Сироїжка синювата

Сироїжка синювата, сироїжка турецька (Russula turci) вид базидіомікотових грибів родини сироїжкових (Russulaceae).

?
Сироїжка синювата

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Відділ: Базидіомікотові (Basidiomycota)
Підвідділ: Agaricomycotina
Клас: Агарикоміцети (Agaricomycetes)
Підклас: Hymenomycetidae
Порядок: Русулальні (Russulales)
Родина: Сироїжкові (Russulaceae)
Рід: Сироїжка (Russula)
Вид: Сироїжка синювата
Russula turci
Bres. 1882
Посилання
Вікісховище: Russula turci
EOL: 1016805
NCBI: 176827
MB: 203831
IF: 203831

Поширення

Вид поширений в Європі, трапляється у Північній Африці та на Канарських островах. Росте у хвойних лісах, утворює мікоризу з ялиною та ялицею.

В Україні монтанний вид з диз'юнктивним ареалом. Зустрічається на заході країни у Закарпатській, Львівській, Тернопільській (м. Кременець, околиці гори Графтова та біля Санної траси) та Рівненській областях.

Опис

Плодове тіло характеризується щільним м'якушем білого кольору, що стає жовтою у зрілих грибів. Під шкіркою м'якуш віддає бузковим відтінком, має солодкуватий присмак і добре виражений запах.

Ніжка циліндричної форми, іноді може бути і булавоподібною. Колір ніжки білий, рідше може бути рожевим. При вологій погоді колір ніжки має жовтуватий відтінок.

Діаметр шапинки варіюється в межах 3–10 см, а її опукла спочатку форма у міру дозрівання плодових тіл стає сплощеною, втиснутою. За кольором шапинка частіше — лілова, може бути насиченою фіолетовою, фіолетово-бурою або сіро-фіолетовою. Покрита слизистою блискучою шкіркою, яку можна легко зняти.

Гіменофор пластинчастий, складається з частих, що поступово розходяться, пластинок, трохи приростає до ніжки. спочатку його колір — кремовий, який поступово стає охристим.

Споровий порошок у цих сироїжок має вохристий відтінок, містить в своєму складі яйцеподібні спори з розмірами 7–9×6–8 мкм, поверхня яких покрита шипиками.

Охорона

Занесена до Червоної книги України зі статусом «Вразливий». Охороняється у Карпатському біосферному заповіднику.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.