Національний університет охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика

Національний університет охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика — провідний заклад вищої та післядипломної освіти, сучасний науковий центр, що здійснює підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів та підвищення кваліфікації лікарів і провізорів для сфери охорони здоров’я, заснований 1918 року в м. Києві. До його складу входять 5 факультетів, 3 навчально-наукові інститути та 79 кафедр. Фахівці Університету беруть участь у розробці політики у сфері охорони здоров'я, стандартів медичної освіти, клінічних протоколів тощо. Університет відзначений численними нагородами за лідерство у сфері медичної освіти.

Національний університет охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика
НУОЗ України імені П. Л. Шупика
50°28′11″ пн. ш. 30°26′56″ сх. д.
Назва латиною Shupyk National Healthcare University of Ukraine
Країна  Україна
Розташування Київ
Гасло Стабільність - Досконалість - Відданість
Назва на честь Шупик Платон Лукич
Засновано 1918
Акредитація IV  рівня
Ректор Вороненко Юрій Васильович
Докторів 246
Професорів 174
Кандидатів 454
Доцентів 279
Адреса 04112, Україна, Київ, Дорогожицька, 9
Сайт nuozu.edu.ua

Історія

НУОЗ України імені П. Л. Шупика — найстаріший в Україні вищий навчальний заклад післядипломної підготовки лікарів. Заснований в 1918 році, як Клінічний Інститут Київської спілки лікарів, потім: Київський інститут удосконалення лікарів, Київський державний інститут удосконалення лікарів, Київська медична академія післядипломної освіти (Постанова КМ України від 13.05.1996 р. № 498), Київська медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (Постанова КМ України від 20.04.1998 р. № 513). У 2006 р. згідно з Указом Президента України академія набула статусу національного закладу. У 2021 році відповідно до наказу МОЗ України від 10.02.2021 № 225 академія змінила тип та була перейменована на Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика. Університет має свій гімн на слова Володимира Мельникова музику Олександра Бурміцького[1][2].

1918 р. — створений Клінічний інститут Київської спілки лікарів. Відкрита показова клінічна амбулаторія.

1953 р. — приєднання Київського інституту удосконалення провізорів.

З 1965 р. до 1991 р. Інститут підпорядкований Міністерству охорони здоров'я СРСР.

1991 р. — повернення підпорядкування до системи МОЗ суверенної України. Інститут перетворився на навчально-методичний центр МОЗ України в галузі післядипломної освіти лікарів.

1992 р. — запроваджені нові форми післядипломного навчання лікарів та провізорів: передатестаційні цикли, очно-заочне навчання лікарів-інтернів, цикли підготовки керівників та викладачів інститутів і факультетів удосконалення лікарів медичних вузів. Розроблені власні національні навчальні програми, впроваджені в навчальний процес атестаційні комп'ютерні системи.

1996 р. — створена Медична академія післядипломної освіти ІV рівня акредитації, згідно з постановою Кабінету Міністрів України.

1998 р. — присвоєно ім'я Платона Лукича Шупика, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України.

2006 р. — надання статусу Національної, згідно з Указом Президента України.

2018 р. — 100-річний ювілей Академії.

2021 р. - відповідно до наказу МОЗ України від 10.02.2021 № 225 академію перейменовано на Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика

Структура

До Університету входить 3 інститути, 5 факультетів, 79 кафедр, 5 гуртожитків, штаб цивільного захисту, бібліотека, віварій, музей.

Інститути:

  • Інститут сімейної медицини,
  • Інститут стоматології,
  • Український державний інститут репродуктології.

Факультети:

  • хірургічний,
  • терапевтичний,
  • педіатричний,
  • медико-профілактичний і фармацевтичний,
  • підвищення кваліфікації викладачів.

Ректори

  • професор Левитський М. А. (1918—1922 рр.);
  • професор Бернштейн О. Б. (1922—1938 рр.),
  • професор Черняк О. А. (1938—1941),
  • професор Охріменко Я. А. (1943—1944 рр.);
  • професор Комісаренко В. П. (1944 р.);
  • професор Кальченко І. І. (1944—1957 рр.);
  • доцент Братусь В. Д., (1957—1959 рр.),
  • професор Умовіст М. Н. (1959—1984 рр.),
  • професор Гирін В. М. (1984—2002 рр.)
  • З 2002 року Університет очолює академік НАМН України, професор Вороненко Ю. В.

Видатні особи

Сьогодні в Університеті працюють: 1 Герой України, 6 академіків НАМН України, 3 академіки АН Вищої школи України, 2 члени-кореспонденти НАН та 16 членів-кореспондентів НАМН України, 131 заслужений діяч науки і техніки України, 37 лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки, 73 заслужених лікарів України, 3 заслужених працівників освіти України, 3 заслужених раціоналізаторів і винахідників України, 7 заслужених працівників охорони здоров'я України, 2 заслужених працівників фармації України.

В Університеті працювали видатні вчені — академіки, члени-кореспонденти академій наук, професори: В. Х. Василенко, Б. М. Маньковський, М. М. Амосов, О. О. Шалімов, Д. Ф. Чеботарьов, Ф. Р. Богданов, Л. І. Медвідь, О. М. Марзеєв, Д. М. Калюжний, О. І. Арутюнов, В. П. Комісаренко, В. Д. Братусь, Л. В. Тимошенко, М. Г. Шандала, Є. Л. Мачерет, М. Д. Стражеско, М. С. Коломійченко,Г. В. Книшов, М. М. Сергієнко та інші.

Засновниками в різні роки нових в Україні шкіл стали вчені Університету: М. М. Амосов, Ю. П. Вдовиченко, Ю. В. Вороненко, І. М. Ганджа, О. А. Євдощенко, Є. В. Коханевич, Є. Л. Мачерет, О. П. Мінцер, М. Є. Поліщук, Радзіховський А. П., М. М. Сергієнко, Л. В. Тимошенко, А. І. Тріщинський, О. О. Шалімов.

Нині в Університеті працюють відомі в нашій державі та за її межами: академіки, члени-кореспонденти НАН та НАМН України: В. І. Козявкін, Л. А. Пиріг, Ю. І. Фещенко, Ю. В. Вороненко, М. Є. Поліщук та багато інших.

Система управління якістю

У серпні 2018 року — отримано сертифікат EFQM «Визнана досконалість»; сумарна оцінка: 501—550, 5 зірок.

Нагороди та репутація

Університет є співорганізатором в Міжнародному медичному форумі «Менеджмент в охороні здоров'я» та Міжнародному медичному форумі «Інновації в медицині-здоров'я нації» за що неодноразово отримував дипломи: за впровадження інновацій в сферу охорони здоров'я та за лідерство та інтеграцію міжнародного досвіду в систему сучасної медичної освіти та науки, а також золоті медалі за визначний внесок в організацію Міжнародного медичного конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров'я України».
В 2014 році НУОЗ України імені П. Л. Шупика отримав сертифікат за якість наукових публікацій та в 2017 році — диплом ГРАН-ПРІ «Лідер наукової та науково-технічної діяльності» на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» в якій вже понад 10 років бере активну участь.

Наукова діяльність

У НУОЗ України імені П. Л. Шупика працюють 12 спеціалізованих вчених рад із 18 спеціальностей (медичних, біологічних та фармацевтичних):

  • Д 26.613.01 — нервові хвороби.
  • Д 26.613.02 — акушерство та гінекологія — анестезіологія та інтенсивна терапія.
  • Д 26.613.03 — шкірні та венеричні хвороби — судова медицина — клінічна лабораторна діагностика.
  • Д 26.613.04 — технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація.
  • Д 26.613.05 — офтальмологія.
  • Д 26.613.06 — внутрішні хвороби — загальна практика — сімейна медицина.
  • Д 26.613.07 — соціальна медицина.
  • Д 26.613.08 — хірургія.
  • Д 26.613.09 — стоматологія.
  • Д 26.613.10 — кардіологія — медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія — медична та біологічна інформатика і кібернетика.
  • Д 26.613.11 — променева діагностика та променева терапія.

Результати наукових досягнень Університету щорічно публікують у навчальних підручниках, посібниках, монографіях, довідниках, збірниках, матеріалах наукових форумів. Результатами науково-дослідної роботи є отримані патенти на винахід та корисну модель, свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір, розроблені нормативні документи, методичні рекомендації, інформаційни листи, наукові форуми, демонстрації на виставках. 26 років тому створене наукове товариство молодих учених, члени якого самостійно організовують та беруть участь у наукових конференціях, співпрацюють із молодіжними організаціями. 1972 р. створена Центральна науково-дослідна лабораторія, у якій впроваджена система управління якістю, проводять експериментальні біомедичні дослідження та моделювання біомедичних і фармацевничних систем, процесів. Науково-дослідний центр НУОЗ України імені П. Л. Шупика

проводить роботи з клінічних досліджень лікарських засобів та клінічного оцінювання медичних виробів.

Навчання

НУОЗ України імені П. Л. Шупика:

  1. вищу освіту (магістратура)
  2. післядипломну медичну освіту (інтернатура, спеціалізація лікарів і провізорів, аспірантура та докторантура);
  3. безперервний професійний розвиток (підвищення кваліфікації — передатестаційні цикли, тематичне удосконалення, стажування).

В університеті викладають 246 докторів наук та 454 кандидати наук, з яких 174 — професорів та 279 — доцентів. 2006 р. за наказом ректора створено науковий навчально-методичний центр дистанційної освіти. Він пропонує прогресивні форми проведення як окремих лекцій, так і більшості циклів тематичного удосконалення, а також передатестаційних циклів. До його складу входить проблемна науково-дослідна лабораторія. 2013 р. –створення міжкафедрального навчально-тренінгового центру НУОЗ України імені П. Л. Шупика

У навчальний процес впроваджуються нові освітні технології на основі вивчення й адаптації передового міжнародного досвіду. З 2015 р. НУОЗ України імені П. Л. Шупика запровадив трансдисциплінарний підхід у післядипломній підготовці лікарів і провізорів.

Міжнародна діяльність

  • 2001 р. — Університет сталав колективним членом Міжнародної кадрової академії ЮНЕСКО.
  • 2008 р. — член Європейської академії природничих наук.
  • 2011 р. — член Європейської асоціації медичної освіти АМЕЕ.

Сьогодні НУОЗ України імені П. Л. Шупика є членом 40 міжнародних організацій, зокрема: Всесвітньої асоціації сімейних лікарів (WONCA), Міжнародної академії освіти і науки (IASHE), Міжнародної Академії інформатизації (IIA). Академія включена до реєстрів США: SIC, D-U-N-S, EIN, NATO CAGE, CCR.

Партнери

Партнери НУОЗ України імені П. Л. Шупика:

Щороку до Університету приїжджають іноземні делегації. Своєю чергою, її співробітники відвідують міжнародні наукові конференції в європейських країнах та країнах СНД. Щомісяця в Університеті організовують науково-практичні конференції за участю науковців, практичних лікарів, викладачів із Болгарії, Румунії, Угорщини, Іспанії, Данії, Норвегії. Успішно реалізовують спільні міжнародні науково-дослідні проекти. Започатковано спільний проект із Британським медичним журналом (BMJ).

Навчання іноземних громадян

Навчання здійснюється за всіма спеціальностями у клінічній ординатурі, аспірантурі, під час стажування. Щороку в НУОЗ України імені П. Л. Шупика

навчаються близько 300 іноземних громадян із 37-ми країн світу: Туреччини, Ірану, Іраку, Ізраїлю, Йорданії, Монголії, В'єтнаму, Лівану, Грузії, Азербайджану, Туркменістану, Лівії, Пакистану, Камеруну. В Університеті активно розпочали процес впровадження англомовної форми навчання. Провідні вчені Німеччини, Греції, Швейцарії, Австрії, Великої Британії мають статус заслужених професорів і докторів Honoris Causa Академії.

Джерела

Література

  • Кафедра патологічної анатомії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика : шлях крізь роки / П. І. Червяк, В. П. Сільченко. — Київ : Просвіта, 2016. — 51 с. : іл., портр. — ISBN 978-617-7201-28-0

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.