Оро (провінція)

Прові́нція Оро, Північна (англ. Oro Province, ток-пісін Oro Provins) — провінція Папуа Нової Гвінеї. Населення провінції становить 133 065 осіб (перепис 2000 року), що становить 19-те місце із всіх провінцій країни, площа становить 22 800 км² (8-ме місце). Адміністративний центр знаходиться у місті Попондетта (19 556 осіб).

Провінція Оро

Oro Provins (Northern)

Прапор
Виверження вулкана Ламінгтон (1951)
Виверження вулкана Ламінгтон (1951)
'Столиця' Попондетта
Країна  Папуа Нова Гвінея
Регіон Папуа
Межує з: сусідні адмінодиниці
Мілн-Бей, Центральна провінція, Моробе ?
Райони Іївітарі
Соге
Офіційна мова ток-пісін
Населення
 - повне 186 309 (20-те) 2011 [1]
 - густота 8,19 осіб/км²
Площа
 - повна 22 735 км² (8-ме)
Часовий пояс UTC+10
Губернатор Суклінґ Таманабае
Код ISO 3166-2 PG-NPP
Провінція Оро на мапі Папуа Нової Гвінеї
Провінція Оро на мапі Папуа Нової Гвінеї

Географія

Джип на дереві. В результаті виверження вулкана Ламінгтон в 1951 році у Папуа Новій Гвінеї.

Провінція розташована в південно-східній частині країни. Омивається з північного сходу Соломоновим морем. На північному заході межує із провінцією Моробе, на південному заході і півдні — із Центральною провінцією, на південному сході — із провінцією Мілн-Бей.

Провінція Оро розташована між морем і горами. Вона має 250 км берегової лінії з рідко відвідуваними, первозданними пляжами і безліччю тихих бухт. Внутрішні райони повільно піднімаються і переходять у високі гірські хребти Оуен-Стенлі висотою понад 3000 метрів. Найвища вершина, яка розташована на границі із провінцією Мілн-Бей, гора Суклінґ (3676 м).[2]

21 січня 1951 року внаслідок сильного виверження вулкана Ламінгтон, повністю була зруйнована столиця провінції Гіґатуру, яка була розташована за 14 км, при цьому загинуло близько 3000 чоловік. Нову столицю Попондетта, було побудовано за 20 км на північний схід від вулкана.

Територією провінції протікає невелика річка Варія, починаючи свій витік у горах, вона тече у північно-західному напрямку і в провінції Моробе впадає у Соломонове море.

Місцева фауна

Синьопотилична паротія.

Економіка

Незважаючи на задовільний стан транспортної інфраструктури, багатокілометрове узбережжя із численними пляжами, туристична індустрія провінції перебуває на низькому рівні. Основними джерелами доходів у провінції є вирощування пальмових плантацій із одержанням з них пальмової олії. На узбережжі культивуються плантації каучукового і кавового дерев.

Населення, релігія

До найбільш відомих і чисельних племен провінції належить плем'я Орокаїва. Це меланезійське плем'я, що дало назву провінції, вважається мало войовничим, і більше культивує язичницькі чаклунські обряди. Також Оро є єдиною провінцією, в якій англіканська церква є основною релігійною конфесією.

Адміністративний поділ

Мапа районів провінції Оро

Територія провінції розділена на два райони. Кожен район має кілька одиниць місцевого самоврядування (LLG).[3] Для зручності виконання перепису, використовується поділ на відділення в кордонах тих же одиниць місцевого самоврядування.[4]

РайонАдміністративний
центр
Назва LLG[5]
Іївітарі Попондетта Афоре (сільська)
Мис Нельсон (сільська)
Оро Бей (сільська)
Попондетта (міська)
Соге Кокода Гіґатуру (сільська)
Кіра (сільська)
Кокода (сільська)
Тамата (сільська)

Примітки

  1. Перепис населення в Папуа Новій Гвінеї (2011) Geohive
  2. Papua New Guinea Ultra-prominent peaks. peaklist.org. Архів оригіналу за 22-07-2013. Процитовано 05-05-2010.
  3. Local Level Government (LLG) — одиниця місцевого самоврядування.
  4. National Statistical Office of Papua New Guinea
  5. LLG Names List. ORO PROVINCE. Архів оригіналу за 29 вересня 2007. Процитовано 5 травня 2012.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.