Волянська Лілея Олегівна

Лілея Олегівна Воля́нська (нар. 28 червня 1945, Падерборн) канадська співачка (сопрано), художниця,мистецтвознавець і педагог українського походження. Дочка Олега-Мирослава, сестра Богдани, онука Павла Волянських.

Волянська Лілея Олегівна
Народилася 28 червня 1945(1945-06-28) (76 років)
Падерборн, Детмольд, Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина
Країна  Канада
Діяльність співачка, художниця, мистецтвознавиця
Alma mater Альбертський університет
Вчителі Колесник Володимир Андрійович і Дометій Йосипович Йоха
Батько Волянський Олег-Мирослав
Брати, сестри Волянська Богдана Олегівна

Біографія

Народилася 28 червня 1945 року в місті Падерборні (Німеччина). 1967 року закінчила коледж, а 1971 року університет у Нью-Йорку, де здобула художню й мистецтвознавчу освіту; 1979 року закінчила Альбертський університет, здобувши педагогічну освіту; 1984 року закінчила курси диригентів при Українському музичному товаристві в Альберті (клас Володимира Колесника). Співу навчалась приватно у М. Слов'янської (Нью-Йорк) та Доментія Березенця, а також протягом 19841989 років в Альбертській консерваторії в Едмонтоні (клас Д. Астора і Л. Петрілло); протягом 19911992 років стажувалася в Київській консерваторії.

Артистичну діяльність розпочала 1974 року концертами в Оттаві, Торонто та Нью-Йорку. Виступала у складі Торонтської української оперної компанії, української збірної оперної трупи під керівництвом Володимира Колесника (Торонто, Едмонтон). З 1990 року гастролювала з концертами в Києві, Харкові, Львові.

Творчість

У репертуарі романси Бориса Лятошинського, Миколи Лисенка, Василя Барвінського, Станіслава Людкевича, Остапа Нижанківського, а також сольні партії у творах українських композиторів діаспори (літургія «Тисячоліття» Юрія Фіали, ораторія «Неофіти» Мар'яна Кузана). Записала три аудіокасети за творами українських композиторів (у 1989 році та дві у 1991 році).

На сцені Київського театру опери та балету виконала партії:

У 1972 році виконала розпис іконостаса в церкві Непорочного зачаття у Сан-Франциско; розписала низку громадських споруд в Едмонтоні.

Авторка низки посібників для педагогів та учнів україно-англійських шкіл в Канаді.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.