Список моментів інерції

Нижче приведено список формул, за якими розраховуються моменти інерції різних тіл. Розмірність масових моментів інерції — маса×довжина2. Це обертовий аналог маси тіл. Ці моменти інерції не слід плутати із моментами інерції плоских перерізів, які використовуються при розрахунку згинів і деформацій.


Нижченаведені моменти інерції допускають лише сталу густину тіл обертання, а вісь обертання проведена через центр мас, якщо не зазначено інше

ОписФігураМомент(и) інерціїКоментар
Точкова маса m на відстані r від осі обертання. Точка не має моменту інерції відносно осі, що проходить крізь неї. Наведений вираз отримано з теореми Штейнера.
Дві точкові маси, M і m, із зведеною масою на віддалі, x одна від одної.
Стрижень довжиною L і масою m
(Вісь обертання проходить через один із кінців стрижня)
  [1] В цьому виразі припускається що стрижень нескінченно тонкий (однак твердий). Це також є частковим випадком тонкої прямокутної площини з осями обертання на краю площини з h = L і w = 0.
Стрижень довжиною L і масою m   [1] В цьому виразі припускається що стрижень нескінченно тонкий (однак твердий). Це також є частковим випадком тонкої прямокутної площини з осями обертання що проходять через центр площини, w = L і h = 0.
Тонке кільце радіусу r маси m
Це частковий випадок тору для якого b=0. (див. нижче), а також тонкостінного циліндру без основ, з r1=r2 і h=0.
Тонкий суцільний диск, радіусу r і маси m
Це частковий випадок суцільного циліндру,з h=0.
Тонка циліндрична оболонка з без основ, радіусу r маси m   [1] Цей вираз говорить що товщина оболонки нескінченно мала. Це частковий випадок тонкостінної циліндричної труби для r1=r2.

Також, точкова маса (m) на кінці стрижня довжиною r має саме такий момент інерції а значення r називають радіусом інерції .

Суцільний циліндр радіусу r, висоти h і маси m   [1]
Це частковий випадок тонкостінної циліндричної труби з r1=0. (Зауваження: осі X-Y повинні помінятися місцями для стандартної правої трійки базисних векторів)
Тонкостінна циліндрична труба з без основ з внутрішнім радіусом r1, зовнішнім радіусом r2, довжиною h і масою m   [1][2]

або ж вводячи нормовану товщину tn = t/r і припускаючи r = r2,
then
З густиною ρ і такою ж геометрією
Сфера (пустотіла) радіуса r і маси m   [1] Пустотіла сфера може розглянута такою, що зроблена з двох наборів нескінченно-тонких, круглих обручів, в яких радіус змінюється від 0 до r (або одного набору, в якого радіус змінюється з -r до r).
Куля (суцільна) радіусу r і маси m   [1] Сфера може розглядатись як така, що зроблена з двох наборів нескінченно-тонких твердих дисків в яких радіус змінюється від 0 до r (або одного набору в якого радіус змінюється від -r до r).

Також, може розглядатись як зроблена з нескінченно тонких, пустотілих сфер, де радіус змінюється від 0 до r.

Прямокутний Конус радіусу r висоти height h і маси m.   [3]
  [3]
Трубчатий тор радіусу а, з радіусом перерізу b і маси m. Навколо діаметра:   [4]

Навколо вертикальної осі:   [4]

Еліпсоїд (суцільний) з напівосями a, b, і c з віссю обертання a і масою m
Тонка прямокутна площина висоти h і ширини w і маси m
(Вісь обертання на краю площини)
Тонка прямокутна площина висоти h і ширини w і маси m   [1]
Суцільний кубоїд висоти h, ширини w, і глибини depth d, маси m

Для схоже орієнтованого куба з ребрами , .
Суцільний кубоїд висоти D, ширини W, довжини L, і маси m з найдовшою діагоналлю в ролі осі обертання. Для куба з ребрами , .
Плоский многокутник з вершинами , , , ..., і

масою однорідно розподіленою на його поверхні, що обертається навколо осі перпендикулярній до площини і проходить через початок координати.

Цей вираз передбачає, що многокутник є опуклим. Вектори , , , ..., є радіус-векторами вершин.
Нескінченний круг з масою, що нормально розподілена на двох осях навколо обертання

(тобто де : — масова густина як функція x і y).

Див. також

Примітки

  1. Raymond A. Serway (1986). Physics for Scientists and Engineers, second ed.. Saunders College Publishing. с. 202. ISBN 0-03-004534-7.
  2. Classical Mechanics - Moment of inertia of a uniform hollow cylinder. LivePhysics.com. Retrieved on 2008-01-31.
  3. Ferdinand P. Beer and E. Russell Johnston, Jr (1984). Vector Mechanics for Engineers, fourth ed. McGraw-Hill. с. 911. ISBN 0-07-004389-2.
  4. Eric W. Weisstein. Moment of Inertia Ring. Wolfram Research. Архів оригіналу за 13 липня 2013. Процитовано 25 березня 2010.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.