Мильвидська Вікторія Михайлівна

Вікторія Михайлівна Мильвидська-Белінськи[1], (до шлюбу Мильвидська) нар. 20 квітня 1967 року, Москва, СРСР) — професійна тенісистка, спортивна коментаторка, тренерка.

Мильвидська Вікторія Михайлівна
Громадянство  Росія
Дата народження 20 квітня 1967(1967-04-20) (54 роки)
Місце народження Москва, СРСР

Кар'єра

Вікторія почала грати в теніс у віці 7 років. Тренери — заслужена тренерка СРСР і Росії з тенісу Лариса Преображенська[2] і Олександра Дмитрівна Гранатурова[3]. Неодноразово перемагала і була призеркою в одиночному і парному розрядах на юнацьких чемпіонатах Москви, СРСР, Європи. У 1983 у віці 16 років після перемоги в міжнародному турнірі в Москві їй було присвоєно звання Майстра спорту міжнародного класу. Це стало початком професійної тенісної кар'єри.

Вікторія Мильвидська виступала за «ДЗГ Спартак», збірну Москви і Збірну СРСР . У 1984 році стала наймолодшою[4] за всю історію чемпіонатів СРСР з тенісу чемпіонкою в одиночному розряді. У 1984 1992 роках входила в десятку найсильніших тенісисток СРСР.[5]

Вікторія виступала на всіх турнірах Великого Шолома, була фіналісткою Ігор Доброї Волі. Закінчила тенісну кар'єру в 1993, отримавши серйозну травму. У тому ж році виїхала в США, де живе і працює в даний час.

У 2005—2008 роках — працювала на ТБ каналі НТВ ПЛЮС ТЕНІС. Стала авторкою і ведучою серії програм «Тренер: Професія або Покликання». Її учасниками були такі знамениті тренери як: Нік Боллетьєрі, Бад Коллінз, Роберт Ленсдорп, Карлос Родрігес, Річард Вільямс.Вела спортивні репортажі і новини з Вімблдону і Олімпійських Ігор в Пекіні 2008. Коментувала тенісні матчі на турнірах Великого Шолома, Кубка Девіса і Кубка Федерації. Брала інтерв'ю у таких тенісних зірок і фахівців як: Уейн Браян, Серена Вільямс, Бад Коллінз, Анна Курникова, Енді Роддік, Марат Сафін, Янко Типсаревич. У 2014 році стала тренеркою Тенісної Федерації США в Нью-Йорку (USTA Player Development Program in NY, USA в програмі з виховання професійних гравців. У 2015 переїхала в Маямі, Флорида, де тренує тенісистів-юніорів, які збираються присвятити своє життя професійній тенісній кар'єрі.

В одиночному розряді

Перемоги

  • 1982 — 1983 — володарка «Кубка Гельвеція» чемпіонату Європи з тенісу серед юніорів у складі збірної команди СРСР — Лезен, Швейцарія
  • 1984 — завоювала титул чемпіонки СРСР в одиночному розряді і в парі серед дівчат на чемпіонаті СРСР з тенісу Ташкент, СРСР
  • 1984 — Бронзова призерка чемпіонату Європи в одиночному розряді серед дівчат Остенде, Бельгія
  • 1984 — Переможниця Зимового міжнародного турніру в одиночному розряді Москва, СРСР
  • 1987 — Переможниця жіночого турніру ITF Барі, Італія

Фінал

Півфінал

Чвертьфінали

У парному розряді

Перемоги

Фінал

Півфінал

Великий шолом

Турніри Великого шолому (проводяться Міжнародною федерацією тенісу).

Перемоги над гравцями, які входили в першу сотню провідних тенісистів в світі: Катерина Малеєва, Яна Новотна, Манон Боллеграф, Tami Whitlinger, Sandra Wasserman, Ніколь Арендт, Інес Горрочатегі, Любомира Бачева, Regina Marsikova, Андреа Стрнадова, Catherine Tanvier, Sabine Hack, Radka Bobkova.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.