Рибак Олександр Ігорович

Олекса́ндр І́горович Риба́к (норв. Alexander Rybak, біл. Алякса́ндр І́гаравіч Рыба́к, нар. 13 травня 1986, Мінськ, СРСР) норвезький скрипаль та співак білоруського походження. Переможець пісенного конкурсу Євробачення 2009. Набрав рекордну кількість балів — 387. Представляв Норвегію на Євробачення 2018 та Євробачення 2009

Олександр Рибак
Зображення
Основна інформація
Дата народження 13 травня 1986(1986-05-13)[1][2] (35 років)
Місце народження Мінськ, Білоруська РСР, СРСР[1]
Роки активності 1991 — тепер. час
Громадянство Норвегія
Національність білорус
Віросповідання християнство
Професія скрипаль, співак
Освіта Barratt Due Institute of Musicd і Колумбійський коледж Чикагоd[3]
Співацький голос ліричний тенор
Інструменти Скрипка
Жанр фолк, класика, поп-музика
Псевдоніми Alexander Rybak
Колективи Симфонічний музичний колектив «Ung Symfoni»
Лейбл М. Гаркет, Universal music
Нагороди
Дружина Анна Міхеєва
www.alexanderrybak.com
 Файли у Вікісховищі

Життєпис

Дитинство

Народився в родині музикантів: мати Наталія Валентинівна — піаністка, батько Ігор Олександрович — скрипаль. З ранніх років виховувався на фольклорі та класичній музиці. Схильність до мистецтва у Олександра проявилася рано: з п'яти років почав грати на скрипці та фортепіано, складати пісні та співати.

Коли йому виповнилось 6 років, родина переїхала до Норвегії, куди його батька запросили працювати. Потім на півроку повернувся до Мінська, почав вчитися в школі при Білоруській державній академії музики. У Норвегії родина оселилася у передмісті Осло — місті Нессоден, фюльке Акерсхус. Олександр закінчив консерваторію в Осло.

Творчість

Олександр Рибак, 2009 рік

Разом з батьком Олександр співпрацював як музикант у норвезькому мюзиклі Мортена Гаркета, керівника всесвітньо відомого норвезького гурту А-HA. З цим мюзиклом гастролював Європою, Америкою, Китаєм. Виступав разом з такими артистами, як Арве Теллефсен, Ганне Крог, Кнутсен та Людвігсен. 2006 року став переможцем норвезького конкурсу молодих талантів Kjempesjansen із власною піснею «Foolin». Виступав з одним з відомих у світі скрипалів Пінхасом Зукерманом.

Працює концертмейстером у найбільшому в Норвегії молодіжному симфонічному оркестрі Ung Symfoni. Своїми кумирами в музиці співак називає Моцарта, Бітлз та Стінга.[4] Володар премії фонду Андерса Йахреса в галузі культури. Виступаючи з фолк-піснею «Fairytale», отримав у норвезькому національному турі Євробачення-2009 голоси 700 тисяч телеглядачів і переміг. 10 березня 2018 року переміг на Melodi Grand Prix 2018 таким чином виборов право представляти Норвегію на Євробаченні 2018. На Євробаченні-2018 пройшов у фінал з піснею That's how you write a song і посів 15-е місце.

Звинувачення в плагіаті

В травні 2009 року Рибак був звинувачений в плагіаті пісні «Bit Pazari» турецького співака Ялина («Fairytale» самого Рибака[5]. Незабаром після того Рибак був звинувачений в плагіаті пісні «Журавлиная Песня» композитора Кирилла Молчанова («Abandoned» самого Рибака) [6]. У вересні Рибак був звинувачений в плагіаті ще одної пісні, цього разу композитора Олени Ґантчікової.

Дискографія

Альбоми

Рік Альбом Позиції в чартах
NOR BEL DEN DUT FIN GER POL RUS SWE EU
2009 Fairytales[7] 1 13 15 29 4 16 7 1 2 18
2010 No Boundaries[8] 7 32 12 8

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.