IT-армія України

IT-армія України — спільнота українських IT-спеціалістів, створена наприкінці лютого 2022 року для нейтралізації ворога в інформаційному та кіберпросторі після початку російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Станом на 28 лютого 2022 року кількість підписників перевищила 225 тисяч[джерело?].

IT-армія України
Дата створення / заснування 26 лютого 2022
Засновник Федоров Михайло Альбертович
Держава  Україна
Власник Кабінет Міністрів України
Учасник(и) гакер[1]
Оператор Міністерство цифрової трансформації України[2]
Мета учинення події Росія і Білорусь

Створення

26 лютого 2022 року міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров оголосив про створення ІТ-армії. Він звернувся до українців, які працюють у цифровій сфері: розробників, кіберспеціалістів, дизайнерів, копірайтерів, маркетологів, таргетологів тощо. Головна мета спільноти: боротьба з ворогом на кіберфронті. Всі свої дії щодо кібератак на окупантські сайти та сервіси IT-спеціалісти координують у Telegram спільноті[3].

Також telegram канал, де будь-хто може може побачити канали, що практикують дезінформування, створення фейків, мову ворожнечі, і поскаржитись з метою блокування каналів, що ошукують свою авдиторію започаткувало Мінцифри[4].

Діяльність

Айтівці ІТ-армії України відразу «поклали» десятки білоруських сайтів, включно з урядовими порталами та пропагандистськими медіа. 28 лютого фахівці за п'ять хвилин вивели з ладу сайт Московської біржі[5].

Див. також

Примітки

  1. https://tehnofan.com.ua/2022/03/01/holovni-peremohy-it-armiyi-ukrayiny-proty-rosiyi/
  2. https://shotam.info/zlamaymo-okupanta-sbu-vidkryvaie-kiberfront/
  3. Пилипюк, Софія (26 лютого 2022). Україна створює IT-армію. Як долучитися. the-village (укр.). Процитовано 28 лютого 2022.
  4. Міщенко, Тарас (27 лютого 2022). Українські IT-спеціалісти долучайтеся до «IT-армії»!. mezha.media (укр.). Процитовано 28 лютого 2022.
  5. "Впала за п‘ять хвилин": українці поклали сайт Мосбіржі!. Економічна правда (укр.). 28 лютого 2022. Процитовано 28 лютого 2022.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.