Тарасюк Василь Олександрович

Васи́ль Олекса́ндрович Тарасю́к (нар. 14 січня 1994(19940114), смт Заболоття, Ратнівський район, Волинська область) — український військовослужбовець, лейтенант Збройних сил України. Учасник російсько-української війни. Позивний «Тайфун». Герой України, лицар ордена «Народний Герой України».

Василь Тарасюк
 Лейтенант
Василь Тарасюк на церемонії складання Військової присяги курсантами НАСВ ім. Сагайдачного, серпень 2017
Загальна інформація
Народження 14 січня 1994(1994-01-14) (28 років)
Заболоття, Волинська область
Alma Mater НАСВ (Львів)
Псевдо Тайфун
Військова служба
Приналежність  Україна
Вид ЗС Сухопутні війська
Рід військ  Механізовані війська
Формування
 72 ОМБр
Війни / битви
Командування
командир роти 1-го МБ 72-ї ОМБр
Нагороди та відзнаки
Орден «Народний Герой України»
Зовнішні відеофайли
 Легендарний офіцер 72-ї механізованої бригади отримав почесний орден на YouTube // 24 канал, 20 серпня 2017
 Молодий офіцер Василь Тарасюк - гість Сніданку з 1+1 на YouTube // ТСН, 24 серпня 2017
 Про запеклі бої в Авдіївці та ставлення мирного населення в АТО до ЗСУ, — Тарасюк на YouTube // 24 канал, 24 серпня 2017
 Ми боремось за другу Незалежність, — 23-річний лейтенант, який зупиняє російські танки на YouTube // Факти ICTV, 25 серпня 2017
 Vоїн – це я. Бої в Авдіївці та неймовірна танкова дуель – Василь Тарасюк, герой України на YouTube // Військове телебачення України, 8 березня 2020

Життєпис

Народився 1994 року в смт Заболоття на Волині. Батько — вчитель музики, керівник духового оркестру, мати багато років працювала медичною сестрою. Навчався у музичній школі, грав на трубі. Закінчив військовий ліцей у Луцьку та обрав професію військовослужбовця.

Бойовий шлях

Під час війни закінчив Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з відзнакою, факультет бойового застосування військ. За рейтингом випуску був третім, і маючи право вибору, обрав для подальшої служби бойову 72-гу бригаду. Випуск в Академії відбувся 28 лютого 2016-го, а вже 16 березня молодий лейтенант разом з товаришем по Академії лейтенантом Андрієм Верхоглядом приїхав у зону бойових дій в місто Волноваху, призначений командиром взводу 2-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади (в/ч А2167, м. Біла Церква). Через три дні лейтенант Тарасюк вже тримав оборону на териконах біля окупованого Докучаєвська, між Новотроїцьким і Миколаївкою, брав участь у своїх перших боях.

У квітні того ж 2016 року батальйон вивели із зони АТО. З 27 червня по 8 липня 2016 брав участь в міжнародних навчаннях «Rapid Trident» у Старичах. У вересні військовослужбовці повернулись на Схід і в жовтні заїхали на позиції в районі Авдіївки. Рота Тарасюка зайняла оборону правіше від промзони — на «Царській охоті». Тут у бою дістав перше поранення в ногу уламком міни калібру 82 мм, прикриваючи товаришів вогнем з АГС. Поїхав у шпиталь на перев'язку й одразу ж повернувся на передову. Іншим разом Тарасюк з двома бійцями переганяли БМП на нову позицію, і в машину влучив снаряд. Всі члени екіпажу зазнали контузії, але повернулись до палаючої БМП, в якій були боєприпаси, і загасили пожежу, щоб запобігти вибуху.

29 січня 2017 бійці штурмової групи 1-го батальйону 72-ї бригади взяли позицію «Алмаз» в авдіївській промзоні, де раніше був опорний пункт противника, і підняли над нею Український прапор. Вони назвали її на честь загиблого в бою командира штурмової групи Андрія Кизила — «Орел». Після цього п'ять днів там були шалені бої, але 1-й батальйон втримав позиції.

Президент України відзначив високими державними нагородами військовослужбовців 72-ї бригади, які відзначилися у ході бойових дій в районі Авдіївки. 23-річний Василь Тарасюк та 21-річний Андрій Верхогляд, які утримували позицію «Орел» у перші дні найважчих боїв, призначені командирами рот.

«Тайфун» не тільки брав участь у розробці всіх операцій, він керував боями безпосередньо в бойових порядках роти. Під час запеклих боїв у промзоні Авдіївки в перші місяці 2017 дістав три осколкові поранення і чотири контузії. Особисто підбив танк Т-72 противника з СПГ, вступивши з ним у вогневу дуель. Командування частини двічі представляло молодого офіцера до звання Герой України.

24 серпня 2017, під час параду до 26-ї річниці Незалежності України, Президент України Петро Порошенко вручив лейтенанту Тарасюку Золоту зірку Героя України[1][2].

Поранення

Під час запеклих боїв у промзоні Авдіївки, 30 січня та 2 лютого 2017 року, отримав три осколкові поранення та чотири контузії[3].

У жовтні 2017 року отримав поранення, уламок 82-ї міни пробив ногу та дійшов до кістки.

Василь Тарасюк у квітні був поранений в голову, отримав важку черепно-мозкову травму, крововилив у мозок. Після тривалого лікування та реабілітації Василь Тарасюк отримав другу групу інвалідності і не міг виконувати бойові завдання. Тому спочатку його перевели в навчальний центр, а невдовзі він звільнився зі Збройних сил. Нині Василь Тарасюк працює в концерні «Укроборонпром»[4].

Нагороди

Примітки

  1. Порошенко нагородив двох Героїв України (фото) // Центр журналістських розслідувань, 24 серпня 2017
  2. Розкажу те, що залишилося за ширмою урочистостей, або як в нас насправді ставляться до героїв… // facebook Володимир Рунець, 25 серпня 2017
  3. «Через хлопців, які загинули, не маєш права відійти ні на крок» – Герой України Василь Тарасюк Радіо Свобода
  4. Чи є життя після «військового небуття»?
  5. Указ Президента України від 23 серпня 2017 року № 236/2017 «Про присвоєння В.Тарасюку звання Герой України»
  6. Президент присвоїв звання Герой України лейтенанту Василю Тарасюку та капітану Євгену Лоскоту посмертно // Офіційне інтернет-представництво Президента України, 24 серпня 2017
  7. Указ Президента України від 1 лютого 2017 року № 22/2017 «Про відзначення державними нагородами України»
  8. Полк Народних Героїв розширяється… // «Голос України», 22 серпня 2017

Джерела

Посилання

Попередник: Герой Україникавалер ордена «Золота Зірка»
№ 178
23 серпня 2017
Наступник:
Лоскот Євген Олександрович Шаповал Максим Михайлович
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.