Паганія

Паганія, Меранія або Неретвія — земля, заселена слов'янським племенем неретвян у районі південної Далмації (сучасна Республіка Хорватія), на захід від річки Неретви. За словами Костянтина VII романо-візантійська назва регіону Паганія з'явилась тому, що неретвяни не визнали християнство, в той час коли всі інші серби були похрещені. Неретвяни були відомі своїм піратством.

Історія Хорватії

Хорватія до хорватів
Іллірія  Паннонія  Далмація
Походження хорватів
Біла Хорватія
Середньовічна Хорватська держава
Паннонська Хорватія
Приморська Хорватія
Далматинські князівства
Захумле  Травунія  Паганія
Королівство Хорватія (середньовічне)
Дубровницька республіка
Союз з Угорщиною
Королівство Хорватія (Габсбурги)
Королівство Славонія
Королівство Іллірія
Королівство Хорватія і Славонія
Королівство Далмація
Держава словенців, хорватів і сербів
Королівство Югославія
Бановина Хорватія
Незалежна Держава Хорватія
Соціалістична республіка Хорватія
(як частина СФР Югославія)
Війна за незалежність
Історія Хорватії після 1995

Портал «Хорватія»
Паганія в 9-му столітті, згідно з De Administrando Imperio - Хорватська вид
Паганія в 9-му столітті, згідно з De Administrando Imperio - сербський вид
Паганія в 9-му столітті, Хорватська вид
Паганія в 9-му столітті, сербський вид
Паганія в 9-му столітті,

Географія

Паганія мала кордон з Хорватією на заході і терени йшли на схід від річки Цетина. Князівство було поділено на три менші князівства (Макарська, Расточка/ Расток, Даленська). Воно також включало острови Млєт, Корчула, Брач і Хвар. Головні міста в Паганії були: фортеці Оміш, Вруля, Макарська, Острог, Лавцен.

На сході Паганія досягала річки Неретви, по якій був кордон з Захумлем. Адріатичне узбережжя, на якому проживали слов'яни простягалось на 75 км, від гирла Неретви в Адріатичному морі на сході до міста Спліт на заході. Завширшки 10-20 км. У той час було дуже мало орних земель. Велику частину земель становили ліси і болота.

Назва

Неретвяни дали назву своїй землі, Неретвія, по річці, що там тече. Їхню додаткову назву, поганці (і, отже, їхні землі Паганія), романо-візантійці дали їм, оскільки вони були язичниками в той час коли всі хорвати вже були похрещені. Латинська назва Меранія, що означає, узбережжя, була також вживана, — звідси назва народу: маріани. Пізніший варіант назви походить від кордону (латиниця: Crayna і люди Craynenses), з вказівкою, що це було найзахідніше сербське пограниччя.

Джерела

  • Constantine VII Porphyrogenitos, ca. 950, , De Administrando Imperio, The early history of the Slavonic settlements in Dalmatia, Croatia(1920),
  • Constantine VII Porphyrogenitos, ca. 950, , De Administrando Imperio,
  • Constantine VII Porphyrogenitos, ca. 950, De Administrando Imperio, ed. Gy. Moravcsik, trans. R.J.H. Jenkins, rev. ed., Washington, Dumbarton Oaks Center for Byzantine Studies, 1967.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.