Єгипетський музей (Турин)

Єгипетський музей в Турині (італ. Museo Egizio) — перший у світі музей, присвячений цивілізації Стародавнього Єгипту.

Єгипетський музей
італ. Museo Egizio
45°04′06″ пн. ш. 7°41′04″ сх. д.
Тип Археологія, єгиптологія
Статус спадщини національна спадщина Італіїd[1]
Країна  Італія
Розташування Турин,  Італія
Адреса 10123[1] Via Accademia delle Scienze, 6
Засновник Карл Фелікс
Засновано 1824
Відкрито 1824
Фонд понад 37.000
Відвідувачі 773.000 (2015)
Директор Крістіан Ґреко
Сайт museoegizio.it
Єгипетський музей (Турин) (Італія)

Джерела:
    • Survey of GLAM open access policy and practiced[2][3][4]

  •  Єгипетський музей у Вікісховищі

    У 2013 році щоденна британська газета «Таймс» внесла Єгипетський музей в Турині до списку п'ятдесяти найкращих музеїв світу[5].

    Історія

    Історія музейної збірки сягає 1730-х років, коли сардинський король Карл Еммануїл III, в руки якого потрапила вівтарна табличка з храму Ісіди, відправив до Єгипту ботаніка Віталіано Донаті для пошуку єгипетських старожитностей, подібних до цієї.

    У 1824 французький єгиптолог Жан-Франсуа Шампольйон, працюючи над папірусами з туринської збірки, оголосив про розшифровку ієрогліфів, і Європу захопила хвиля єгиптоманії. Цього ж року король Карл Фелікс, не економлячи на витратах, придбав для свого музею збірку Бернардино Дроветті, який, представляючи інтереси Наполеона в Каїрі, упродовж багатьох років скуповував єгипетські старожитності.

    Протягом XIX століття музей поповнився збірками єгиптолога Ернесто Скіяпареллі, проте з часом музейна колекція стала поступатися за повнотою і значимістю, як збірці Лувру, так і Берлінському Єгипетському музею. Останнім значним поповненням колекції був невеликий храм, вивезений з Нубії в період будівництва Асуанської греблі.

    До 2012 музей ділив з картинною галереєю Сабауда колишню будівлю академії наук, збудовану в 1679 за проектом Гваріно Гваріні. Напередодні Зимової Олімпіади в Турині, будівля музею була перебудована, а в 2004 уряд передав контроль над музеєм в руки спеціалізованого приватного фонду.

    Після трьох з половиною років реставраційних робіт, 1 квітня 2015 музей відновив свою діяльність. Більш, ніж у два рази було збільшено виставкову площу та обладнано спеціальні місця для навчання. Музей розділено на чотири поверхи (три поверхи над землею і один підземний) із хронологічним маршрутом. Крім того музей обладнаний бібліотекою, приміщеннями для реставрації і вивчення мумій та папірусів. В червні 2015 року музей взяв участь в міжнародній археологічній експедиції до Єгипту[6].

    Єгипетський музей — один з найбільш відвідуваних музеїв у Турині. Щорічно тут буває понад півмільйона туристів, а станом на 2015 музей був сьомим серед найбільш відвідуваних місць в Італії із загальною річною кількістю близько 773 тисячі осіб[7].

    Галерея

    Див. також

    Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.