Климкевич Роман Михайлович

Роман Михайлович Климкевич (нар. 9 травня 1920(19200509)21 серпня 1993) — українсько-американський генеалог-геральдист, публіцист, перекладач та письменник. Народився у селі Фрідріхівка. Відіграв значну роль у становленні та популяризації української геральдики як спеціальної історичної дисципліни. Один із фундаторів «Українського генеалогічного і геральдичного товариства», незмінний редактор його друкованого органу — «Українського генеалогічного і геральдичного товариства», член редколегії «Українського історика», активний працівник українських та зарубіжних наукових товариств й установ: Наукового товариства імені Шевченка (звичайний член), Української вільної академії наук (ст. н. с.), «Адлер» (Відень), «Герольд» (Берлін) та інші. Помер у Майямі, Флорида, США. Псевдонім — Оріон[1].

Роман Михайлович Климкевич
Народився 9 травня 1920(1920-05-09)
с. Фрідріхівка, нині у складі м. Волочиськ
Помер 21 серпня 1993(1993-08-21) (73 роки)
м. Майямі, Флорида, США
Громадянство  УНР
 США
Національність українець
Діяльність історія
Відомий завдяки геральдиці,
генеалогії
Alma mater Львівський університет,
Віденський університет,
Вищий музичний інститут
Науковий ступінь доктор політичних наук
Титул доктор наук
Посада член НТШ
Військове звання оберштурмфюрер
Рід Климкевичі
Батько Михайло Климкевич
Мати Ірина

Біографія

Народився у таборі для полонених вояків Української Галицької армії у Фридрихівці (нині у складі м. Волочиськ), в родині Михайла та Ірини Климкевич, родом з Галичини[1]

З В'ячеславом Сенютович-Бережним видавав низьку праць[3].

Праці

Є автором низки наукових праць з державної, територіальної та родової геральдики, сфрагістики, вексилології та поетичної збірки «Вітри з далечіні» (Прага-Відень, 1941 року). Серед найбільш знаних публікацій — серія статей з міської геральдики, надрукованих на шпальтах наукових часописів «Український історик», «Новий літопис» та «Записки Наукового товариства імені Шевченка» у 1963—1972 роках.

Статті

Примітки

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.