Мінівен

Мініве́н (англ. minivan — «невеликий фургон») — легковик з однооб'ємним кузовом безкапотного (рідше вагонного) або півтораоб'ємного компонування, зазвичай з трьома рядами сидінь. Кузов мінівену завжди вищий, ніж у звичайних вантажопасажирських кузовів легковиків типу універсал і хетчбек, оскільки основна споживча властивість мінівена якраз і полягає у максимальному збільшенні внутрішнього об'єму салону, а також у можливості трансформації салону за рахунок складних легкоз'ємних (іноді поворотних) пасажирських сидінь. Доступ до третього ряду сидінь здійснюється через задні пасажирські рухомі або розпашні двері. Ранні моделі мінівенів часто обмежувалися єдиними задніми пасажирськими дверима, відповідно, з правого борту для правостороннього руху або з лівого для лівостороннього.

Renault Espace 1984
Plymouth Voyager 1984

До класу мінівенів відносяться автомобілі з кількістю пасажирських місць не більше 8 (з водієм 9 місць). Автомобілі з більшою кількістю пасажирських місць відносяться до мікроавтобусів. За останні 20 років мінівен міцно зайняв споживчу нішу між звичайними автомобілями з вантажопасажирськими кузовами (відносяться до категорії В) і мікроавтобусами (відносяться до категорії D, клас M1).

Підтипи мінівена

Існує декілька типів кузова, які можна розглядати, як підтипи мінівена:
- Компактвен;
- Мікровен;
- Мультивен - мінівен, призначений для перевозки не лише пасажирів, але й різноманітних вантажів.

Мікровени від 3,80 до 4,20 метрів

Компактвени від 4,20 до 4,65 метрів

Великі вени від 4,65 метрів

Малі транспортери

Комбіки

Транспортери

Великі транспортери

Без зображень

    Maruti Eeco з 2010 року

    Maruti Super Carry з 2016 року

    Maruti Versa з 2001 по 2010 роки

    Див. також

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.