Корейці в Україні

Корейці в Україні — національна меншина, представлена переважно вихідцями з Середньої Азії, що були депортовані туди у 1930-х роках з Далекого Сходу СРСР. Більшість українських корейців проживають у південних регіонах, найбільше — у Криму та Миколаївській області.

Корейці в Україні
Рідна мова російська, українська і Koryo-mard
Держава  Україна
Назва кор. 고려사람

Історія

Перші корейці в Україні з'явилися на початку XX століття. Масовіше заселення почалося в 50-60 роках у Миколаївську, Херсонську області та у Крим, де корейці орендували землю під баштанництво і для вирощування цибулі. У містах України корейці почали з'являтися в часи «хрущовської відлиги». Це були в основному випускники вищих навчальних закладів. І сьогодні корейська діаспора в Україні характеризується високим освітньо-культурним рівнем: близько 80% громадян України корейського походження мають вищу освіту).

До початку 90-х років не існувало ніяких національно-культурних суспільств, і лише в 1992 році була утворена Асоціація Корейців України. Сьогодні в 27 містах України діють регіональні асоціації корейців. І за неофіційними даними в Україні сьогодні проживає близько 50 000 корейців. Більшість корейців потрапили в Україну з Узбекистану, Казахстану і Далекого Сходу. Необхідно відзначити, що українські корейці, незважаючи на свою нечисленність, активно включилися в суспільно-політичне і національно-культурне життя незалежної України. Починаючи з 1992 року в багатьох містах і, у першу чергу, у м. Києві були відкриті недільні школи по навчанню корейській мові, національні ансамблі, культурні центри.

У 1995 році вперше в Україні при Київському Національному лінгвістичному університеті було відкрите корейське відділення, де почали готувати фахівців філологів-перекладачів корейської мови. У 1996 році було відкрите корейське відділення при Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, організована корейська група при гімназії східних мов у м. Києві. У 1998 році почали вивчати корейську мову в Міжнародному університеті лінгвістики і права. У місті Харкові при культурному центрі «Чосон» вперше в Україні організована спеціалізована школа із поглибленим вивченням корейської мови та літератури «Дьонсурі». На високому рівні функціонують недільні школи в Києві, Харкові, Дніпрі, Херсоні, Джанкої, Красноперекопську і т. д.

Історична динаміка

Динаміка чисельності корейців за переписами[1]:

Розселення

Чисельність корейців у регіонах України за переписом 2001 р.[2]

Регіон Чисельність
Автономна Республіка Крим2877
Миколаївська область1751
Дніпропетровська область1446
Херсонська область1253
Донецька область1124
Запорізька область931
Одеська область773
Луганська область482
Харківська область394
м. Київ384
Кіровоградська область271
Полтавська область216
Черкаська область151
м. Севастополь150
Київська область109
Житомирська область46
Львівська область45
Вінницька область43
Хмельницька область41
Закарпатська область40
Сумська область35
Тернопільська область33
Чернівецька область33
Чернігівська область26
Івано-Франківська область21
Волинська область18
Рівненська область18
Україна12711

Мова

Рідна мова корейців України за переписом 2001 р.[3]

Відомі представники

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.