Kiss FM (Україна)

KISS FM — українська комерційна музична радіостанція. Вперше вийшла в етер 25 жовтня 2002 року. В ефірі звучить електронна та танцювальна музика різних напрямків, а також радіошоу та живі мікси.

KISS FM Ukraine
Логотип
Країна  Україна
Місто трансляції Київ
Територія  Україна
Гасло «Радіо з танцями» (2009—2014)
«The Best Dance Radio Station» (2014—н.ч)
Частота106.5 FM (Київ)
Мова Українська
Вперше в ефірі25 жовтня 2002 (19 років)
ФорматHot AC, EDM
Головний редакторОлександр Клімцов
ЗасновникМикола Баграєв
ВласникТАВР Медіа
КерівникиАнтон Цеслік
Братні проекти Хіт FM
Мелодія FM
Радіо Relax
Радіо ROKS
Русское Радио Україна
Наше радіо
Jazz FM
АдресаКиїв, вул. Нагірна, 24/1 (2002—2009)
Київ, вул. Вікентія Хвойки, 15/15 (з 2009 року)
ОнлайнСлухати
Вебсторінкаwww.kissfm.ua

Kiss FM позиціонує себе як танцювальна радіостанція. В денний час на радіо серед музичних блоків присутні інформаційно-розважальні програми. До жовтня 2016 року після 19:00 і до ранку в ефірі звучали радіошоу резидентів Kiss FM. Після введення квот на україномовну музику радіостанція змушена була закрити програму Kiss FM Night Club. Пізніше радіостанція відновила вихід радіошоу, проте вже у денний час з 14:00 до 15:00 під назвою KISS.CLUB.MIX.

Історія

Радіостанція розпочала тестове мовлення 20 січня 1994 року як «Радіо ЮТаР». Тестовим матеріалом була звукова доріжка телеканалу «MTV Europe». Такий «телевізійний» тест на частоті 106,5 МГц тривав до початку березня.

Мовлення станції було дуже оригінальним: в ефірі часом транслювалися цілі альбоми — від початку до кінця. Зокрема, саме на цій хвилі в Києві вперше зазвучало те, що згодом стали називати словом «шансон». 7 березня 1994 року в ефірі з'явилися джингли і заставки, які ідентифікували канал як проєкт «РІКА-Студіо».

Мовила радіостанція мало — лише 12 годин на добу, але при цьому почала випускати в ефір авторські програми: хіт-парад української музики «Сімка» (перший подібний проєкт в київському комерційному радіоефірі), «Арт-компані» (інтерв'ю з музикантами і працівниками сфери шоу-бізнесу), «Rhythmic Top Show» (музика в стилі disco), а також новини від УНІАР, Економічний дайджест і аналог модного на той час проєкту «Телегазета» — «Radio Market». Також на хвилях радіостанції виходили анонси програм телеканалу «ЮТаР».

31 травня мовлення на частоті 106,5 МГц несподівано припинилося і відновилося лише 15 грудня — знову з тесту «MTV Europe». 27 грудня 1994 року розпочалося повноцінне мовлення «Радіо ЮТаР».

Змінився формат радіостанції — музика вже не звучала цілими дисками, все прийшло у відповідність до загальноприйнятих стандартів FM-мовлення. 16 лютого 1995 року на «Радіо ЮТаР» з'явилися ді-джейські лінійні ефіри.

У вересні 1995 року програми радіостанції зазвучали в Одесі (101,8 МГц) та Миколаєві (102,1 МГц). У лютому 1996 року станція розпочала мовлення в Черкасах (105,0 МГц), а в червні того ж року — у Тернополі (105,3 МГц). На 1997 рік станція вела мовлення також у Харкові (102,6 МГц), а крім того — на хвилях місцевих радіостанцій у Запоріжжі (103,7 МГц) та Чернівцях (67,97 МГц).

Також планувався запуск радіостанції у Львові, Полтаві, Дніпропетровську, Донецьку та ряді інших міст, але «Радіо ЮТаР» там так і не з'явилося. Причин тому було декілька. По-перше, для роздачі сигналу станція використовувала радіорелейні лінії, а для його ретрансляції — державні телерадіовежі, що обходилося дуже дорого. Крім того, телерадіокорпорацію «ЮТаР», частиною якої була радіостанція, пов'язували з ім'ям опального Павла Лазаренка. А потім стався юридичний поділ єдиної корпорації на окремі телебачення і радіо «ЮТаР». Зрештою, передавачі «Радіо ЮТаР» стали поступово вимикатися.

У ряді міст місцеві філії радіостанції розпочали самостійне мовлення — зокрема, це сталося в Одесі та Черкасах. Восени 1998 року харківське представництво радіостанції запустило в ефір ретрансляцію московського радіо «Europa Plus». У листопаді 2000 року «Радіо ЮТаР» припинило мовлення у Миколаєві, а в грудні того ж року там зазвучали програми одеської студії, що перетворилася на радіо для автомобілістів — «Автомобільне радіо ЮТаР». У Тернополі мовлення «Радіо ЮТаР» формально було припинено на вимогу місцевих патріотів через «невиконання станцією закону про мови».

У лютому 1999 року у Києві розпочалась ретрансляція «АвтоМобільного радіо ЮТаР» з Одеси. Станція презентувала себе не тільки як радіо для автолюбителів, але й для власників мобільних телефонів. З їх допомогою слухачі могли повідомляти ситуацію про затори й пости ДАІ прямо із авто, замовити пісню або взяти участь у вікторині. На той час станція тісно співпрацювала з мобільним оператором «UMC» — для його абонентів навіть існував спеціально виділений окремий номер для дзвінків в ефір.

Крім Одеси, Миколаєва та Києва «АвтоМобільне радіо ЮТаР» періодично з'являлося також в ефірі черкаського «Радіо ЮТаР», але більшу частину часу мовлення в Черкасах велося з власної студії в окремому форматі (відповідно до інформації тодішнього керівництва станції — з технічних причин). Планувався також запуск одеського ефіру у Харкові, Львові та низці інших міст. Але цього не сталося, зате видозмінювалася музична складова ефіру радіостанції.

Якщо спершу на хвилях «АвтоМобільного радіо ЮТаР» звучала здебільшого ретро-музика, то на зламі тисячоліть станція почала транслювати виключно модні танцювальні хіти. 1 грудня 2000 року «АвтоМобільне радіо ЮТаР» провело ребрендинг — станція перетворилася на радіо «Авто FM». Спочатку даний проєкт планувалося запустити на інших, нових частотах, окремої телерадіокомпанії «Пілот Україна». Зрештою, «Авто FM» розпочало мовлення на частотах «Радіо ЮТаР».

Навесні 2002 року центр мережі «Радіо ЮТаР» знову перемістився до Києва — мережа перейшла під управління холдингу ТАВР Медіа і змінила позивні на «Kiss FM». 2 квітня 2002 року радіостанція зазвучала у Києві, 10 квітня — в Черкасах, 22 квітня — у Миколаєві, 28 квітня — в Одесі.

На початку свого існування «Kiss FM» транслював легкі хіти поп-музики і презентував себе слухачам як «радіо кохання», «радіо для закоханих». В її логотипі був присутній відбиток поцілунку. Однак станція не викликала особливого інтересу у слухачів. У жовтні 2002 року «Kiss FM» змінив музичний формат і концепцію, перетворившись на танцювальне радіо — Dance radio «Kiss FM».

У танцювальному форматі радіостанція приростала не тільки слухачами, а й містами. 12 листопада 2002 року програми Dance radio «Kiss FM» зазвучали у Харкові на частоті 102,4 МГц. В подальшому станція продовжила розбудову мережі по Україні — як на власних частотах, так і на частотах радіостанцій-партнерів[1].

У 2010 році радіостанція подала заявку на реєстацію товарного знаку Kiss FM в Росії, реєстрація якого була закінчена в грудні 2011 року, і вже протягом 2012 року розпочати мовлення у Москві, проте цього так і не сталося.

З 2012 року радіостанція плідно співпрацювала з телеканалом М-1 виступаючи спонсором та партнером різних телепрограм та заходів, а також запустила «Dance Parade of Kiss FM» який що тижня постійно транслювався на телеканалі М-1 з 2013 до 2019 року.

Покриття

Станом на січень 2022 року мережа Kiss FM налічує 21 передавач. В зоні впевненого прийому перебуває 71 місто України[2].

Частоти мовлення

Напівжирним шрифтом виділено міста, в яких розміщено передавачі.

Вінницька область

Дніпропетровська область

Донецька область

Закарпатська область

Запорізька область

Київська область

Кіровоградська область

Львівська область

Миколаївська область

Одеська область

Полтавська область

Сумська область

Тернопільська область

Харківська область

Херсонська область

Хмельницька область

Черкаська область

Див. також

Примітки

  1. Українське радіомовлення: «від» і «до». Частина 3(рос.)
  2. Мовлення в АР Крим та ОРДЛО тимчасово призупинено внаслідок російської агресії

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.