Лунтик

«Лунтик та його друзі» (рос. Лунтик и его друзья) російський навчальний анімаційний серіал для дітей дошкільного віку.

Лунтик та його друзі
рос. Лунтик и его друзья
Тип мультсеріалу 2D (до 130 серії)
3D (серії 131—504)
4D (з 505 серії)
Жанр фантастика
пригоди
сімейний
дитячий
навчальний
Режисер Дарина Шмідт (2006—2011)
Олена Галдобина (з 2012)
Тетяна Горбушина
Олексій Пічугін
Катерина Салабай
Олександр Мальгін
Людмила Клінова
Олександра Ковтун
Продюсер Ігор Черненко
Сергій Сельянов
Антон Златопольський
Ольга Жебчук-Тараріна (виконавчий)
Автор ідеї Марина Комаркевич (1-2 сезони)
Дарина Шмідт (умовно в перших серіях)
Тетяна Клейн (2-6 сезони)
Ірина Федорова (5-6 сезони)
Віта Ткачова (7 сезон; в серіях 2012 року)
Катерина Максименко (з 6 сезону; в серіях 2013 року)
Марина Макарова (з 8 сезону)
Автор сценарію Дарина Шмідт (1-9 сезони)
Сарра Ансон (до 5 сезону)
Олена Галдобина (з 2 сезону)
Ролі озвучували Катерина Гороховська
Олена Шульман
Юлія Рудіна
Олег Куликович
Анатолій Петров
Олена Соловйова
Наталія Данилова
Костянтин Бронзіт
Михайло Черняк
Світлана Письмиченко (1 сезон)
Ольга Семенова (1 сезон)
Композитор см. в статті
Аніматори см. в статті
Студія Млин
Країна  Росія
Телеканал Карусель (з 2008)
Росія-1 (2006—2014)
Росія-К (2014)
Мульт[1](з 2014)
Тривалість 5 хвилин
Кількість сезонів 9
Кількість серій 528
Прем'єра 1 вересня 2006 року
УкрТелеканал ТЕТ (2011—2016)
Новий канал (2017—2018)
УкрПрем'єра 14 лютого 2011 року
Дубляж Студія «Tretyakoff Production»
Студія «Так Треба Продакшн»

Це історія доброї істоти — Лунтика, який народився на Місяці і впав з нього на Землю. Дія відбувається на галявині біля ставка.

Персонажі

Лунтик

Незвичайний малюк, який потрапив з Місяця на Землю. Жителі галявини дуже полюбили Лунтика за його добру вдачу, гостинність, чуйність і прагнення прийти на допомогу тому, хто її потребує. Лунтик поки що не знає безліч простих речей і не розуміє, як влаштований навколишній світ, але він дуже швидко вчиться. Йому подобається цей світ і він хоче зробити його ще кращим і добрішим. Він оселився у баби Капи і діда Шера. Лунтик зовсім не вміє битися, хитрувати, хвалитися, величатися, скупитися. Лунтик вважає і називає Клаву і Мілу підлітками. Занадто довірливий, через те іноді і потрапляє в незручні ситуації. Але, зрозумівши за допомогою друзів, в чому помилка, обов'язково намагається загладити її по-хорошому, щоб нікого не образити і нікому не заподіяти зла. Лунтик дуже ввічливий, завжди прислухається до думки навколишніх і не лінується обдумати почуте. Симпатизує метелику Еліні. З першої серії відомо, що Лунтик вилупився з яйця. Сам Лунтик покритий бузковою шерстю. Дві руки і дві ноги. Вуха подвійні. Ззаду невеликий хвостик. Лунтик може дихати під водою, тому він часто навідується в гості до мешканців ставка. У нього є улюблена іграшка Луня. Вона з'являється в двох серіях — 431 «Бабай» і 439 серії «Країна іграшок». Лунтик присутній у всіх серіях, крім 325 серії «Вихователі», 394 серії «Красива Клава», 408 серії «Компанія для Клави», 414 серії «Морські жителі», 455 серії «Смугастий і сріблястий» та в 490 серії «Хочемо бути рибками».

Кузя

Коник, кращий друг Лунтика. Кузя часто приймає рішення, що призводять до неприємних наслідків. Любить нові ігри і пригоди. Іноді буває хвалькуватий і мудрує. Часто робить погані речі і зізнається в них далеко не відразу, а мовчить і робить вигляд, що не пов'язаний з тим, що трапилося. Буває, що веде себе не краще, ніж Вупсень і Пупсень. Наприклад, в 193 серії «Ласун» він об'ївся цукерками до такої міри, що у нього заболів зуб. Кузя був присутній у всіх серіях окрім серіях « Рукодельницы» і « Руководители». Кузя дуже допитливий і з легкістю ділиться своїми знаннями з Лунтиком. З дитинства любить танцювати Лісову польку. Перша поява у 2 серії «Сон». У нього є брат Пузя. Пузя старший за Кузю. (396 серія «Бешкетники»), з яким вони схожі, як дві краплі води, бабусі Музя і С'юзя (464 серія «Бабусі»).

Міла

Подруга Лунтика. Мила, ввічлива, добра, але дуже часто примхлива, плаксива і дуже образлива дівчинка сонечко. Знає безліч цікавих ігор, володіє навичками малювання. Найбільше любить м'яке шоколадне печиво «Есмеральда» в формі серця і пасочки з піску. Часто всіх повчає, користуючись знанням різноманітних правил. Особливо добре ставиться з симпатією до Бджоленяти. Перша поява в 12 серії «Міла».

Бджоленя

Швидкий, маленький, розумний, ґрунтовний хлопчик-бджола, вічно зайнятий друг Лунтика. Він за віком підліток. Ходить в бджолину школу. Він кращий учень в класі. Чуйний, не кине друга в біді. Особливо добре відноситься до Міли, і навіть виявляє симпатію до неї. З повагою ставиться до старших. Раніше боявся темряви, але в 216 серії «Страх темряви» Лунтик і Кузя йому допомогли подолати, і з тих пір Бджоленя її вже не боїться. Перша поява в 3 серії «Будиночок».

Вупсень i Пупсень

Два нерозлучних брата гусені. У Вупсеня на одязі намальована слива, і він носить бандану, а у Пупсеня вишня, і він носить бейсболку, повернену назад. За віком скоріше, підлітки. Називають Лунтика і його друзів «малечею». З усіх дітей вони найсильніші (крім самого Лунтика). Вупсень старший за Пупсеня. Невиховані, пакостливі, постійно через це знаходять собі неприємності. Люблять подражнити метеликів. Але, разом з тим вони відхідливі, їм не чужі всі дитячі прагнення і радості, по-своєму талановиті: вміють добре танцювати, робити ікебану. Люблять жувати траву і їсти ягоди. У них є троюрідні брати Тяпсень і Ляпсень (466 серія «Вони справжні»). Також гусені відрізняються за характером: Вупсень — заводила, який вигадує все витівки і втягує в них брата, Пупсень ж досить миролюбний, але легко піддається впливу Вупсеня. У Вупсеня є таємне захоплення — танці в стилі фламенко, про який він нікому не розповідав. Перша поява у 2 серії «Сон».

За сюжетом Вупсень і Пупсень мріють стати метеликами, проте багатьох хвилює питання: чому мультфільм виходить вже 11 років, а вони так і не перетворилися з гусенів в метеликів? У серії 109 пояснюється, що брати прогулювали заняття в «Академії метеликів», а робити все, як сказано в підручнику, їм ліньки і навіть допомогу Лунтика не принесла плодів — Вупсень і Пупсень зголодніли і вилізли з кокона.

Баба Капа

Добра бджола. Бабуся Лунтика. Любить готувати і пригощати, пече смачні пироги і, плюшки, варить варення, дуже гостинна і щедра. З легкістю справляється з усіма справами по домі. Нескінченно добра, мудра і турботлива, іноді проявляє строгість, але завжди дуже терпимо ставиться до капризів і витівок дітей. Має кількох сестер, які живуть далеко і не показані в мультфільмі (але часто літає до них в гості). Перша поява в 6 серії «Онук».

Генерал Шер

Грізний трутень, що вийшов у відставку в генеральському чині. Мундир за часом відповідає за мундирів XIX століття. Дідусь Лунтика. Чоловік бабці Капи, яка кличе його Шершуня. Сам же він називає її Капуня. Стежить за порядком в лісі через підзорну трубу. Добрий, благородний і сміливий дідусь, але часом смішний і незграбний, буває боягуз. Дуже любить поїсти. У перших серіях Шер безпорадний у веденні домашнього господарства, але в пізніх серіях виявляється непоганим трудовиком і майстром. Як і Бабця Капа, з'являється в 6 серії «Онук».

Павук Шнюк

Тихий і скромний павук. Захоплюється мистецтвом, живописом, музикою, поезією, скульптурою. Мультиінструменталіст. Коли потрібно, він завжди прийде на допомогу і дасть корисну пораду. У Шнюка є бабуся, якій він регулярно пише листи. Любить спокій і тишу, тому на його дверях написано «Тут нікого немає!». Перша поява в 3 серії «Будиночок» (частково) в 7 серії «Добра справа» (офіційно).

Корній Корнійович

Дощовий черв'як, місцевий шахтар, винахідник і навіть в деяких випадках лікар. Великий знавець і майстер на всі руки, за що користується загальною повагою. Може вирішити будь-який спір. У змаганнях та конкурсах завжди є суддею. Живе в норі, яка має безліч тунелів і ходів. Знає безліч наукових речей (затемнення Сонця, звідки береться роса) і завжди розповідає про них Лунтику і іншим дітям. Носить окуляри-пенсне і будівельну каску. Перша поява в 4 серії «Як стати другом».

Метелики

Три кольорові подружки метелики. Вони галасливі, метушливі, веселі, безтурботні, люблять вбиратися пурхаючі створіння. Цікаві, легко піддаються паніці. Мають двох друзів — Мілу і Еліну. Юлія— наймолодша із метеликів. Маргарита— старша із метеликів. А Роза і Еліна — середні із метеликів. Але Еліна старша за Розу. Люблять розглядати модні журнали, але іноді і пограти з дітьми. Самі іноді поводяться не краще інших. Хвалькуваті, вредні. Перша поява в 4 серії «Як стати другом». У серії «Вредина» жовтого метелика називають Маргарита або Марго. До цього ім'я було тільки в бузкового метелика — Еліни.

Еліна

Бузковий метелик, яку взаємно любить Лунтик. У першій її появі видно, що не дуже любить спілкуватися з іншими метеликами-модницями, але в наступних появах проводить з ними багато часу і так само, як і вони, читає журнали і приміряє прикраси. Займається балетом і навіть навчила Лунтика і інших хлопців цьому танцю. Перша поява в 4 серії «Як стати другом». Спочатку не проявляла до Лунтик уваги, проте в серії «Незнайомець» вони подружилися.

П'явка

Дратівлива, вічно всім незадоволена п'явка. Вкрай рідко буває доброю і привітною. Не любить, коли Лунтик і інші сухопутні жителі знаходяться в ставку. Перша поява в 1 серії «Місячний гість».

Жаба Клава

Ненажерлива жаба з невеликими відхиленнями в розвитку. Їсть все, що рухається, що не рухається — приводить в рух і теж їсть. Через свій великий розмір буває дуже незграбною, тому її всі побоюються. Має трьох друзів — Лунтика, Вупсеня і Пупсеня. Клава носить помаранчевий бантик і дуже дорожить ним. У 250 серії «Гарні манери» дізналася правила поведінки за столом і після цієї серії її стали запрошувати на всі свята. Перша поява у 2 серії «Сон».

Вчителька

Наставниця в бджолиній школі і за сумісництвом дитяча медсестра. Сувора і відповідальна бджола середнього віку. Дуже короткозора і змушена носити окуляри. Перша поява в 3 серії «Будиночок».

Тьотя Мотя

Некваплива інтелігентна черепаха, близька подруга Пічкура Івановича. Любить свята і вміє проводити бали. Живе під водою у великому будинку (перший будинок, в який потрапив Лунтик). У 365 серії «Міст» будинок тітки Моті стоїть на малому острівці і на ньому є невелика рослинність. Також має літній будиночок (134 серія «Бал тітки Моті»). Краще за всіх робить намиста. Перша поява в 1 серії «Місячний гість».

Пічкур Іванович

Риба-пічкур, який слідкує за порядком у ставку. Суворий і відповідальний. Перша поява в 1 серії «Місячний гість».

Лу́на

Також потрапила з Місяця на Землю. Перша поява у 509 серії «Місячна подруга».

Світлячки

Друзі Лунтика. Сплять удень, а гуляють вночі. У них є менший брат (468 серія «Світла місія»), який освітив маяк, коли не було світла.

Ролі озвучували

Актор Роль
Катерина Гороховська Лунтик, Бджоленя, інші Лунтик, Бджоленя, інші
Олена Шульман Кузя, Бабця Капа, інші Кузя, Бабця Капа, інші
Юлія Рудіна Мила, Еліна, інші Мила, Еліна, інші
Наталія Данилова Тьотя Мотя Тьотя Мотя
Олена Соловйова П'явка П'явка
Олег Куликович Вупсень, Пупсень, інші Вупсень, Пупсень, інші
Анатолій Петров Генерал Шер, Дядько Шнюк, Корній Корнійович, інші Генерал Шер, Дядько Шнюк, Корній Корнійович, інші
Михайло Черняк Пічкур Іванович, Рак-Чікібряк, оповідач, інші Пічкур Іванович, Рак-Чікібряк, оповідач, інші
Костянтин Бронзіт Жаба Клава, Тьотя Мотя, інші Жаба Клава, Тьотя Мотя, інші
Світлана Письмиченко Бджоленя Бджоленя (3—63 серії)
Ольга Семенова Еліна Еліна (4 серія)

Український дубляж

Мультсеріал перекладено та озвучено студіями «Tretyakoff Production» і «Так Треба Продакшн» на замовлення телекомпанії «Новий канал» у 2017 році.

Студія «Tretyakoff Production»

Актор Роль
Наталя Романько-Кисельова Лунтик, Бджоленя, Тьотя Мотя Лунтик, Бджоленя, Тьотя Мотя
Наталія Задніпровська Кузя, Мила, Бабця Капа, П'явка Кузя, Мила, Бабця Капа, П'явка
Олег Лепенець Генерал Шер, Пічкур Іванович, Рак-Чікібряк, Вупсень, оповідач Генерал Шер, Пічкур Іванович, Рак-Чікібряк, Вупсень, оповідач
Дмитро Бузинський Дядько Шнюк, Корній Корнійович, Пупсень Дядько Шнюк, Корній Корнійович, Пупсень

Студія «Так Треба Продакшн»

Актор Роль
Наталія Денисенко Лунтик Лунтик
Світлана Шекера Кузя Кузя
Марина Локтіонова Мила Мила
Олена Бліннікова Бджоленя, П'явка Бджоленя, П'явка
Наталя Поліщук Бабка Капа, Тьотя Мотя Бабка Капа, Тьотя Мотя
Володимир Терещук Вупсень, Генерал Шер, Рак-Чікібряк Вупсень, Генерал Шер, Рак-Чікібряк
Дмитро Терещук Пупсень, Корній Корнійович Пупсень, Корній Корнійович
Анатолій Пашнін Дядько Шнюк, Пічкур Іванович, оповідач Дядько Шнюк, Пічкур Іванович, оповідач

Сезони

№ сезонаКількість серій в сезоніРік виходу
180 серій (1—80)20062007
250 серій (81—130)2007
360 серій (131—190)2008
465 серій (191—255)20082009
566 серій (256—321)20092010
668 серій (322—389)20102011
750 серій (390—439)20122013
848 серій (440—489)20152018
949 серій (490—538)20182021

Трансляція

  • У Росії — з 2006 по 2014 рік на телеканалі «Росія-1», по буднях у телепередачі «На добраніч, малята!», у 20:50, з 16 по 19 червня 2014 на телеканалі «Росія-К».
  • Також з 24.03.2008 на телеканалі «ТелеНяня» (з 27.12.2010 — «Карусель») по деяких буднях з 9:50 по 10:55, з понеділка по п'ятницю у 19:40. З травня по липень 2013 — кожний день ввечері. У червні 2014 — увечері, по неділях.
  • В Україні — з 2011 по 2016 рік в ранковій програмі «Мультик з Лунтіком» на телеканалі «ТЕТ», кожен день у вихідні з 9:00, з 8:00 ранку разом з іншими мультсеріалами каналу.
  • З 2014 року мультсеріал остаточно виходить за межі СНД, хоча раніше, в 2012 році мультсеріал вийшов за межі Росії під назвою «Moonzy». З осені мультсеріал транслюється в Фінляндії, Польщі, Угорщини, Сербії та Таїланді.
  • 6 березня 2017 року абазинська орґанізація «Алашара» озвучила 20 серій мультфільльму абазинською мовою та опублікувала на власний канал. Про трансляцію на телеканалах нічого невідомо.
  • З червня 2014 року повторюється на каналі «Мульт».
  • У Китаї з 2020 року на телеканалі «CCTV Kids».

Нагороди і премії

  • 28 лютого 2015 року прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв вручив премії Уряду в галузі культури за 2014 рік. Серед нагороджених: продюсер Олександр Боярський, режисери Дарина Шмідт і Олена Галдобіна, автор літературної концепції Анна Саранцева — за створення анімаційного серіалу для дітей «Лунтик та його друзі»[2].

Продукція

Під торговою маркою «Лунтик» випускаються різноманітні товари: іграшки, друкована продукція, одяг, продукти харчування, комп'ютерні та мобільні ігри. Студія «Млин» продає ліцензії на виробництво товарів під брендом «Лунтик». Перші ліцензіати у «Лунтика» з'явилися в 2006 році, ними стали видавництво «Егмонт-Росія» і постачальник іграшок «Сімбат Тойз». У 2015 році продукцію під брендом «Лунтик» випускало 60 компаній-ліцензіатів. За словами співвласника студії «Млин» Сергія Сельянова, доходи від продажу контенту і товарного ліцензування у «Лунтика» складають приблизно рівні частки.

Примітки

  1. Оксана Нараленкова (5 червня 2014). На новом телеканале "Мульт" показывают только отечественные мультфильмы. Российская газета. Процитовано 30 травня 2016.
  2. Аниматор.ру | Новости | Создатели фильма «Ку! Кин-дза-дза» и сериала «Лунтик» п…. www.animator.ru. Процитовано 30 вересня 2019.

Джерела

  • Анна Дерябіна. Мультяшки на мільярд // РБК: журнал. — 2015. — № 9. — С. 84. ISBN 9785457874909.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.