ПлюсПлюс

«ПЛЮСПЛЮС» (колишня назва «СіТі») — загальноукраїнський дитячий телеканал медіаконгломерату «1+1 Media» олігарха Ігоря Коломойського. Мовить з 4 серпня 2012 року[2]. Телеканал транслює світову та українську анімацію, розвивальні й пізнавальні програми.

ПЛЮСПЛЮС
ТОВ «УНІАН ТБ»[1]
Країна  Україна
Зона мовлення  Україна
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська
Центр керування Київ, вул. Єрмака, 21 (2012—2013)
Київ, вул. Кирилівська, 23 (з 2013 року)
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
1080i (HDTV)
Тематика каналу Дитяча
Дата початку
мовлення
4 серпня 2012
Цифровий
мультиплекс
MX-3 (24)
Засновник 1+1 Media
Власник(и) 1+1 Media
Споріднені канали 1+1
1+1 International
2+2
ТЕТ
УНІАН
Бігуді
Квартал TV
Paramount Comedy Україна
Голос каналу Юрій Коваленко
Слоган «Час відкриття!» (з 1 березня 2018)
Сайт plus-plus.tv

Генеральна продюсерка каналу — генеральна продюсерка нішевих каналів «1+1 Media» Іванна Найда.

Період мовлення як телеканал «СіТі»

Телеканал «СіТі» 1+1 Media був київським міським, а потім регіональним телеканалом. Існував з 1 грудня 2006 по 3 серпня 2012 року[3]. На каналі демонструвалися просвітницькі програми про Київ, дитячі-сімейні фільми та радянські мультфільми. Це був розважально-просвітницький канал із фільмопоказом. Слоган: «Канал TVого міста».

Останній логотип телеканалу «СІТІ» з 10 вересня 2007 по 3 серпня 2012 року

Період мовлення як телеканал «ПЛЮСПЛЮС»

З 4 серпня 2012 року мовить як «Телеканал ПЛЮСПЛЮС» у форматі дитячого всеукраїнського каналу. ПЛЮСПЛЮС — анімаційний, розважально-пізнавальний телеканал для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку. З 4 по 10 серпня генеральною продюсеркою телеканалу була Наталія Вашко, а 27 серпня цю посаду обійняла Іванна Найда.

Стиль телеканалу розробила лондонська анімаційна студія «Animade».

2012 року був відзначений премією «Телетріумф» як «Відкриття року».

2013 року вийшла програма власного виробництва «Казка з татом»[4].

2014 року успішно стартував мультсеріал власного виробництва «Корисні підказки»[5]. У тому ж році стартував мультфільм власного виробництва каналу «ПЛЮСПЛЮС» — «Це — наше і це  – твоє»[6].

2015 року «ПЛЮСПЛЮС» став володарем «Телетріумфу» у номінації «Програма для дітей» за «Казку з татом»[7], премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за мультсеріал «Це наше і це твоє»[8][9] та нагороду конкурсу дизайну Ukrainian Design: The Best Of  у номінації TV/Promo&Film Motion Graphics, а також 3 нагороди у номінації TV Program — Visual Identity.

2016 року телеканал отримав премію «Телетріумф», знову як «Найкраща програма для дітей», за проєкт «Це — наше і це  – твоє. Очима дітей»[10], що згодом візьме «срібло» поважної маркетингової нагороди Effie Awards Ukraine 2016.

З 17 січня 2017 року телеканал мовить у форматі 16:9[11] та запускає навчально-розвиваючий проєкт — «Світ чекає на відкриття»[12], за яку у 2018 році «ПЛЮСПЛЮС» отримав премію «Телетріумф», у номінації «Розважальна програма для дітей та підлітків» за проєкт «Світ чекає на відкриття»[13]. У цьому ж році «ПЛЮСПЛЮС» отримав нагороду Big data Awards та став лідером серед дитячих ТБ-каналів[14].

27 квітня 2018 року телеканал розпочав мовлення локальному цифровому мультиплексі КРРТ в Одесі[15].

2018 року «ПЛЮСПЛЮС» виборов шість нагород конкурсу у сфері дизайну «Ukrainian Design: The Very Best Of» у таких номінаціях: «Best of у C-1 TV Channel — Visual Identity» з айдентикою каналу «ПЛЮСПЛЮС», а «Best of у C-5 TV Program — Visual Identity» канал отримав одразу п'ять відзнак за навчально-розвиваючий дитячий мультфільм «Світ чекає на відкриття»[16].

13 грудня 2019 року кампанія із просування бренду «Світ чекає на відкриття» каналу «ПЛЮСПЛЮС» отримала золото «Effie Awards Ukraine 2019» у номінації «Брендований контент і послуга»[17].

20 грудня 2019 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензії телеканалів холдингу «1+1 media» — «ПЛЮСПЛЮС» і «УНІАН», дозволивши їм «помінятися логотипами» і програмними концепціями. Тобто, обміняли мережі. 20 листопада того ж року Нацрада дозволила телеканалу «УНІАН» без конкурсу потрапити до загальнонаціональної цифрової мережі DVB-T2, перейшовши до мультиплекса МХ-3. При цьому телеканал змінив юридичну особу з ТОВ «Гравіс» на ТОВ «УНІАН ТБ»[18]. 26 грудня 2019 року «ПлюсПлюс» розпочав мовлення у мультиплексі МХ-3 загальнонаціональної цифрової мережі DVB-T2.

З січня 2020 року у регіональному мультиплексі Концерну РРТ в Одеській області замість каналу «ПЛЮСПЛЮС» мовить «УНІАН».

23 квітня 2020 року почав мовлення у стандарті високої чіткості (HD)[19].

У липні 2021 року телеканал отримав нагороду Big Data Awards у номінації «Лідер 2020 серед дитячих телеканалів»[джерело?].

Рейтинги

2021 року частка каналу «ПлюсПлюс» склала 1,09 % (дані системи рейтингів Nielsen, аудиторія 18-54 міста 50 тис.+, 11 місце)[20].

Параметри супутникового мовлення

  • Супутник — Astra 4A (4.8° східної довготи)
  • Стандарт DVB-S2
  • Частота — 11766
  • Символьна швидкість — 30000
  • Поляризація — H (горизонтальна)
  • Формат зображення MPEG-4
  • FEC — 3/4
  • Кодування — Verimatrix

Логотипи

До 2019 року телеканал використовував в етері 3 логотипи, що змінювались залежно від часу доби (близько 06:00, 12:00 та 18:00). З 1 січня 2020 року телеканал використовує як основний логотип той, що раніше використовувався з 06:00 до 12:00. Під час показу реклами логотип містить лише назву каналу, без стилізованого обличчя.

Наповнення етеру

Виробництво Cartoon Network

Виробництво Disney

Виробництво Nickelodeon

Неанімаційні проєкти

  • Дивні та смішні звірята

Програми українського виробництва

Проєкти власного виробництва

  • Це — наше і це — твоє — мультсеріал в легкій формі розповідає юним глядачам про досягнення, якими пишається вся країна, і якими вони можуть також пишатися.
  • Це — наше і це — твоє. Традиції
  • Це — наше і це — твоє. Очима дітей — це 25 мультфільмів, що створені за ідеями переможців Всеукраїнського проєкту телеканалу ПЛЮСПЛЮС та Міністерства освіти й науки України, проведеного у 2015—2016 навчальному році, серед учнів 2—4 класів українських шкіл. Всі серії доступні для завантаження і використання на шкільних уроках. Можна вибрати будь-яку тему[21].
  • Казка з татом — проєкт створений для впровадження традиції вечірнього читання. Персонажі нових захоплюючих книг оживають завдяки каналу «ПлюсПлюс». Серед казок, що читаються, є казки про Івасика-Телесика, Козу-дерезу, Бабу-Ягу тощо. Читають ці казки Анатолій Анатоліч, Руслан Сенічкін, Юрій Горбунов, Фагот і Фоззі, Олег Скрипка, Остап Ступка та інші відомі батьки.
  • Казка з татом. Караоке — версія програми «Казка з татом» у форматі караоке.
  • Казка з татом: Пригоди в світі ПЛЮСПЛЮС — в рамках проєкту «Казка з татом» розповідаються пригоди персонажів «світу ПЛЮСПЛЮС» — Трикуті, Квадрика і Кружка[22].
  • Корисні підказки — у дотепній, іронічній та легкій для запам'ятовування формі, розглядаються «несерйозні» дитячі проблеми. Дітей вчать ставити будь-які питання, експериментувати, міркувати, приймати рішення і діяти в несподіваних або складних ситуаціях.
  • Світ чекає на відкриття — серія розважально-пізнавальних мультфільмів для дітей різного віку, батьків і вчителів. Вони розповідають про те, що видатні відкриття, які змінили світ, створювалися звичайними людьми, здатними розгледіти незвичайне; завдяки їхній допитливості й схильності робити висновки вони стали винахідниками. Надзавданням проєкту є показати дітям, що кожен з них може стати першовідкривачем, якщо матиме бажання і наполегливість.
  • Говоримо українською — проєкт, який в ігровій, анімаційно-розважальній формі розповідає правила та особливості, властиві українській мові.
  • ЕКО ПлюсПлюс — цикл коротких повчальних історій про шкоду, яку люди завдають довкіллю щодня, не помічаючи цього, і які корисні еко-звички потрібно набути кожному мешканцю планети.
  • Волохатий блог — мультсеріал, головні герої якого — Трикутя, Квадрик та Кружко — знімають відеоблог, в якому розповідають факти про тварин. В інтерактивно-розважальний та пізнавальний спосіб глядачі разом з героями зможуть дізнатися більше про спосіб життя тварин та їхні звички, а також про важливість співіснування разом з нами на Землі.
  • Смаколики з Данилом Ківою
  • Дивомандри — анімаційний проєкт, що знайомить глядачів з неймовірною культурною спадщиною України — українською міфологією, розповідаючи про відомі й невідомі легенди та унікальних героїв.

Цікаві факти

Головні герої світу ПЛЮСПЛЮС

Головними героями каналу ПЛЮСПЛЮС є троє добрих друзів Квадрик, Трикутя і Кружко. Вони полюбляють мандрувати дивовижним світом ПЛЮСПЛЮС, дізнаватися про його магію, знайомитися з новими друзями та допомагати тим, хто цього потребує. Якщо плюсенята потрапляють у халепу, їм завжди допоможе Шаман Кругоман. Він радо ділиться своїми мудрими порадами та слідкує за порядком в цьому магічному світі. Інколи цей порядок порушує бешкетник Карлюка, який повсякчас влаштовує проблеми всім плюсянам. Також серед героїв цього світу, можна частенько побачити членів родини Квадрика, Кружка та Трикуті. Матусі й татусі залюбки допомагають своїм дітлахам-плюсикам відкривати щось абсолютно нове та несподіване.

Фантастичні пригоди головних героїв ПЛЮСПЛЮС, яскраво зображені в серіях мультфільмів «Казка з татом». Вже є кілька сезонів «Казки з татом»: Пригоди у світі ПЛЮСПЛЮС; Магія світу ПЛЮСПЛЮС; Про ПЛЮСОТРАСУ світу ПЛЮСПЛЮС.

За мотивами цих мультфільмів, телеканал ПЛЮСПЛЮС створив 3D Книгу «Моя перша книга про Україну», велику розмальовку «Пригоди у світі ПЛЮСПЛЮС», розмальовки до серії «Про ПЛЮСОТРАСУ», «Магія світу ПЛЮСПЛЮС», «Пригоди у світі ПЛЮСПЛЮС», серії книжок від ПЛЮСПЛЮС «Казка на ніч», наклейки на пасхальні крашанки із зображенням улюблених дитячих героїв, м'які іграшки-подушки з героями ПЛЮСПЛЮС, зошити з персонажами ПЛЮСПЛЮС, дерев'яний конструктор ПЛЮСОТРАСА СВІТУ ПЛЮСПЛЮС. Крім того, нещодавно канал спільно з партнером "Ранок-креатив"випустив унікальні набори «Світ чекає на відкриття» для дослідів та експериментів із захоплюючою грою у доповненій реальності. А також серію книг-конструкторів «Моя творча енциклопедія» спільно з видавництвом «Ранок».

Див. також

Примітки

  1. УНІАН ТБ ТОВ. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Процитовано 4 квітня 2019.
  2. Канал «ПЛЮСПЛЮС» групи «1+1» стартує 4 серпня (ЛОГО). web.archive.org. 21 серпня 2012. Процитовано 29 грудня 2018.
  3. «Сіті» перезапускається та скорочує понад 50% штату. web.archive.org. 18 січня 2012. Процитовано 29 грудня 2018.
  4. На «Плюсплюс» стартує вечірня «Казка з татом». detector.media (укр.). 22 серпня 2013. Процитовано 4 квітня 2019.
  5. Канал «Плюсплюс» запускає на шкільних літніх канікулах анімаційні «Корисні підказки». detector.media (укр.). 4 червня 2014. Процитовано 4 квітня 2019.
  6. Мультсеріал "Це - наше і це - твоє" здобув премію Лесі Українки. ПлюсПлюс (англ.). Архів оригіналу за 4 квітня 2019. Процитовано 4 квітня 2019.
  7. Канал ПЛЮСПЛЮС підводить підсумки за 5 років!. ПлюсПлюс (англ.). Архів оригіналу за 28 лютого 2019. Процитовано 4 квітня 2019.
  8. Gazeta.ua (26 лютого 2015). Мультсеріал "Це наше і це твоє" здобув премію Лесі Українки. Gazeta.ua (укр.). Процитовано 4 квітня 2019.
  9. Проект «Це наше і це твоє» телеканалу «Плюсплюс» став фіналістом премії Effie Awards Ukraine. detector.media (укр.). 5 грудня 2016.
  10. Проект «Це наше і це твоє» телеканалу «Плюсплюс» став фіналістом премії Effie Awards Ukraine. detector.media (укр.). 5 грудня 2016. Процитовано 4 квітня 2019.
  11. «1+1» і «ПлюсПлюс» переходять на широкоформатне мовлення. web.archive.org. 18 грудня 2016. Процитовано 4 квітня 2019.
  12. Канал ПЛЮСПЛЮС створив проект, який надихатиме дітей на відкриття!. ПлюсПлюс (англ.). Архів оригіналу за 28 лютого 2019. Процитовано 4 квітня 2019.
  13. «1+1 медіа» отримала рекордні 43 нагороди премії «Телетріумф». Офіційний сайт каналу 1+1 - 1plus1.ua (укр.). Процитовано 4 квітня 2019.
  14. Три канали групи "1+1 медіа" отримали нагороду Big Data Awards. ТСН.ua (укр.). 1 червня 2018. Процитовано 4 квітня 2019.
  15. Концерн РРТ запустив одеський мультиплекс. detector.media (укр.). 27 квітня 2018. Процитовано 26 грудня 2019.
  16. Рекордні 10 нагород Ukrainian Design: The Very Best Of отримала група 1+1 медіа. Офіційний сайт каналу 1+1 - 1plus1.ua (укр.). Процитовано 4 квітня 2019.
  17. telekritika (13 грудня 2019). Команда маркетингових комунікацій 1+1 media та «ПлюсПлюс» отримали нагороди Effie Awards Ukraine 2019. Telekritika (укр.). Процитовано 26 грудня 2019.
  18. Закусило, Мар'яна (21 грудня 2019). «ПлюсПлюс» замість каналу УНІАН потрапив у мультиплекс «Зеонбуду». detector.media (укр.). Процитовано 26 грудня 2019.
  19. Телеканал ПЛЮСПЛЮС групи 1+1 media розпочинає мовлення в HD-якості. media.1plus1.ua. Процитовано 23 квітня 2020.
  20. Аналітичний відділ MBR (24 січня 2022). Ігри з часткою. Підсумки 2021 року: падіння теледивлення та переворот в інформаційній ніші. Media Business Reports (укр.). Процитовано 24 січня 2022.
  21. Review, Marketing Media. Иванна Найда: детский телеканал — это высшая математика и много любви. MMR. Процитовано 7 січня 2020.
  22. Генпродюсер канала ПлюсПлюс Иванна Найда: Нравится нам это или нет, но дети уже другие [ВИДЕО]. kp.ua (ru-RU). Процитовано 7 січня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.