Мікроавтобус

Мікроавто́бус (мікробус) — згідно з правилами дорожнього руху одноповерховий автобус з кількістю місць для сидіння не більше сімнадцяти з місцем водія включно.[1]

Мікроавтобус
Двигун дизель або бензиновий
Швидкість 90—180 км/год
Сфера застосування приватний або громадський
Мікроавтобус з автопілотом КамАЗ «Shuttle».

Однак до класу мікроавтобусів відносять[хто?] також і трохи місткіші транспортні засоби. Деякі моделі автомобілів підвищеної місткості позиціонуються автовиробниками як мінівени, хоча їх можна віднести і до мікроавтобусів. Відмінність лише в тому, що у мінівенів кількість рядів сидінь ніколи не перевищує трьох, при цьому часто задній ряд має тільки два місця, а салон трохи нижчий, ніж у мікроавтобусів. Якщо мінівени завжди відносяться до категорії транспортного засобу "B", то у мікроавтобусів невеликої маси навіть одна й та ж модель залежно від модифікації і числа сидінь може належить або до категорії "B" або до "D". Як правило, мікроавтобуси базуються на шасі легкових автомобілів або вантажівок малого класу, мають невеликий діаметр коліс, висоту салону, більшу ніж у легкових автомобілів, і більше, ніж два ряди сидінь.

Виробники мікроавтобусів

Типові представники даного класа автобусів:

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.