Магар Тетяна Володимирівна

Життєпис

Народилася 1946 року в Ужгороді, в родині народного артиста СРСР Володимира Магара та народної артистки України Світлани Рунцової.

Закінчила з відзнакою: Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого

  • Театрознавчий факультет (1967-1971)
  • Режисерський факультет (1972-1977)

Родина

Кар'єра

З 1972 року працювала на Львівській студії телебачення. З 1988 року — режисерка студії «Укртелефільм». Зняла понад 4000 телепрограм, першу в Україні рок-оперу «Стіна». Найбільш відомі її телеверсії вистав «Назар Стодоля», «Лис Микита» «Записки божевільного», «Скляний звіринець», «Карпатські акварелі» та інші.

У 1991-92 роках працювала режисеркою-постановницею кінострічки «Ніч питань...». Це був один з перших комерційних телефільмів в той час, знятий не за рахунок державного бюджету, а на приватне фінансування українського бізнесмена і мецената Сергія Коваля і його фірми «Конвет». У фільмі брали участь такі знаменитості як Віра Глаголєва, Івар Калниньш, Олексій Серебряков, Люба Демчук. Прем'єра фільму проходила в Україні, Росії, США і в багатьох інших містах і країнах.

У 1994—1998 роках жила і працювала в США. Вела телепрограму «Вікно в Америку» і режисувала шоу «Свіжим поглядом на дрібниці». Прийнята до гільдії режисерів США.

Член світового об'єднання жінок-кінематографісток.

По поверненню до Києва 1998 стала авторкою та ведучою телевізійної програми «Він і вона» на каналі ICTV. Поставила в Севастопольському російською драматичному театрі імені Луначарського низку вистав. Останньою режисерською роботою в 2006 році був восьмисерійний фільм «Коли її зовсім не чекаєш...», знятий кінокомпанією Star Media. У фільмі брали участь такі відомі актори як Ігор Петренко, Світлана Тимофєєва-Летуновська, Олександр Лазарєв, Світлана Немоляєва.

Творчий доробок

  • 2006 р. Кінофільм «Коли її зовсім не чекаєш...» 8 серії. Режисерка-постановниця. Студія виробництва фільмів «Starmedia»
  • 2005 р. Кінофільм «З Днем Народження, Королево!» Режисерка-постановниця. Студія виробництва фільмів «Астра -Сі»
  • 2004 р. Кінофільм «Торгаші» 4 серії. Режисерка-постановниця «Фільм UA»
  • 2002-2003 р. «Будинок Бернарди Альби» Ф. Г. Лорка (Золота статуетка за найкращу режисерську роботу на міжнародному театральному фестивалі «Слов'янські театральні зустрічі».) А також спектаклі «Запрошення в замок» Ж. Ануй «Мадам» М. Берберова в Севастопольському російською драматичному театрі імені Луначарського
  • 1999-2002 р. Документальний фільм «Батько», програма «Монолог для двох», авторка і ведуча. Студія «Укртелефільм».
  • 1997-1999 р. Телеканал ICTV. Програма «Він і Вона». Авторка і ведуча.
  • 1996-1997 р. Фонд України - США. ТВ продюсерка.
  • 1993-1995 р. Інформаційне агентство США (USIA) Програма «Вікно в Америку». ТВ продюсерка, ведуча.
  • 1993 р. На основі студії ім. О. Довженка. Режисерка-постановниця повнометражного художнього фільму «Ніч питань...» за власним сценарієм (з цим фільмом була запрошена Американським інститутом кіно в США).
  • 1988-1991 р. Студія «Укртелефільм». Кінорежисерка. Фільми-вистави «Записки божевільного» за повістю М. Гоголя. «Назар Стодоля» за повістю Т. Шевченка та ін. музичні фільми — «Манускрипт», «Ой, там на горі», «До давнього села, до баби Сірихи за піснями». Документальні фільми — «Часи Козацькі», «Запорізька січ» та ін.
  • 1972-1988 р. Львівський обласний комітет з кіно і телерадіомовлення. Режисерка. В цей період створено понад 2 тисяч телевізійних програм, концертів, вистави.

Примітки

  1. Магар Володимир Володимирович. «Севастопольский академический русский драматический театр им. А.В.Луначарского»(рос.). 10 липня 2010. Архів оригіналу за 30 червня 2013. Процитовано 21 лютого 2011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.