Новокосино (станція метро)

«Новокосино» (рос. Новокосино) — станція Московського метрополітену, кінцева Калінінської лінії, за станцією «Новогіреєво». Розташована в однойменному районі між Суздальською вулицею і Носовіхінським шосе, перпендикулярно Південній вулиці.

Новокосино
8 Калінінська лінія
Загальні дані
Тип односклепінна мілкого закладання
Глибина закладення 9[1] м
Проєктна назва Городецька
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 163 м
Ширина 12 м
Дата відкриття 30 серпня 2012 [2]
Архітектор(и) Л. Борзенков (рос.), М. Волович (рос.), С. Костиков (рос.), Т. Нагиева (рос.), Н. Солдатова (рос.), В. Уваров (рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) Белова М. А. (рос.), Евстафьев В. Ю. (рос.)
Будівельник(и) «Трансінжстрой»
Пересадка на «Реутово»
14, 21, 79, 502, 613, 706, 723, 760, 773, 792, 885, 974, т75, н4; обласні: 142, 1064
Виходи до Носовіхінське шосе, Новокосинська, Суздальська та Городецька вулиці Москви, а також на Ювілейний проспект, Південна вулиця і вулиця Котовського в Реутові
Час відкриття 5:30
Час закриття 1:00
Код станції 186, Нк
Калінінська лінія
Оборотні тупики
Новокосино
     
ТЧ-12 «Новогіреєво»
Новогіреєво
Перово
Оборотні тупики
     
Авіамоторна
     
Площа Ілліча
Марксистська
Оборотні тупики
     
Третьяковська
Оборотні тупики
Схема колійного розвитку станції «Новокосино»

Відкриття відбулося 30 серпня 2012[2].

Технічна характеристика

Конструкція станції односклепінна мілкого закладання (глибина закладення — 9 м[1]).

Оздоблення

Станційний комплекс

Платформна ділянка станційного комплексу перекрита пласким кесонованим склепінням. Склепінчасте покриття з глибокими нішами, розділеними діагональними ребрами-нервюрами, візуально розширює простір і створює урочистий вигляд підземного палацу. Ніши пофарбовані у світліший тон у порівнянні з нервюрами, для яких підібраний складний сірий відтінок.

Сходи накриті асиметричними скляними павільйонами (оформлення нагадує станцію «Слов'янський бульвар»). З одним із південно-західних павільйонів поєднане приміщення для відпочинку локомотивних бригад.

Колористична гама — сіро-чорно-біла. Кесони підсвічені підвісними світильниками. Контраст темного і світлого, гра тіні і світла підсилюють об'ємність пластичного рішення.

Колійна стіна є високим цоколем біля бази склепіння, оздоблена перфорованими темно-сірими панелями c шумопоглинаючим шаром, з обробкою з темного граніту. Уздовж середини платформи розташовані пасажирські лави.

Вестибюлі

Станція має два підземних вестибюля — західний і східний. Сходами з них можна піднятися до мережі підземних переходів; виходи з підземних переходів на вулицю накриті скляними павільйонами. Обидва виходи обладнані ліфтами.

Стіни вестибюлів і пішохідних переходів облицьовані плитами керамограніту на металевому каркасі. Для західного вестибюля обрані плити салатового і сірого кольорів, основний колір східного вестибуля — вохристо-помаранчевий з сірими вставками.

Підвісні стелі вестибюлів сталевого кольору набрані з панелей Hunter Douglas Luxalon або Durlum Loop, за якими розміщується технологічне обладнання і світильники. У пішохідних переходах стелі оштукатурені, в поперечні ніші встановлені антивандальні світильники.

Зі станції можна вийти на Носовіхінське шосе, Новокосинську, Суздальську та Городецьку вулиці Москви, а також на Ювілейний проспект, Південну вулицю і вулицю Котовського у Реутові. Приблизно за 800 м від станції знаходиться залізнична станція Реутово Горьковського напрямку МЗ.

Колійний розвиток

Станція з колійним розвитком — 6 стрілочних переводів, перехресний з'їзд, 2 станційні колії для обороту та відстою рухомого складу і 2 колії для відстою рухомого складу. У оборотних тупиках розташовано пункт технічного огляду.

Пересадки

  • Залізничну станцію «Реутово»
  • Автобуси: 14, 21, 79, 502, 613, 706, 723, 760, 773, 792, 885, 974, т75, н4;
    • обласні: 142, 1064

Примітки

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Новокосино (станція метро)

Посилання

Попередня станція Лінія Наступна станція
Новогіреєво   Калінінська лінія   Кінцева
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.