Дослідники природи Сходу України

Дослідники природи Сходу України — науковці та аматори, які розвивали й розвивають дослідження біорізноманіття та ландшафтного різноманіття, заповідну справу та інші галузі природознавства краєзнавства на східних теренах України.

Області, які зараховують до Східної України (у межах сучасної території держави):
   завжди
   іноді

Поняття

Попри широке тлумачення природознавства , як напрямку «природничих наук» (куди зараховують астрономію, фізику, хімію, біологію, географію, геофізику, геологію, медицину), тут розглядаються тільки ті галузі, які пов'язані з дослідженнями самої природи: зоологія, ботаніка (вкл. з геоботанікою), мікологія, лісознавство, географія, геологія, гідрологія, ґрунтознавство, а також деякі суміжні галузі екологія, агрономія, созологія (охорона природи та заповідна справа).

При наведені імен дослідників увагу приділено як науковцям, які жили і працювали в самому регіоні, так і за його межами, проте вивчали природу регіону.

Дослідження біорізноманіття

Одним з найпотужніших напрямків досліджень природи регіону був і є аналіз біорізноманіття, який передбачає його опис, вивчення, моніторинг та охорону.

Дослідники-зоологи

Іван Сахно — один з відомих зоологів Луганщини
Олександр Кондратенко — відомий зоолог і природо-охоронець на межі 20-21 ст.
Василь Докучаєв — відомий ґрунтознавець, засновник мережі лісодослідних станцій

Дослідники-ботаніки, лісівники та агрономи

Наукові центри

Емблема конференції «Динаміка біорізноманіття»

Конференції

Ковалевський Євграф Петрович, 1865. Створив першу геологічну карту і дав назву регіону «Донецький басейн» — «Донбас».

Геологічні та географічні дослідження

Геологи, географи

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.