Пол Джозеф Вотсон

Пол Джозеф Вотсон (англ. Paul Joseph Watson, також відомий як PJW; нар. 24 травня 1982, Шеффілд, Велика Британія) — британський відеоблогер, радіоведучий, публіцист і конспіролог[1][2][3][4]. Спеціальний редактор Infowars.com, онлайн-ресурсу, що спеціалізується на просуванні конспірологічних теорій, пов'язаних з американською і міжнародною політикою. Учасник радіопередачі Infowars «Шоу Алекса Джонса» ((англ.)), де за сумісництвом час від часу виступає в ролі ведучого або співведучого замість або разом з радіоведучим і відомим конспірологом Алексом Джонсом.

Народився 24 травня 1982(1982-05-24) (39 років)
Шеффілд, Південний Йоркшир, Йоркшир і Гамбер, Англія, Велика Британія
Країна Велика Британія
Діяльність письменник, conspiracy theorist, блогер, ютубер, журналіст, політичний активіст, tweeter, телепродюсер
{{{додаткова_інформація}}}

Біографія

Уотсон народився в Шеффілді, Південний Йоркшир[5][6] . У листопаді 2016 в інтерв'ю виданню The Tab він охарактеризував свій спосіб життя під час підліткового періоду як «не зовсім загальноприйнятий» і зазначив, що щодня протягом трьох годин займався спортом і не вживав алкоголь[7] .

Політичні погляди

Вотсона називають одним з «правих коментаторів інформаційної ери»[8]. Сам він відносив себе до лібертаріанців і підтримав Рона Пола на президентських виборах в США 2012 року. Пізніше в одному з твітів 2016 року він згадав, що більше не вважає себе лібертаріанцем, тому що Гері Джонсон «зробив цей термін ганебним»[9]. У листопаді 2016 на Facebook Вотсон назвав себе членом «нових правих», яких, за його словами, слід розглядати окремо від альтернативних правих[10]. Вотсон також застосовує по відношенню до себе термін консерватор і розглядає сучасний консерватизм як контркультурний рух[11].

Вотсона, відомого своїми критичними висловлюваннями щодо ісламу в контексті тероризму, часто звинувачують у розпалюванні ворожнечі проти мусульман[12]. В одному зі своїх YouTube-відео він охарактеризував іслам як «нетолерантну, радикальну і екстремістську систему віри» і заявив, що насильство — це «культура ісламу»[13].

Вотсон і Алекс Джонс

Незважаючи на те, що він підтримав кандидатуру Дональда Трампа на президентських виборах 2016 року, 6 квітня 2017 Вотсон оголосив у своєму Твіттері, що «офіційно зійшов з поїзда Трампа» (англ. «officially OFF the Trump train») у відповідь на рішення президента завдати ракетного удару по Сирії, що послідувало після хімічної атаки кількома днями раніше; пояснивши це тим, що Трамп порушив свою обіцянку не втручатися в сирійський конфлікт. Пізніше, уточнив, що «зійшов з поїзда Трампа тільки з питань Сирії»[14]. Він також заявив, що зосередиться на агітації за кандидата на пост президента Франції Марін Ле Пен від партії Національний фронт на виборах 2017 року[15].

Згадки в ЗМІ

У 2016 став відомий як один з перших прихильників конспірологічній теорії, основна ідея якої полягала в тому, що Хілларі Клінтон нібито страждає від численних серйозних захворювань. Роль Вотсона у створенні та популяризації чутки висвітлювалася в популярних ЗМІ як частина дискусії про значення чуток і конспірологічних теорій в президентських виборах в США в 2016 році[16][1][17].

У лютому 2017 у своєму Твіттері він запропонував оплатити будь-якому журналісту, який вважає, що в Швеції безпечно, поїздку в країну, за умови, що той зупиниться в «заповненими злочинними елементами околицях» Мальме[4][18]. Сотні людей відгукнулися на пропозицію[19][18], і Вотсон вибрав нью-йоркського репортера і відеооператора Тіма Пула, який вже планував подібне розслідування[20]. Вотсон надав $2000 Пулові за поїздку[20][18] Тім Пул також розпочав збір коштів на фінансування ще одного розслідування про «заборонені зони» в інших частинах Швеції та Європи[20].

Примітки

  1. Cheadle, Harry. How Conspiracy Theories About Hillary Clinton's Health Went Mainstream.
  2. Britain’s extremist bloggers helping the ‘alt-right’ go global, report finds. The Guardian. Процитовано 16 лютого 2017.
  3. The alt-right’s take on Clinton’s speech: Botched, but legitimizing.
  4. UGC and Social News team. Alt-right editor challenges journalists to visit Sweden.
  5. Paul Joseph Watson on Twitter.
  6. An interview with Paul Joseph Watson. 7 листопада 2016.
  7. Worswick, Marie-Elise. Meet the pro-Trump YouTuber from Sheffield who’s impacting the U.S. Election. The Tab.
  8. Examining the Right Wing British Blowhards Using YouTube to 'Prove Everybody Wrong' - VICE.
  9. Lynch, Conor. Donald Trump and the libertarians: Why have so many people who claim to love freedom embraced a strongman?. Salon..
  10. Pearce, Matt. The 'alt-right' splinters as supporters and critics agree it was white supremacy all along.
  11. Walter, Damien. There's a very simple reason why the alt-right is not the new counterculture.
  12. Anti-immigration politicians link London attack to migrant policy. The Guardian.
  13. The Truth About Islam. YouTube.
  14. Withey, Josh (8 квітня 2017). Paul Joseph Watson in humiliating U-turn after losing hundreds of followers. indy100. Процитовано 14 квітня 2017.
  15. Greenwood, Max (7 квітня 2017). Syria strike disappoints Trump backers in media. The Hill. Процитовано 14 квітня 2017.
  16. Jamieson, Amber (26 серпня 2016). Conspiracy central: the activists painting Clinton as a sick, terrorist-friendly killer.
  17. Collins, Ben (9 серпня 2016). ‘Is Hillary Dying’ Hoax Started by Pal of Alex Jones.
  18. Roden, Lee. Far-right editor's offer to pay travel costs to 'crime-ridden Malmö' backfires as dozens accept.
  19. Bowden, George. Paul Joseph Watson’s Twitter Offer For Journalist Trip To Sweden Spectacularly Backfires.
  20. .Bowden, George. Paul Joseph Watson Comes Good On Twitter Offer To ‘Investigate Malmo, Sweden, Crimes’.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.