Вільберг Айна Зіновіївна

А́йна Ві́льберг (ім'я при народженні - Олена Зіновіївна Білоус) (10 січня 1985(19850110), Каховка, Херсонська область, Українська РСР) — українська співачка, акторка, педагог з вокалу, поетеса, композитор та автор пісень.

Айна Вільберг
Зображення
Основна інформація
Повне ім'я Олена Зіновіївна Білоус
Дата народження 10 січня 1985(1985-01-10) (37 років)
Місце народження м. Каховка, Херсонська область, УРСР, тепер  Україна
Роки активності 2000-нині
Громадянство  Україна
Національність українка
Професія співачка, актриса, педагог, поетеса, композитор
Освіта Київська муніципальна академія музики імені Р. М. Глієра
Співацький голос сопрано
Інструменти фортепіано
Жанр Поп-музика, хауз, електронна музика
Псевдоніми Satory Seine
Гурт «Bazza-R» (2000 — 2004)
«Etwas Unders» (2004 — 2006)
«ВІА Гра» (2013 — 2014)
«AINA» (с 2015)
Співпраця Дмитро Костюк
Микита Будаш
Лейбл Send Records
Moon Records
Автограф
 Файли у Вікісховищі

Біографія

Айна Вільберг народилася в Каховці 10 січня 1985 року. У 2002 році вступила в Київське Державне Вище Музичне Училище імені Р. М. Глієра за спеціальністю естрадний вокал, у 2006 закінчила[1]. Співачка брала участь у музичних групах різноманітних напрямків — від класики до ню-металу[1]. Викладає спів у мовній позиції за методикою видатного педагога сучасності Сету Ріггс, вважаючи цю методику постановки голосу найкращим і найкоротшим шляхом до вокального успіху[2]. Паралельно розробляє власну школу співу засновану на базі звільнення голосу через розкріпачення тіла[3]. Працювала, як вокальний коучер в таких телевізійних проектах «Фабрика зірок», «ШОУМАSТГОУОН», з азербайджанським шоу талантів «Велика сцена», а також готувала до учасників Євробачення в Баку в 2013 році. «Голос країни» один з крайніх телевізійних проектів, у якому активно працювала з учасниками з команд Святослава Вакарчука та Ані Лорак. Займалася з групою «ВІА Гра», а також багатьма зірками і талантами України[2].

Творча діяльність

Bazza-R

У 2000 році Айна Вільберг увійшла до складу організованої нею групи, яка до 2002 року називалася «Звуковий бар'єр». Пізніше колектив змінив назву на «Bazza-R». За словами учасників групи, їх музика «легше, ніж хард-рок і важче, ніж рок-попс»[4].

29-30 червня 2003 року в Києві, на Контрактовій площі, музиканти взяли участь у IX Всеукраїнському молодіжному фестивалі «Перлини сезону», де колектив був представлений у номінації – «рок-музика», та отримав диплом фестивалю[5].

1 травня 2004 в Каховці під патронатом Президента України Леоніда Кучми та за підтримки Міністерства культури і мистецтв України пройшов 13-й Міжнародний фестиваль «Таврійські ігри»[6][7], в якому взяла участь і група «Bazza-R». Музиканти виконали п'ять композицій українською мовою. Колектив, також як і всі інші учасники фестивалю, виконував пісні наживо, тому що це була одне з умов організаторів заходу[7].

Etwas Unders

Айна Вільберг у складі «Etwas Unders»

З 2004 року стала учасницею альтернативної групи «Etwas Unders». Айна прийшла на заміну колишньої вокалістки Тетяни, у якої було розбіжність поглядів на творчість і досить велика зайнятість на роботі. Дівчина була помічена і позитивно оцінена на концерті ще існуючої її групи в будинку культури НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського». У новому складі Etwas Unders оновлює вокальні партії на попередні пісні і починає готувати інший матеріал.

За два роки свого існування колектив давав концерти майже у всіх обласних центрах України. Одні з головних фестивальних досягнень — це перша премія на рок-фестивалі «Тарас Бульба»[8], а також звання «Найкращий альтернативний колектив України 2006 року» за оцінкою фестивалю «The Global Battle Of The Bands»[9].

У 2006 році успішно пройшли всі відбіркові тури всесвітнього конкурсу «The Global Battle Of The Bands 2006» та фінальному концерті в концерт-холі «Асторія» у Лондоні представили Україну[10][11].

Запис дебютного альбому оголосили і почали в середині 2006 року, паралельно знімаючи кліп, реліз планувався на жовтень[12]. Однак його поява було перенесено на потім. Після закінчення активного концертного періоду групи Айна покинула колектив, вирішивши концептуально змінити творчий напрямок і відмовитися від того негативу і агресії, яку частково група висловлювала у своїх піснях[13].

Satory Seine

Свою сольну кар'єру Айна початку під псевдонімом Satory Seine в 2006 році спільно з автором більшості своїх треків діджеєм і продюсером DJ Noiz, обидва виконавці працюють з лейблом «Send Records»[14]. Satory Seine серйозно захоплена східною філософією. Свої пізнання і практики дзен-буддизму співачка сміливо переносить у творчість[15]. 7 квітня 2007 року Satory Seine дебютувала перед клубною аудиторією. Перший виступ вокалістки відбулося в рамках проекту Live & Famous, разом з голландським діджеєм і продюсером Eddy Good. Під час перфомансу з успіхом був презентований CD «Live & Famous», у записі якого взяли участь Eddy Good і Satory Seine[16].

Дівчина з відверто «не форматною» піснею англійською мовою відкрила концерт «Пісні року». 4 грудня 2007 року DJ Sender і Satory Seine на головному концертному майданчику країни-у палаці «Україна» на гала-концерті «Золота Шарманка» представляють свою першу спільну хаус — композицію «I Love You», яку визнали проривом року[17]. В цьому треку вдалося досягти балансу між клубної електронної і поп-музикою. Ритмічні хіти з голосом Satory Seine регулярно звучать на радіостанціях Kiss FM, Ренесанс, Шарманка, DJ FM. Так само в цьому році виступила на гала-концерті церемонії нагородження найкращих представників української танцювальної культури Ukrainian Dance Music Awards, вокалістка виконала свій перший трек в стилі vocal trance — «Sparkle Of Truth», записаний у співпраці з DJ Kex, і вперше для широкої аудиторії була представлена композиція «Gentle Motive», написана спільно з талановитим композитором лейблу Send Records DJ Noiz[17]. Далі було спільний виступ з Dj Sender на церемонії нагородження TopDj, де були представлені роботи «Kiss You» і перша в репертуарі артистки пісня російською мовою «Мой друг»[18]. Далі йдуть не менш успішні роботи в тандемі з Dj Noiz це роботи: «Beautiful Story», «Vanity Of Vanities». Пізніше спільно з Drive Dealers створюють треки «Addiction», «Space Migrator», «We Can Talk»[19].

Робота Satory Seine у 2007 році з українським електронним дуетом 2Special приносить результати у вигляді таких робіт, як «I Think», «Dance On The Cloud» і «One Love»[20]. У хіт-параді Tendance радіостанції Kiss FM композиція «Dance On The Cloud» кілька тижнів займала верхні позиції. Співачка Satory Seine з'явилася на сторінках листопадового номера українського видання журналу Elle[21]. У 2008 році резидент клубу «Arena» DJ Romantic спільно з Andi Vaх і Satory Seine записав трек «Next Kiss». Drive Dealers і Satory Seine в цей час складають нову композицію під назвою «April». Під час вечірки DJmag start party відбулася прем'єра для багатотисячної аудиторії спільного треку Satory Seine і Drive Dealers «Space Migrator»[22]. 5 листопада відбувся завершальний етап зйомки відеокліпу на пісню «Gentle motive». Продюсерами кліпу виступили генеральний директор лейблу «Send Records» Євген Євтухов і директор співачки Михайло Малий[23][24].

У 2009 році Satory Seine повертається на українську танцювальну сцену з новим треком «Lazy Girl», виконаний разом з популярною французькою хаус-зіркою Muttonheads[25]. Muttonheads запропонував Satory попрацювати разом з ним над створенням нового твору. Автором тексту виступив Mike.M. Запис вокальної партії співачки проходила на студії Send Records. Реліз Lazy Girl (Ugostar & Daxto) відбувся на популярному французькому лейблі «Zero 1». На початку літа 2009 року виконавиця записує кілька реміксів спільно з українським діджеєм Jim Pavloff, і вони вдвох як лайв-проект виступають на фестивалі Global Gathering Ukraine, де виконали трек «Solaris»[26][27]. У 2009 році відбувся реліз CD-альбом, записаний спільно з Сергієм Любинским (Knob) гітаристом групи «ТОЛ», який отримав назву «Пальне»[28]. До альбому увійшло 12 композицій. Далі в 2010 році співачка створює спільний проект з продюсером, DJ і букінг агентом, співвласницею концертного агентства Dj Boutique booking agency — Waris, який отримав назву «Risky Doubt». Дівчата спільно з ізраїльським продюсером Matan Caspi записали дві композиції «don't be cruel» і «And sometimes». Реліз пісень відбувся на радіостанціях «Pacha Recordings» і «Enormous Tunes». У 2011 році випустила свій дебютний сольний англомовний альбом, що отримав назву «Day», в який увійшло 12 композицій[29].

Core Yatis

У 2012 році виконавиця спільно з музикантом Олександром Шульгою створюють виключно студійний проект «Core Yatis», розрахований на дев'ять треків, - розповідає про колектив та його релізі ідейний натхненник Олександр Шульга. Концепція «Core Yatis» зав'язана на концепції дев'яти планет сонячної системи. Більшість пісень написані на вигаданому мовою, кілька англійських композицій і одна російською[30].

На однойменну з назвою колективу пластинку потрапило дев'ять композицій, в яких сплелися аналогові синтезатори, біти, оркестрові та етнічні інструменти, прикрашені вокалом. Музична стилістика альбому складається з поєднання тріп-хопу, даунтемпо, індітроніки та легкими вкрапленнями етнічних мотивів. Офіційний реліз в iTunes Store відбувся 23 липня 2013 року[31]. Запис матеріалу відбувалася у столичній студії Віталія Телезина «211 Recording», а мастеринг платівки був зроблений у бристольській студії «Optimum Mastering»[32].

Паралельно дівчина знімалася в кіно. Дебютувала в короткометражному фільмі режисера Дениса Сполітак «Між 20 і опівночі», де зіграла роль дівчини-хуліганки. Прем'єра фільму відбулася на Київському Міжнародному кінофестивалі «Молодість», який проходив у Києві 20 - 28 жовтня 2012 року[33].

У 2013 році Айна Вільберг знялася в драматичному короткометражному фільмі про кохання, який отримав назвою «R3», де зіграла головну жіночу роль. Режисером фільму виступив Олександр Лідаговський[34].

ВІА Гра

Після оголошення Костянтином Меладзе про закриття колективу з січня 2013 року, колишній генеральний продюсер групи Дмитро Костюк, якому належали права на бренд «ВІА Гра» й суміжні права на репертуар гурту, записаний під час співпраці з лейблом Sony Music Entertainment, в січні приступив до кастингу нового складу групи незалежно від Костянтина Меладзе.

Айна Вільберг не проходила традиційний кастинг, вона була музичним педагогом і давала вокальні уроки вже утворилася дуету групи «ВІА Гра» в склад якої входили Дар'я Ростова і Дар'я Медова. 15 жовтня 2013 року в Москві відбулася презентація нового складу групи, де Айна була представлена як одна з учасниць[35][36]. 18 жовтня відбулася презентація в Києві. У грудні 2013 року вийшов дебютний сингл Айни в складі групи під назвою «Магія»[37]. Автором даної композиції виступив Олексій Малахов. Також, у грудні 2013 група взяла участь у новорічному шоу Першого національного каналу. У 2014 році колектив збирався представити альбом під назвою «Магія», однак з певних причин вихід так і не відбувся[38]. 24 березня 2014 року стало відомо, що Дар'я Медова і Айна Вильберг покинули групу[39]. Однак що саме стало причиною відходу, артистка воліла не говорити.

AINA

Після відходу з групи «ВІА Гра», Айна створює новий проект «AINA» спільно з Микитою Будашем, відомого з української електро-панк-групи Dead Boys Girlfriend, який поєднує в собі електронні аранжування, гітарні та вокальні партії[40]. 10 червня 2015 року дует презентував свою дебютну EP-платівку «Portal», в яку увійшли 5 російськомовних композицій, продюсером виступив Костянтин Костенко[41]. Як кажуть самі музиканти, їм вдалося створити власний спокійний, дуже особистий світ, яким вони діляться через «портал» гітарних мантр Микити і просторового, але з легким надривом вокалу Айни.

Дебютний виступ нового проекту відбулося 14 червня 2015 року на музичному фестивалі «GreenLight Festival»[42].

В музыке я искала себя долго и перепробовала очень много разных жанров и стилей. И, наконец, нашла себя в этом проекте.

8 липня 2016 року на «Просто радіо» програми «STEREOBAZA» відбулася прем'єра нової пісні під назвою «Зверобой»[43][44]

Список творів

Надія Грановська
  • «Пламя»
BeLucci
  • «Новый день»
  • «Аэропорты»
НеЛюди
  • «Не любовь»
Луна
  • «Виграй»
  • «Луна»
  • «Осень»
Яна Клим и Андрей Царь
  • «Герой»

Дискографія

Студійні альбоми

Збірники

  • 2008 — Gentle Motive
  • 2008 — Next Kiss
  • 2015 — Solaris
  • 2016 — 6 жизней назад

CD та EP

  • 2009 — Пальне
  • 2009 — Lazy Girl
  • 2012 — Swimming In the Air
  • 2015 — Portal

Сингли

У складі «Bazza-R»

  • Я такая же как ты
  • Вітер
  • Не поруш
  • На небі
  • Зачекай
  • Світанок
  • Махатма

У складі «Etwas Unders»

  • Взаємообмін

Knob Feat. Seine

  • Пароль
  • Mute
  • Відлига
  • Munks
  • П’янке
  • Screw
  • Пальне
  • Film3
  • Епілог
  • Like 120bpm
  • Паралелі
  • Retrouth

У складі «Risky Doubt»

  • Don’t be cruel (feat. Matan Caspi)
  • And sometimes (feat. Matan Caspi)

Satory Seine

  • One love (feat. 2Special)
  • I think (feat. 2Special)
  • Sparkle of Truth (feat. DJ Kex)
  • I love you
  • I’m gone
  • Dance on the cloud
  • April
  • Next Kiss
  • Someone like me
  • Addiction
  • No need to rush
  • Side by side
  • 24.iyul
  • Dance on the Cloud (feat. 2Special)
  • Space Migrator (feat. Drive Dealers)
  • Gentle motive (feat. Noiz)
  • Solaris (feat. Jim Pavloff)
  • Kiss You
  • Beautiful Story
  • Vanity Of Vanities
  • Lazy Girl
  • Мой друг

Core Yatis

  • Time
  • Tory
  • Taina
  • Izytami
  • Nateya
  • Izangto
  • Neft
  • Ana Hia Sou
  • Rannet

У складі «ВИА Гры»

  • Магия

Сингли сольно

  • Мой свет
  • Портал
  • Калейдоскопы
  • Женщина. Мужчина. Хам.
  • Я рыба
  • За океаны и моря
  • На прощание
  • 2PM
  • На прощание
  • Время
  • Заново
  • Разоблачение
  • Седые ветра
  • Васильки
  • Вероятность
  • Валентинки
  • Три капельки яда
  • Акварель
  • Система
  • Risky Doubt
  • Зверобой

Відеографія

Сольні кліпи

Рік Кліп Режисер Альбом
2007 «Gentle motive»(feat. Noiz) Віталій Сак Day
«Next kiss»

Фільмографія

Рік Українська назва Оригінальна назва Роль
2012кфМіж 20 й опівночіДівчина-Хуліганка
2013кфR3камео

Саундтреки

  • 2016 — «Киев днем и ночью» («Портал»)

Нагороди та номінації

Рік Премія Категорія Результат
2003 Перлини сезону «Рок-музика» Номінація
2006 Тарас Бульба «Перша премія» Перемога
The Global Battle Of The Bands «Найкращий альтернативний колектив України» Перемога
2007 Золота Шарманка «Прорив року» Перемога

ТВ-проекти

Примітки

  1. Кто есть кто в группе «ВИА Гра» Дмитрия Костюка. Аргументы и факты. 14 січня 2014.
  2. Биография Айны Вильберг. Modern art studio Kiev. Архів оригіналу за 28 серпня 2016. Процитовано 11 вересня 2016.
  3. Освобождение голоса. Айна Вильберг. Aina Vilberh.
  4. Максим Сысоенко. От барьера до BAZZA-Rа // Новый фаворит. — 2004.
  5. "Перлини Сезону" перебрались в Киев. КМ онлайн]]. 16 червня 2003. Архів оригіналу за 3 червня 2016. Процитовано 11 вересня 2016.
  6. XIII Международный фестиваль "Таврийские Игры". Украинские музыкальные новости. 24 травня 2004. Архів оригіналу за 10 червня 2016. Процитовано 11 вересня 2016.
  7. В Каховке стартовали "Таврийские игры". Корреспондент. 2 травня 2004.
  8. Победители фестиваля "Тарас Бульба-2006". Фестиваль «Тарас Бульба». Архів оригіналу за 21 грудня 2016. Процитовано 11 вересня 2016.
  9. Украинцы в декабре взорвут Лондон. Утро — Украина. 24 жовтня 2006.
  10. Мария Семенченко (31 жовтня 2006). Глобальная музыкальная битва. Газета «День».
  11. Стартует новый сезон “The Global Battle of the Bands”. Tochka.net. 31 серпня 2007.
  12. Юрий Зелёный (28 липня 2006). Etwas Unders начали запись дебютного альбома. Український Формат.[недоступне посилання з червня 2019]
  13. Елена прекратила своё сотрудничество с группой. Официальный сайт группы Etwas Unders. 16 січня 2007. Архів оригіналу за 20 грудня 2018. Процитовано 11 вересня 2016.
  14. Концерт исполнительницы Satory Seine. 22 грудня 2007.
  15. Биография Satory Seine. Ukrainian Dance Music Awards.
  16. Satory Seine. Биография и несколько треков. 11 травня 2008.
  17. Satory Seine: Ukrainian House and the Anonymity of Influence. 31 жовтня 2010.[недоступне посилання з травня 2019]
  18. DJ Sender Feat. Satory Seine - Kiss You (Live on TopDj Awards). Tochka.net. 19 жовтня 2009.
  19. Композиции Drive Dealers. MySpace.
  20. 2Special. Tochka.net.
  21. Satory Seine появилась на страницах журнала Elle.
  22. Satory Seine & Drive Dealers - Space migrator. Satory Seine. 24 листопада 2009.
  23. Все видеоматериалы для клипа Gentle Motive отсняты!. LiveJournal. 8 листопада 2007.
  24. Satory Seine & Noiz - Gentle Motive. Moon Records.
  25. Lazy Girl (Part 2). Яндекс.Музика.
  26. Jim Pavloff. Биография. Официальный сайт Jim Pavloff. Архів оригіналу за 13 вересня 2016. Процитовано 11 вересня 2016.
  27. Global Gathering возвращается. Tochka.net. 7 липня 2009.
  28. Knob Feat Seine ?– Пальне. Discogs.
  29. Day от Satory Seine. Deezer. 25 червня 2011.
  30. Core Yatis представили изысканный электронный коктейль. КМ онлайн. 5 серпня 2013.
  31. Альбом «Core Yatis». iTunes Store. 23 липня 2013.
  32. CORE YATIS – CORE YATIS (2013). Ultra Vague Recordings. 19 липня 2013. Архів оригіналу за 3 квітня 2016. Процитовано 11 вересня 2016.
  33. Елена Павлова (30 жовтня 2012). "Снимать научились. Сказать нечего". Газета.ua.
  34. В Киеве проходят съемки короткометражного фильма Саши Лидаговского. 20 травня 2013.
  35. Вторая солистка «ВИА Гры», InterMedia News Agency, 15.10.2013 21:50
  36. «ВИА Гра» показала новые тела // Комсомольская правда, 16.10.2013
  37. Новая "ВИА Гра" показала "Магию". Комсомольская правда. 2 грудня 2013.
  38. «ВИА Гра» презентовала новую песню с интригой (аудио) // Комсомольская правда, 27.09.2013
  39. Даша Медовая ушла из ВИА Гры и представила сольный сингл "Заковано море". Moon Records.
  40. В STEREOBAZA #166 — премьера украинского дуэта AINA. Европа Плюс. 25 травня 2015. Архів оригіналу за 16 лютого 2016. Процитовано 11 вересня 2016.
  41. AINA Portal EP (2015). SoundCloud. 10 червня 2015.
  42. Музыкант Dead Boys Girlfriend презентует свой проект. 8 червня 2015. Архів оригіналу за 29 березня 2016. Процитовано 11 вересня 2016.
  43. Просто радио ( Украина ). 7 липня 2016.
  44. AINA - Зверобой (2016). SoundCloud. 8 липня 2016.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.