рідний Київ. kyiv.ridna.ua. Процитовано 28 жовтня 2021.
  10. 11 ЗАПИТАНЬ. Аліна Михайлова про тролів, сексизм і 7 років війни (uk-UA). Процитовано 28 жовтня 2021.
  11. У Києві демонтували пам'ятник на честь «дружби Києва і Москви» | Громадське телебачення. hromadske.ua (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  12. У Києві демонтували пам'ятник дружби з Москвою. LB.ua. Процитовано 28 жовтня 2021.
  13. Червоною лінією для мене був "Бабин Яр": депутатка Київради розповіла про тиск Рудик. Парламент.UA (укр.). 27 серпня 2021. Процитовано 28 жовтня 2021.
  14. Дар'я, Автор: Крутько (2 серпня 2021). Забудовнику озера Вирлиця заборонили й підготовчі, й будівельні роботи. Хмарочос (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  15. Михайлова Аліна Артурівна — Біографія, Балотування, Фракції, Декларації | ПолітХаб. www.chesno.org (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  16. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №889/2019. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 28 жовтня 2021.
  17. Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 28 жовтня 2021.
  18. У постійній боротьбі за свою країну та людей — ветеранка Аліна Михайлова / Захисниці (uk-UA). Процитовано 28 жовтня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.