Вершков Іван Васильович

Іван Васильович Вершков[1]  (нар. 13 жовтня 1938  СРСР) радянський військовик, генерал-лейтенант.

Іван Васильович Вершков
Народження 12 жовтня 1938
х. Вільний Труд Радянського району Краснодарського краю  СРСР
Країна  СРСР Україна СРСР
Приналежність  Радянська армія
Вид збройних сил РВСП
Роки служби (19581994)
Звання  Генерал-лейтенант
Нагороди
Медаль «За доблесну працю (За військову доблесть)»

Життєпис

Закінчив: Вольський військове авіаційно-технічне училище (1960 р.), Ленінградську військову інженерну академію ім. А. Ф. Можайського (1969 р. заочно), Військову академію Генерального штабу ЗС СРСР (1982 р.).

У Ракетних військах стратегічного призначення з вересня 1960 р. Служив на посадах: начальник складу спецпалива ракетного дивізіону, старший технік-оператор, начальник відділення, заступник командира, командир батареї, начальник штабу дивізіону, начальник військової школи молодших спеціалістів, командир дивізіону, заступник командира полку, командир полку 35-ї ракетної дивізії, заступник командира 44-ї ракетної дивізії.

У липні 1982 року після закінчення Військової академії Генерального штабу полковник Вершков І. В. призначається командиром 50-ї ракетної дивізії.

У бойовий склад дивізії в жовтні 1984 р. увійшов п'ятий ракетний полк, а точніше, 60-й окремий ракетний полк, який дислокувався в с. Пултівциі Вінницькій області (передмістя м. Вінниці). Місце дислокації полку було визначено в с. Висока Піч Житомирської області. На озброєнні дивізії знаходилися ракети Р-12.

У січні 1983 р. дивізія пройшла перевірку стану бойової готовності командувачем 43-ї ракетної армії. Оцінка «добре».

З 27 лютого 1984 р. 50-та ракетна дивізія знімається з бойового чергування, а ракети Р-12, наземне обладнання, спеціальна техніка ракетного комплексу здаються на арсенали Ракетних військ. Дивізія починає переозброюватися на новий рухомий грунтовий ракетний комплекс «Піонер»: обладнуються місця дислокації п'яти ракетних полків, особовий склад полків і дивізіонів переучується на нову ракетну техніку. Процес перенавчання проводиться як на 4 Державному центральнлму полігоні Міністерства оборони СРСР, так і на місці — в навчальних класах дивізії, але йде складно і повільно. Ракетні полки були переформовані на нову організаційно-штатну структуру. До грудня 1984 року заново були сформовані: технічна ракетна база, окремий інженерно саперний батальйон, окрема вертолітна ескадрилья і інші підрозділи бойового і тилового забезпечення.

У 1985 р. дивізія була нагороджена орденом Червоного Прапора і спеціальним орденом «За великі заслуги в збройному захисті соціалістичної Батьківщини, успіхи в бойовій і політичній підготовці і в зв'язку з 40-річчям Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років».

30 червня 1985 р. дивізія приступила до несення бойового чергування в складі одного з ракетних полків, РТБ, ТРБ і вузла зв'язку дивізії. Решта полки заступили на чергування до липня-серпня 1985 року, а в середині вересня 1985 року всі пускові установки ракетного комплексу «Піонер» знімаються з бойового чергування і під посиленою охороною варт відправляються в арсенал «Лісова».

Це несподіване і незрозуміле рішення пов'язувалося з актом доброї волі Радянського уряду перед поїздкою Генерального секретаря ЦК КПРС М. С. Горбачова на нараду в Париж.

У вересні 1985 року генерал-майор І. В. Вершкове призначається першим заступником командувача 27-ї гвардійської ракетної армії, а в січні 1989 року — командувачем 27-ї ракетної армії.

Звільнено з кадрів Радянської Армії в запас і спрямований на облік в Ленінський районний комісаріат м. Владимира.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.