Охтирщина

Охтирщина — у широкому сенсі це разом усі території, які в той чи інший період перебували в адміністративних утвореннях із центром в місті Охтирка.

Охтирщина — це назва адміністративно-територіальних одиниць, центром яких було місто Охтирка. Охтирщина належить до історико-географічного краю Слобідська Україна, частково займає Полтавщину, Білгородщину. Історично до Охтирщини відноситься і південно-східна частина Східної Слобожанщини.

Протягом другої половини XVIII – першої половини XX століть Охтирщина безперервно входила до Харківщини.

Територіальні формування центром яких було місто Охтирка

Охтирщина за козацьких часів (XVII ст.- 1765 рік)

Історично Охтирщина, землі Охтирського слобідського козацького полку, значно більше сучасного Охтирського району. Охтирщина включала в себе: сучасні південні райони Сумської області; Богодухівський, Коломацький, Краснокутський райони Харківської області; Котелевський район Полтавської області, а також Грайворонський та Красноярузький райони Білгородської області. Після скасування полкового устрою Слобідської України та утворення Слобідсько-Української у 1765 році, територія полку увійшла до її складу як Охтирська провінція, а з 1780 року як Охтирський повіт.

Охтирщина у складі Сумської області

При заснуванні Сумської області в 1939 році, частина земель Охтирщини залишилася в Харківській області, частина відійшла до новоутвореної Сумської області.

Цікаві факти

На третій сесії районної ради 23 (3) скликання від 11 вересня 1998 року затверджено пісню - символ Охтирського району «Моя Охтирщина», музика та слова якої написані В.Л.Кушніровим.

Див. також

Посилання

Література

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.