Оліфіренко Вадим Володимирович

Вадим Володимирович Оліфіренко  (нар. 8 жовтня 1948 року в Краматорську Донецької області)— Борець за незалежність України у XX сторіччі, український педагог, літературний критик, член Національної спілки письменників України. Член Донецького відділення НТШ.

Оліфіренко Вадим Володимирович
Народився 8 жовтня 1948(1948-10-08) (73 роки)
Краматорськ
Місце проживання Донецьк
Країна  Україна
Діяльність літературний критик
Alma mater Донецький національний університет
Галузь педагогіка, літературознавство
Заклад Донецький національний університет
Звання доцент
Ступінь кандидат педагогічних наук

Біографія

Оліфіренко Вадим Володимирович виступає на презентації збірки віршів донецького поета Біляїва Володимира Івановича.
Оліфіренко Вадим Володимирович з дружиною Світланою. м. Бердянськ. 2019 рік.

Народився 8 жовтня 1948 року в Краматорську Донецької області. Вчився на філологічному факультеті Донецького державного університету (19701975). Працював вчителем української мови і літератури у Мічурінській середній школі і директором Греково-Олександрівської школи Тельманівського району Донецької області (19751979); З 1979 р. завідувач кабінету української мови і літератури Донецького обласного інституту удосконалення вчителів (19791990). У 1989 році — співорганізатор (з Іллєю Шутовим, Валентиною Тихою і Федором Олехновичем) виборчої компанії кандидата в народні депутати СРСР (за списком КПРС) — поета і письменника Бориса Олійника на Донеччині. 5 березня 1989 року у Донецькому палаці «Юність» в рамках передвиборчої кампанії кандидата у Народні депутати СРСР відбулась, організована спільно з керівниками ДТУМ В. Тихою, В. Білецьким, та активістами (Ф. Олехнович, В. Ребрик), зустріч відомого українського поета, всупереч волі обкому та міському КПУ, які оголосили Б.Олійника - "українським націоналістом", Бориса Олійника з громадою (аудиторія донбасівців становила понад 1200 осіб.). На зустрічі вперше відкрито обговорювався і був масово підтриманий проект Програми Народного Руху України за перебудову, надрукований в «Літературній Україні» 16 лютого 1989 року.Член НРУ.

Закінчив аспірантуру при Інституті педагогіки АПН України (1988). З 1990 р. працював старшим викладачем, доцентом кафедри української літератури Донецького національного університету.

Кандидат педагогічних наук (з 1990), лауреат обласної літературної премії ім. Володимира Сосюри (1994), член Спілки письменників України1997). Нагороджений почесним знаком товариства «Україна-Світ» за вагомий внесок у розвиток співпраці з закордонним українством (за створення навчального посібника з української літератури для школярів Кубані «Козак Мамай»).

Основний напрямок науково-дослідної роботи Оліфіренка — розробка та впровадження науково обґрунтованих методик вивчення в загальноосвітній та у вищій школах української літератури, народознавства, дослідження історії та теорії підручників з літератури для школи та ВНЗ.

Значне місце у творчому доробку Оліфіренка посідає робота над створенням посібників з української літератури для українських дітей у східній діаспорі.

Як літературний критик досліджує творчість письменників-вихідців з Донеччини, зокрема М.Чернявського, Володимира Сосюри, П.Байдебури, В.Бендера, Е.Андієвської, В.Біляїва, С. Жуковського, Василя Голобородька та ін.

Більшість літературно-критичних робіт Оліфіренка склали зміст літературного сайту про творчість письменників Донбасу www.donbaslit.skif.net

Разом з Олександром Лозіковим у 2005 році заснував щомісячний художньо-публіцистичний журнал «Далекосхідна хвиля», який виходить у Хабаровську.

Секретар Всеукраїнського Товариства сприяння відродженню літературних музеїв М.Коцюбинського в Криму[1]. Співорганізатор і учасник у Сонячногірське (Крим) у 2011–2012 рр. І і ІІ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ І СУЧАСНІСТЬ».

З 2014 р. мешкає у м. Бердянськ. Автор-укладач інтернет-порталу "Література рідного краю" (Донбасу).

Основні опубліковані праці

Упорядкування
  • Іван Боднарук. “Між двома світами”. Вибрані статті про українських письменників.—Донецьк: УКЦентр, 1996 . —176 с.

Примітки

Нагороди

  • Грамота Верховної Ради України (25.08.2016).

«За вагомий особистий внесок у боротьбу за державний суверенітет і незалежність Української держави та з нагоди 25 річниці проголошення незалежності... Розпор. № 533-к.

Джерела

  • Золото у кожного в душі. — Донецьк: Східний видавничий дім. — 2010. 296 с.
  • Хроніка Донецького відділення Наукового Товариства ім. Шевченка / Упорядник і редактор В.С.Білецький. – Донецьк : НТШ, 2012. – Число 2. – 192 с.
  • ВАДИМ ВОЛОДИМИРОВИЧ ОЛІФІРЕНКО //Донецький Український культурологічний центр . Донецьке обласне Товариство української мови ім. Т.Г.Шевченка. Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка. / Серія “Біобібліографія вчених Донбасу”. Укладач і відповідальний редактор Др. В.С.Білецький. — Донецьк: УКЦентр, НТШ-Донецьк — 1998.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.