XVIII конференція ВКП(б)

Конференція

Відкрилася в Москві 15 лютого 1941 року. На відкритті з промовою виступив Йосип Сталін.

Брало участь 456 делегатів з вирішальним і 138 з дорадчим голосом, які представляли 3 876 885 членів і кандидатів в члени партії.

Порядок денний

Історія

Конференція працювала в умовах складної міжнародної обстановки, створеної початком 2-ою світовою війною.

У центрі роботи конференції були питання подальшого інтенсивного розвитку індустрії, в першу чергу галузей оборонного значення. У доповідях відзначалися успіхи трьох років 3-й п'ятирічки, були розкриті недоліки, які заважали швидшому підйому промисловості. Конференція зажадала «рішуче повернути увагу партійних організацій в сторону максимальної турботи про потреби та інтереси промисловості і транспорту». Були розроблені заходи по зміцненню партійного керівництва промисловістю і транспортом. Конференція зобов'язала партійні організації звертати більше уваги на кваліфіковане комплектування та використання керівних і інженерно-технічних кадрів, сміливіше висувати ініціативних фахівців на керівні пости; зажадала приділяти особливу увагу питанням впровадження нової техніки, зміцнення трудової дисципліни, суворого і послідовного проведення принципу матеріального заохочення кращих працівників в промисловості і на транспорті. Конференція поставила перед партією конкретні господарсько-політичні завдання: забезпечити постійний контроль над роботою підприємств і виконання ними партійних директив; налагодити ритмічну роботу підприємств і своєчасне виконання ними виробничих планів; домогтися дотримання найсуворішої дисципліни в технологічному процесі, удосконалювати і освоювати нову техніку; домагатися систематичного поліпшення якості та зниження собівартості продукції, зміцнення госпрозрахунку. Для посилення партійного керівництва в міськкомах, обкомах, крайкомах і ЦК компартій союзних республік був створений інститут секретарів по промисловості і транспорту. Був схвалений план розвитку народного господарства на 1941 рік. Планом передбачався прискорений розвиток вирішальних для оборони галузей народного господарства, створення необхідних державних резервів і мобілізаційних запасів. Зростання промислової продукції в порівнянні з 1940 було намічено збільшити на 17-18%. Велика увага приділялася зміцненню промислової бази на сході СРСР, яка зіграла важливу роль в ході Німецько-радянської війни.

Конференція внесла зміни у склад Центрального Комітету ВКП(б) і Центральної ревізійної комісії.

Джерела

  • КПСС в резолюциях и решениях съездов, конференций и пленумов ЦК. — М., 1954. — 7-е изд. — Т. 3. — С. 425—36.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.