Фелікс Валлотон

Фелікс Валлотон (фр. Félix Edouard Vallotton , *28 грудня 1865, Лозанна — †29 грудня 1925) художник, відомий насамперед як графік, походить з Швейцарії. Малював портрети, пейзажі, побутові картини.

Фелікс Валлотон
Félix Edouard Vallotton
Автопортрет, 1897 рік
При народженні Félix Edouard Vallotton
Народження 28 грудня 1865(1865-12-28)
Лозанна , Швейцарія
Смерть 29 грудня 1925(1925-12-29) (60 років)
  Париж
(злоякісна пухлина)
Поховання
Національність швейцарець
Країна Швейцарія, Франція
Жанр портрет[1], пейзаж[1], жанрове малярство[1], міфологічний живопис[1], Ню[1], автопортрет[1] і натюрморт[1]
Навчання Академія Жуліана
Діяльність художник, скульптор, художній критик, ксилограф, ілюстратор, прозаїк-романіст, художник-гравер, письменник, графік
Напрямок реалізм
Твори літографії, дереворити.
У шлюбі з Gabrielle Bernheimd

 Фелікс Валлотон у Вікісховищі

Біографія

Народився в консервативній буржуазній родині.Навчався в кантональному коледжі.В 17 років перебрався в Париж і поступив в Академію Жульєна.Педантичний як німець, він багато часу проводив в Луврі, який і став для нього дійсною академією.Він був закоханим в твори Франсуа Мілле, Рембрандта, Дюрера , Енгра, Ганса Гольбейна. Пізніше він уславиться своїми ксілографіями ( дереворитами ) з робіт старих майстрів.

Снайперський зір Валлотона

Валлотон мав відмінний зір, якого б вистачило на трьох імпресіоністів. Проблеми з зором обумовили і своєрідну техніку малювання імпресіоністів - невеликими мазками і без чітких контурів. Проблеми з зором у Клода Моне були такі складні, що він порізав пізні картини через їх неправдивість і штучний колорит.

Чудовий зір Валлотона, навпаки, обумовив різку і надзвичайно чітку манеру в живопису, близьку до фото. Через це вони вважались позбавленими поезії, натхнення, того, чого наче б то вдосталь було у імпресіоністів.

«Снайперський» зір Валлотона знадобився художнику, коли він став співпрацювати з часописами ( «Плюм» , « Ревю Бланш » ). Видатний графік за покликом і натурою, він знайшов тут своє справжнє місто.Були на повну потужність використані і його економна манера в малюнках, і гострий психологізм, і повага до людського обличчя, як у талановитого портретиста.Особливо вдалими були портрети художника Каміля Піссарро, письменників Стендаля, Лева Толстого, Андре Жида.Йому однаково добре вдавалися обличчя старих і молодих, модних денді і байдужих до моди, пророків і пройдисвітів. Першим був виконаний портрет Поля Верлена. Графічні портрети і окремі гравюри роботи Валлотона розійшлися багатьма книгами і тимчасовими виданнями.

Галерея


Успіх

Художник пізнав справжній успіх. Його виставки пройшли в Австо-Угорщині, Німеччині, Швейцарії. Привезли його твори і в Російську імперію, в Москву і Петербург. Побачили їх і в України, а саме в містах Київ та Одеса.

галерея творів

«Хризантеми і дрібнички на столі», 1922 р.

Смерть

Фелікс Валлотон помер в Парижі від раку, яким страждав у похилому віці.

Джерела

  • Бродская Н. Феликс Валлотон. СПб: Аврора, 1996
  • Ducrey, Marina (1989). Félix Vallotton: His Life, His Technique, His Paintings. Lausanne: Edita SA. ISBN 2-88001-248-1
  • Ducrey, Marina, & Vallotton, Felix (2007). Vallotton. Milan: 5 continents. ISBN 978-88-7439-420-3
  • Frèches-Thory, Claire, & Perucchi-Petry, Ursula, ed.: Die Nabis: Propheten der Moderne, Kunsthaus Zürich & Grand Palais, Paris & Prestel, Munich 1993 ISBN 3-7913-1969-8 (German), (French)
  • Newman, Sasha M., essays by Ducrey, Marina...[et al.] (1991). Félix Vallotton. New York: Abbeville Press. ISBN 1-55859-312-8
  • St. James, Ashley (1978). Vallotton: Graphics. London: Ash & Grant Ltd. ISBN 0-904069-19-2

Посилання

  1. https://rkd.nl/explore/artists/79111
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.