Урумчі (аеропорт)

Урумчійський міжнародний аеропорт Дівопу (кит. спр. 乌鲁木齐地窝堡国际机场, піньїнь: Wūlǔmùqí Dìwōpù Guójì Jīcháng) (IATA: URC, ICAO: ZWWW) розташований в волості Дівопу району Сіньші міського округу Урумчі — столиці Сіньцзян-Уйгурського автономного району в північно-західній частині Китаю. Аеропорт знаходиться в 16 км від ділового центру Урумчі. Це базовий аеропорт для авіакомпаній China Southern Airlines і Hainan Airlines. Крім того, це найбільший аеропорт в західному Китаї і з 2012 року він займає 15-е місце серед найбільш завантажених аеропортів Китаю за пасажиропотоком (13,3 млн.)[3].

Урумчі
ІАТА: URC[1]   ICAO: ZWWW
Загальні дані
43°54′26″ пн. ш. 87°28′27″ сх. д.
Обслуговує
Розташування
Вебсайт xjairport.com
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 6301396
URC
 Урумчі у Вікісховищі

Історія

В 1973 році аеропорт в Урумчі був відкритий для іноземних пасажирів в. Він служив для екстренної посадки літаків, що вилітали в Європу і західну Азію.

Можливості

Аеропорт займає площу 4,84 км2. Злітно-посадкова смуга має протяжність 3 600 метрів. В аеропорту можуть приземлятися великі літаки, такі як Boeing 747. На льотному полі площею 11 гектарів можуть розміститися 30 літаків.

Термінал 3

Будівництво терміналу 3-го відбувалося на захід від нинішньої будівлі терміналу і почалося в квітні 2007 року. Воно обійшлося в 1,3 млрд юанів (близько 270 млн доларів США)[4]. Цей термінал дозволив Діуопу обслуговувати 16,35 мільйонів пасажирів, а також обробляти 275 000 тон вантажів та 155 000 літаків на рік.

Термінал 3-й також додатково додав двадцять один телетрап і майже 106 000 квадратних метрів нових площ.

Використання

У 2002 році аеропорт Урумчі обслужив 1 673 400 пасажирів і 35 тис. тон вантажів. Влітку 2005 року аеропорт почав приймати рейси великих іноземних авіакомпаній. В цей час Дівопу почав розвиватися. У червні 2005 року компанія Korean Air з Сеула стала першою, яка надавала сезонні послуги. А двома місяцями пізніше Пакистанські Міжнародні авіалінії почали літати з Ісламабаду цілий рік. Обидві авіакомпанії використовували широкофюзеляжні літаки Airbus. Операції міжнародних авіаліній Пакистану тривали недовго і були припинені в квітні 2006 року.

Авіакомпанії і напрямки

АвіакомпаніяПункт призначення
Aero MongoliaХовд, Улан-Батор
Air AstanaАлмати, Нур-Султан
Air Manas,Бішкек
Air ChinaПекін, Ченду, Цзінань, Ланьчжоу
Ariana Afghan AirlinesКабул
AZALБаку
China Eastern AirlinesКуньмін, Ланьчжоу, Нанкін, Шанхай, Сіань
China Southern AirlinesАлма-Ата, Ашхабад, Баку, Пекін, Бішкек, Ченду, Чунцін, Душанбе, Хефей, Хотан, Іркутськ, Ісламабад, Цзінань, Кашгар, Худжанд, Ланьчжоу, Москва,Нанкін, Новосибірськ, Ош, Ціндао, Тайюань, Тбілісі, Тегеран, Ухань, Санкт-Петербург, Сіань, Їньчуань, Іу, Чженчжоу, Шанхай
Hainan AirlinesАксу, Астана, Пекін, Чанша, Ченду, Дуньхуан, Гуанчжоу, Ханчжоу, Кашгар, Корла, Куньмін, Ланьчжоу, Санья (місто), Шеньчжень, Сіань, Іньїнь
Itek AirБішкек
Kam Airсезонно: Кабул
Korean Airсезонно: Сеул
КиргизстанБішкек
РусЛайнБарнаул, Єкатеринбург, Омськ
S7 AirlinesНовосибірськ
Shandong AirlinesЦзінань
Somon AirДушанбе
Spring AirlinesШанхай
Tajik AirДушанбе

Вантажі

АвіакомпаніяПункт призначення
China Southern AirlinesФранкфурт [5]
China Southern AirlinesШанхай

Див. також

  • Список аеропортів Китаю
  • Найбільш завантажені аеропорти Китаю за пасажиропотоком

Примітки

  1. World Airport Traffic Report / Airports Council International — 2014.
  2. https://store.aci.aero/wp-content/uploads/2018/05/2014_Traffic_Report_sample.xlsx
  3. Найбільш завантажені аеропорти Китаю за пасажиропотоком
  4. New Urumqi Airport Terminal 3 Set to Open (англ.). www.farwestchina.com. 25 березня 2010. Архів оригіналу за 5 липня 2012. Процитовано 30 листопада 2010.
  5. China Southern Cargo launch Frankfurt Архівовано березень 4, 2016 на сайті Wayback Machine. retrieved 5 November 2009.(англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.