Вантажівка року

Вантажівка року (англ. Truck of the year) — щорічний конкурс для визначення найкращого серед вантажних транспортних засобів, що представлені на європейському ринку. Конкурс Вантажівка року проводиться з 1977 року.

Scania S-Серії, Переможець 2017

Переможець визначається міжнародним журі, яке складається з 20 журналістів, фахівців з комерційних автомобілів.[1]

Склад журі

Журі конкурсу складається з 22 членів, які представляють 23 країни (один з членів журі представляє одночасно Словаччину і Чехію). Член журі від Росії - Федір Лапшин (Авторевю).

Процедура

Нагорода присуджується щорічно вантажному автомобілю, запущеного у виробництво протягом попередніх 12 місяців, який, на думку журі, на присутніх справив найзначніший внесок в ефективність дорожніх перевезень в області інновацій, комфорту, безпеки, зручності управління, економії палива і скорочення шкідливих викидів.

Кандидатами є вантажівки повною масою понад 3,5 т, вони повинні бути новими або містити істотні зміни в конструкції. Автомобілі повинні випускатися серійно протягом як мінімум 3 місяців до початку проведення конкурсу. Обов'язкова умова конкурсу - машини повинні бути представлені в більшості країн-учасниць конкурсу. Члени журі, які є професійними журналістами, знайомляться з новинками в рамках презентацій і тест-драйвів для преси, тому до моменту проведення конкурсу вони вже мають досить глибокі уявлення про нові моделі, їх переваги, впроваджених нововведення, їх технічні характеристики. Потім на засіданні журі загальним голосуванням обираються претенденти, і потім кожному члену журі надсилають їх офіційний список. Через деякий час збираються результати голосування, підводяться підсумки і в урочистій обставновке (як правило, в рамках вантажних автомобільних виставок) називається переможець. Кожен член журі може розподілити наявні у нього 12 балів на свій розсуд, проте одному номінанту можна присудити не більше семи балів.

Раніше підсумки конкурсу можна було оголошувати до 1 січня відповідного року, пізніше правила пом'якшили і проводити нагородження (представникам фірми-виробника вручається кубок з назвою моделі-переможця у вигляді пірамідки, увінчаною символізувати автомобільним кермом) на що проходять по черзі щорічних виставках RAI в Амстердамі і IAA в Ганновері.

Список журналів-організаторів

В склад журі конкурсу "Вантажівка року" входять журналісти - представники наступних видань Європи:

Країна Автомобільне видання Журналіст, член журі
 Австрія ITR Aktuell Helmut Tober
 Бельгія Transport Echo Jef Van de Keybus
 Болгарія Kamioni Snejina Badjeva
 Хорватія Kamion&Bus magazine Dubravko Majetic
 Данія Lastbilmagasinet Ivan Stjernqvist
 Фінляндія Auto, tekniikka ja kuljetus Martti Peltonen
 Франція L'argus Bruno Téreygeol
 Греція Tpoxoi & Tir Emmanuel Agrimanakis
 Іспанія Truck F. Javier Pedroche
 Італія tuttoTrasporti Gianenrico Griffini
 Ірландія Fleet Transport Jarlath Sweeney
 Нідерланди ТТМ Pieter Wieman
 Німеччина DVZ — Deutsche Logistik-Zeitung Oliver Willms
Норвегія Anlegg & Transport Bjorn Eilert Eriksen
 Польща Polski Traker Aleksander Glus
 Португалія Euro Transporte Fausto Monteiro Grilo
 Росія Авторевю Федір Лапшин
 Румунія Tranzit Marilena Matei
 Словаччина/ Чехія Trucker Stan Cvengros
 Швейцарія TIR transNevvs Markus Huber
 Швеція „i Trafik”  ?
 Туреччина  ?  ?
 Угорщина Camion Truck & Bus Sandor Boncser
 Велика Британія Commercial Motor Brian Weatherley

Переможці конкурсу «Вантажівка року»

Див. також

Примітки

  1. International awards: Truck of the Year & Van of the Year. Архів оригіналу за 29 вересня 2007. Процитовано 6 квітня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.