Книга згоди

Книга згоди (нім. Das Konkordienbuch або лат. Concordia) — збірка релігійних документів, прийнятих в Лютеранській церкві. До неї входять три символи віри ранньої церкви і шість віросповідних текстів 16 століття. Основним документом є Аугсбурзьке сповідання. Книга згоди вийшла в світ німецькою мовою 25 червня 1580 року. Вже в 1533 претенденти на вчений ступінь з теології у Віттенберзькому університеті зобов'язані були письмово підтвердити свою прихильність Аугсбурзькому сповіданню. Подібна вимога пред'являлася лютеранським пасторам. Виник звичай включати в такі документи древні символи віри, додавалися і інші тексти. В результаті майже в кожній лютеранській країні або князівстві сформувалася своя збірка авторитетних віросповідних документів. Така ситуація шкодила єдності Лютеранської церкви, коли після смерті Лютера виникли розбіжності. Прибічники крайніх поглядів загострили розбіжності, що існували між Лютером і Філіпом Меланхтоном. Підозріння викликали і недавні переговори лютеран з католиками і кальвіністами. Теологи і князі спробували заспокоїти розуми підготовкою нових документів. Після кількох невдалих спроб виникла Книга згоди.

Титульна сторінка першого видання "Книги Згоди"
Concordia - сучасне видання

На додаток до древніх символів віри вона містить Аугсбурзьке сповідання Меланхтона (1530) і Апологію Аугсбурзького сповідання (1531), Великий катехізис і Малий катехізис Лютера (1529), Шмалькальденські статті Лютера і доповнення до них Меланхтона (1537), Формулу згоди (1577), що розгляда більш ранні питання.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.