Різатдінова Ганна Сергіївна

Га́нна Сергі́ївна Різатді́нова (нар.16 липня 1993, Сімферополь) — українська художня гімнастка, бронзова призерка Олімпійських ігор 2016 року в індивідуальному багатоборстві, чемпіонка світу із вправ з обручем (2013), багаторазова призерка чемпіонатів світу та Європи, інших міжнародних змагань.

Ганна Різатдінова
Ганна Сергіївна Різатдінова
Ганна Різатдінова на Кубку Валентина (2013)
Ганна Різатдінова на Кубку Валентина (2013)
Загальна інформація
Громадянство  Україна
Місце проживання Київ
Народження 16 липня 1993(1993-07-16) (28 років)
Сімферополь,  Україна
Зріст 173 см
Вага 47 кг
Вебсторінка annarizatdinova.com
Спорт
Країна  Україна
Вид спорту Художня гімнастика
Тренери А. М. Дерюгіна, І. І. Дерюгіна, І. О. Блохіна
Участь і здобутки
 Різатдінова Ганна Сергіївна у Вікісховищі
Нагороди
Орден княгині Ольги ІІ ступеня
Орден княгині Ольги ІІІ ступеня
Спортивні медалі
Представник  Україна
Художня гімнастика
Олімпійські ігри
Бронза 2016 Ріо Індивідуальне багатоборство
Чемпіонат світу з художньої гімнастики
Золото 2013 Київ Обруч
Срібло 2013 Київ Індивідуальне багатоборство
Срібло 2013 Київ Стрічка
Бронза 2011 Монпельє Командна першість
Бронза 2014 Ізмір Індивідуальне багатоборство
Бронза 2014 Ізмір Булави
Бронза 2014 Ізмір Стрічка
Бронза 2014 Ізмір Командна першість
Бронза 2015 Штутгарт Обруч
Бронза 2015 Штутгарт Булави
Бронза 2015 Штутгарт Стрічка
Бронза 2015 Штутгарт Командна першість
Європейські ігри
Срібло 2015 Баку Булави
Срібло 2015 Баку М'яч
Всесвітні ігри
Золото 2013 Калі Обруч
Срібло 2013 Калі М'яч
Срібло 2013 Калі Булави
Універсіада
Золото 2015 Кванджу Булави
Срібло 2013 Казань Булави
Срібло 2015 Кванджу Індивідуальне багатоборство
Срібло 2015 Кванджу М'яч
Бронза 2013 Казань Індивідуальне багатоборство
Бронза 2013 Казань Обруч
Бронза 2013 Казань М'яч
Бронза 2015 Кванджу Стрічка
Чемпіонат Європи з художньої гімнастики
Срібло 2013 Відень Командна першість
Срібло 2013 Відень Стрічка
Срібло 2015 Мінськ Булави
Бронза 2011 Мінськ Командна першість
Бронза 2014 Баку Індивідуальне багатоборство
Бронза 2015 Мінськ Командна першість
Бронза 2016 Холон Індивідуальне багатоборство
Серії Кубку світу з художньої гімнастики
Золото 2015 Будапешт Стрічка
Срібло 2015 Будапешт Булави
Бронза 2015 Софія Індивідуальне багатоборство
Бронза 2015 Софія Стрічка
Бронза 2015 Софія Булави
Бронза 2015 Софія Обруч
Бронза 2015 Софія М'яч

Спортивна кар'єра

Почала займатись художньою гімнастикою у віці 5 років. Перший тренер В. Ю. Бєляєва. Мати, О. В. Різатдінова, також тренер з художньої гімнастики у Сімферополі.

2011 року — бронзова призерка чемпіонату Європи та чемпіонату світу в командній першості.

Учасниця Літніх олімпійських ігор-2012.

2012 року стала восьмою на чемпіонаті Європи в Нижньому Новгороді, та багаторазовою призеркою етапів Кубку світу. У червні того ж року на чемпіонаті України по художній гімнастиці в Запоріжжі стає чемпіонкою України, завоювала 4 золоті медалі — одну в багатоборстві та три в окремих видах.

28 квітня 2013 в італійському місті Пескара на етапі Кубка світу з художньої гімнастики здобула 3 бронзові медалі — у вправах з обручем, булавами і стрічкою.

Літня Універсіада 2013

На літній Універсіаді у Казані Ганна виступала у 5 дисциплінах та завоювала срібну та три бронзові нагороди.[1] Срібло Ганна здобула у вправах з булавами, показавши абсолютно однаковий результат з Аліною Максименко. Переможницею у цьому виді програми стала росіянка Маргарита Мамун.[2] Три бронзові нагороди Різатдінова здобула в індивідуальному багатоборстві, у вправах з обручем, вправах з м'ячем. В останньому виді змагань стрічки українка посіла 6 місце.[1]

Чемпіонат світу 2013

На Чемпіонаті світу у Києві, що про ходив з 28 серпня по 1 вересня, Ганна виступала у 6 дисциплінах та завоювала золоту і дві срібні нагороди.

У перший же день змагань Різатдінова стала чемпіонкою у вправах з обручем. Судді оцінили її виступ у 18.266 балів, що на одну соту більше ніж у її головної конкурентки росіянки Яни Кудрявцевої. Бронзову нагороду у цьому виді здобула ще одна росіянка Маргаріта Мамун, а інша українка Аліна Максименко зупинилася на четвертій сходинці.[3] При нагородженні у цьому виді змагань стався конфуз: замість українського гімну помилково було включено російський.[4]

У вправі зі стрічкою Ганна завоювала друге місце. За свою композицію Різатдінова отримала від суддів 18,233 бала. Краще виступила тільки росіянка Яна Кудрявцева, якій поставили 18,516 бала. Третє місце у Мелітини Станюти з Білорусі — 18,066.[5]

У п'ятницю, 30 серпня, українка виграла ще одну срібну медаль в індивідуальному багатоборстві. У ході змагань спортсменки виконали по чотири вправи з м'ячем, обручем, стрічкою і булавами. Після свого виступу Ганна Різатдінова отримала від суддів 73,041 бали і зайняла друге місце у підсумковій класифікації.[6]

У вправах з м'ячем Різатдінова була шостою. Перемогу тут здобула Маргаріта Мамун.[3]. У вправах з булавами стала четвертою[7].

2014

Перший турнір року серії Гран-прі у Москві пропустила.

На етапі Кубка світу в Дебрецені здобула два срібла — у багатоборстві та фіналі вправ з булавами, і золото за вправи із м'ячем[8].

Не виступала в ізраїльському Холоні та у Лісабоні, зайняла третє місце в Пезаро — багатоборство, пройшла у фінал вправ з булавами, посіла перше місце у вправах з м'ячем. В Штутгарті здобула третє місце — вправи з м'ячем — разом з Маргаритою Мамун[9].

В травні 2014-го в Корбей-Есон під час змагань етапу Кубка світу з художньої гімнастики здобула дві золоті та дві бронзові нагороди, посіла третє місце у вправі зі стрічкою (18,000) і багатоборстві (71,999 бала).

На змаганнях чемпіонату світу в Баку (червень 2014) та Ізмірі (осінь) здобула бронзові нагороди — в багатоборстві, у вправах з булавами і стрічкою, командній першості.

2015

Ганна Різатдінова разом із Елеонорою Романовою, Вікторією Мазур, Оленою Дмитраш, Валерією Гудим, Олександрою Грідасовою, Євгенією Гомон і Анастасією Возняк брала участь у І Європейських іграх у м. Баку[10], де завоювала дві срібні медалі (у вправах із булавами та м'ячем).

На літній Універсіаді в м. Кванджу (Корея) Ганна здобула золото у вправах із булавами, срібло в індивідуальному багатоборстві та у вправах із м'ячем, бронзу у вправах зі стрічкою; у вправах із обручем вона була четвертою.

На Чемпіонаті України 2015 року Різатдінова виграла все золото в окремих видах та індивідуальному багатоборстві.

В серпні 2015 на змаганнях серії Кубку Світу в Будапешті виграла золоту медаль у вправах із стрічкою та срібну — у вправах з булавами, а також стала четвертою у вправах із м'ячем і обручем.

На етапі Кубку світу в Софії Ганна Різатдінова здобула п'ять бронзових нагород (в індивідуальному багатоборстві, вправах зі стрічкою, обручем, м'ячем і булавами).

У вересні на ліцензійному Чемпіонаті світу в Штутгарті Різатдінова виборола чотири бронзи (у вправах зі стрічкою, обручем та булавами, а також в командній першості — разом із Вікторією Мазур та Елеонорою Романовою), здобувши олімпійську ліцензію. Вона також стала четвертою у вправах із м'ячем і п'ятою — в індивідуальному багатоборстві (через прикру втрату в кінці вправи з булавами).

На Aeon Cup в Японії Ганна здобула дві срібні нагороди: одну — в індивідуальному багатоборстві та ще одну — в командному заліку у складі збірної України, яку представляла школа Дерюгіних (разом із Вікторією Мазур та юніоркою Оленою Дяченко).

В листопаді 2015-го на змаганнях у Віторії (Бразилія) Різатдінова здобула 5 золотих нагород (в індивідуальному багатоборстві та у вправах із м'ячем, булавами, обручем і стрічкою).

2016

Сезон 2016 Різатдінова почала з золотої медалі у багатоборстві на турнірі L.A. Lights у США. Згодом, у лютому, Ганна здобула ще 5 золотих нагород (в індивідуальному багатоборстві та у вправах із м'ячем, булавами, обручем і стрічкою) на Кубку Валентина в Тарту (Естонія).

На етапі Кубку світу в Еспоо (Фінляндія) Різатдінова виграла два золота (у вправах із обручем і стрічкою), срібло (у вправах з булавами), та дві бронзи (в індивідуальному багатоборстві та вправах із м'ячем).

На наступному етапі Кубку світу в Лісабоні (Португалія) Ганна здобула два золота (у вправах з булавами та стрічкою), два срібла (в індивідуальному багатоборстві та вправах із обручем).

На черговому етапі Кубку світу в Тьє (Франція) Різатдінова виборола срібло (у вправах з булавами) та бронзу (у вправах зі стрічкою). В індивідуальному багатоборстві вона була четвертою.

На етапі Кубку світу в Пезаро (Італія) Ганна здобула два золота (у вправах із м'ячем і стрічкою), срібло (у вправах із обручем) та бронзу (в індивідуальному багатоборстві).

Надзвичайно вдалим був для Різатдінової й турнір у французькому Корбей-Ессоні, де вона стала абсолютною чемпіонкою, здобувши золото як в індивідуальному багатоборстві, так і у вправах із усіма чотирма предметами (обручем, м'ячем, стрічкою та булавами).

На етапі Кубку світу в Софії (Болгарія) Ганна виграла чотири медалі: срібло в індивідуальному багатоборстві, а також золото (у вправах із обручем) та два срібла (у вправах із м'ячем та булавами).

На наступному етапі Кубку світу в Гвадалахарі (Іспанія) Різатдінова не тільки виграла чотири медалі (срібло у вправах із м'ячем, бронзу в індивідуальному багатоборстві, у вправах із обручем та у вправах із булавами), а й продемонструвала рекордні в своїй кар'єрі оцінки (18.950 за обруч і по 19.000 за м'яч і булави).

Ганна Різатдінова на п'єдесталі Олімпійських ігор

На чемпіонаті Європи в ізраїльському Холоні, який проходив у новому форматі (тільки багатоборство, без фіналів в окремих видах), Ганна здобула бронзову нагороду, вкотре поновивши свій індивідуальний рекорд.

На останньому передолімпійському етапі Кубку світу в Берліні (липень 2016) Різатдінова отримала три медалі (золото у вправах із обручем і булавами та срібло у вправах із стрічкою).

20 серпня Ганна завоювала бронзову медаль на змаганнях з художньої гімнастики в індивідуальному багатоборстві на Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). У вправах із обручем вона показала четвертий результат, м'ячем та стрічкою третій, а булавах другий. У підсумку вона поступилася лише двом росіянкам Яні Кудрявцевій та Маргариті Мамун.

11 вересня здобула срібну медаль в індивідуальному багатоборстві та бронзову медаль у командному багатоборстві на чемпіонаті Aeon Cup 2016 в Японії[11].

Результати на турнірах

Рік Змагання Багатоборство Команда М'яч Обруч Мотузка Булави Стрічка
2009 Чемпіонат світу 23 (кв.) 4 17 (кв.) 22 (кв.) 29 (кв.) 17 (кв.)
2010 Чемпіонат світу 18 (кв.) 4 17 (кв.) 31 (кв.) 21 (кв.) 15 (кв.)
2011 Чемпіонат світу 18 12 (кв.) 19 (кв.) 13 (кв.) 14 (кв.)
2012 Олімпійські ігри 10
2013 Універсіада 6
Всесвітні ігри
Чемпіонат світу 6 4
2014 Кубок світу в Дебрецені 6 4
Кубок світу в Штутгарті 5 4 7 7
Кубок світу в Пезаро 7 11 (кв.)
Чемпіонат Європи
Чемпіонат світу 5 4
2015 Кубок світу в Пезаро 4 4 4
Кубок світу в Будапешті 5 4 4
Кубок світу в Софії
Чемпіонат Європи 4 5 7
Європейські ігри 4 6 5
Універсіада
Чемпіонат світу 5 5
2016 Кубок світу в Еспоо
Кубок світу в Лісабоні 9
Кубок світу в Пезаро 9
Кубок світу в Софії 4
Кубок світу у Гваделахарі 5
Кубок світу в Берліні 5 15 (кв.)
Чемпіонат Європи
Олімпійські ігри

Участь у телевізійних проектах

У 2019 році взяла участь у шостому сезоні всесвітньовідомого проекту «Танці з зірками», яке виходить на телеканалі 1+1. Її партнером став Олександр Прохоров. Пара виступала дуже вдало. Вони набрали найбільше балів на десяти із чотирнадцяти ефірів. У підсумку Ганна та Олександр посіли друге місце, поступившись парі Ксенія Мішина та Євген Кот.

У березні 2021 року взяла участь у шоу зіркових пародій телеканалу 1+1 «Ліпсінк Батл». Ганна показала пародію на Ольгу Полякову, виконавши пісню «Королева Ночи». Її суперницею була українська тенісистка Еліна Світоліна, яка спародіювала співака Дмитра Монатіка[12]. Пройти у фінальний випуск Різатдіновій не вдалося.

Під час Олімпійських ігор в Токіо працювала на «Суспільному». Щодня, після змагального дня, Ганна та Дмитро Лазуткін, виходили в прямий ефір розповідаючи про результати українських спортсменів. Також до них у студію приходили українські призери та учасники Олімпійських ігор, колишні відомі українські спортсмени, представники федерацій.

Державні нагороди

  • Орден княгині Ольги II ст. (4 жовтня 2016) За досягнення високих спортивних результатів на Іграх ХХХІ Олімпіади 2016 року в місті Ріо-де-Жанейро (Федеративна Республіка Бразилія), виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України[13]
  • Орден княгині Ольги III ст. (25 липня 2013) за досягнення високих спортивних результатів на XXVII Всесвітній літній Універсіаді в Казані, виявлені самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України[14]

Громадська та політична діяльність

2016 року взяла участь у зйомці для благодійного календаря «Щирі. Спадщина», присвяченого українському народному костюму та його популяризації. Проєкт було реалізовано зусиллями ТЦ «Домосфера» та комунікаційної агенції Gres Todorchuk. Усі кошти від реалізації календаря було направлено на допомогу українським музеям, зокрема Музею народної творчості Михайла Струтинського та Новоайдарському краєзнавчому музею[15][16].

У 2019 році була зареєстрована ЦВК України кандидатом у народні депутати на одномандатному окрузі № 98 на Парламентських виборів[17]. Цікавим є той факт, що раніше у реєстрації на цьому окрузі було відмовлено, на той момент, чоловікові Ганни, бізнесмену Олександру Онищенко, який перебував під санкціями[18].

Під час пандемії COVID-19 у 2020 році провела благодійний акціон з метою збору коштів на купівлю кисневого концентрату для Київської міської клінічної лікарні № 1. На продаж вона виставила стрічку з якою виступала на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро та примірник власної книги «Мій роман зі спортом»[19].

Особисте життя

Перебувала у шлюбі з олігархом Олександром Оніщенком. 2017 року народила від нього сина Романа. У 2019 році пара розлучилася.[20]

Примітки

  1. Особиста інформація Ганни Різатдінової на сайті Універсіади 2013 Архівовано 4 листопада 2013 у Wayback Machine. (рос.) (англ.)
  2. Універсіада. Різатдінова бере відразу три медалі, Максименко — дві. Архів оригіналу за 22 липня 2013. Процитовано 18 липня 2013.
  3. Ганна Різатдінова — чемпіонка світу у вправах з обручем. Архів оригіналу за 2 вересня 2013. Процитовано 3 вересня 2013.
  4. Українську гімнастку обурив конфуз з гімном Росії на чемпіонаті світу у Києві
  5. Різатдінова здобула ще одну медаль домашнього чемпіонату з гімнастики
  6. Українка Різатдінова виграла третю медаль київського чемпіонату світу
  7. Результат фіналу у вправах збулавами. Архів оригіналу за 8 вересня 2013. Процитовано 3 вересня 2013.
  8. Різатдінова «тримає марку» в Дебречині (рос.)
  9. Бронзова скромність Різатдінової (рос.)
  10. Список спортсменів для участі у І Європейських іграх у м. Баку (Азербайджанська республіка)
  11. Українська гімнастка Різатдінова здобула «срібло» на Aeon Cup 2016
  12. Свитолина и Ризатдинова выступили в шоу пародий «Липсинк батл»
  13. Указ президента України № 429/2016 від 4 жовтня 2016 року «Про відзначення державними нагородами України спортсменів та тренерів національної збірної команди України на Іграх ХХХІ Олімпіади»
  14. Указ Президента України № 392/2013 від 25 липня 2013 року «Про відзначення державними нагородами України»
  15. В Польщі презентують фотовиставку українських національних костюмів. «Укрінформ». Процитовано 4 червня 2021.
  16. Українські зірки допомагають косівському Музею народної творчості Михайла Струтинського. «Галицький кореспондент». Процитовано 4 червня 2021.
  17. Відома гімнастка Різатдінова балотується до Верховної Ради
  18. Опальний нардеп-утікач Онищенко хоче балотуватися в Раду: ЦВК прийняла рішення
  19. Вчинок вартий оплесків: Різатдінова організувала аукціон для підтримки хворих на COVID-19
  20. Різатдінова зізналася, чи спілкується з колишнім чоловіком Олександром Онищенком. ТСН.ua (укр.). 22 жовтня 2019. Процитовано 20 жовтня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.