MENA

MENA англомовний акронім від словосполучення «Middle East and North Africa» що іменує регіон у складі Близького (Середнього) Сходу та Північної Африки. Термін MENA охоплює обширний регіон, що тягнеться від Марокко до Ірану, в тому числі всіх країн Близького Сходу та Магрибу. Є приблизним синонімом терміну «Великого Близького Сходу».

   Країни які завжди зараховуються до регіону MENA
   Країни які іноді зараховуються до регіону MENA

Населення регіону MENA складає близько 381 млн осіб що становить 6 % від усього населення Землі, більшість з них має Ісламське віросповідання. Основою економіки регіону є видобуток нафти та природного газу. Тут зосереджено 60 та 45 % світових запасів цих паливних ресурсів відповідно. 8 з 12 країн ОПЕК зосередженні в регіоні MENA. Через це країни MENA відіграють велику роль в стабільності світової економіки.

В другій половині XX - на поч. XXI століть в регіоні виникало багато великих конфліктів та потрясінь на політичних, економічних і релігійних підґрунтях. Серед них Ірано-іракська війна (1980-88), Війна в Перській затоці (1990-91), Війна в Іраку (2003—2011), Громадянська війна у Лівії (2011) та послідувана після неї т.з. Арабська весна. Станом на 2016 рік, у регіоні досі триває Громадянська війна в Сирії (з 2011 року) та війна навколо самопроголошеної Ісламської Держави (з 2014). Також фактично століття триває Арабо-ізраїльський конфлікт.

Термін «Країни MENA» найчастіше вживається в політичних та ділових колах.

Список країн

Завжди відносять до MENA:

Іноді відносять до MENA:

Джерела

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.