Транспорт Дніпра

Трáнспорт Дніпрá включає міський тролейбус, трамвай, автобус, маршрутне таксі, метрополітен, канатну дорогу, приміські і міжміські автобуси, залізничний, річковий та повітряний транспорт.

Схема Дніпровського громадського транспорту

З 2021 року міський громадський транспорт (автобуси, трамваї та тролейбуси) має власне брендування, в результаті чого отримує власний колір із нанесенням хвилі на борту рухомого складу та логотипу міста Дніпро[1].

Наприкінці листопада 2021 року У Дніпрі з'явився новий особистий додаток — «D-Transport», через який є можливість побачити точний рух усього громадського транспорту міста: тролейбусів, трамваїв, автобусів та метрополітену. Програма стала аналогом додатку «Eway», яка надає послуги по всій Україні[2].

Трамвай

Схема трамвайних маршрутів станом на 2015 рік

Історія

У 1897 році Катеринослав стає третім містом Російської імперії з трамваєм. Золоті роки існування дніпровського трамвая припадають на 1970-1980-ті роки. Трамвай є основним транспортом для підвозу заводських робітників на підприємства міста.

Сьогодення

На сьогоднішній день в місті працює 12 (13) трамвайних маршрутів.

27 травня 2010 року внаслідок сходу першого вагону трамвая першого маршруту 1 людина загинула, ще 13 отримали поранення. Попередні версії: перевищення швидкості водієм та незадовільний стан трамвайного полотна.

Для Дніпра не є рідкісними сходи трамваїв. Стан рухомого складу та трамвайної інфраструктури знаходиться на дуже низькому рівні. У місті відбувається боротьба власників маршрутних таксі з міським електротранспортом.

Тролейбус

Схема тролейбусних маршрутів станом на 2015 рік

Історія

У 1948 році у Дніпрі з'являється перший маршрут тролейбус. У подальші роки тролейбусна система сильно розширилася.

у 1949 році тролейбус пройшов по дерев'яному мосту через річку Дніпро. Наприкінці 1960-х років тролейбус з'явився на Слобожанському проспекті (колишній  — ім. газети «Правда»), проспект Олександра Поля (Кірова), просп. Гагаріна, просп. Богдана Хмельницького (вул. Героїв Сталінграда), вул. Робітничій.

У 1970-х роках маршрути тролейбуса прокладено до масивів Тополя, Перемога. У 1980—1990-х роках з'єднуються масиви лівого берегу Калиновський (Клочко-6), Лівобережний-1 (Березинський), Лівобережний-3. З початком перебудови починається період нестабільності.

Сьогодення

На сьогоднішній день в місті працює 21 тролейбусний маршрут.

Автобус

Маршрутне таксі

Основним видом міського пасажирського транспорту Дніпра є маршрутне таксі, маршрути яких прокладені по всій території міста. Для багатьох районів Дніпра маршрутне таксі є єдиним видом міського транспорту, а в інших складає дуже сильну конкуренцію для електротранспорту.

Метрополітен

Схема Дніпровського метрополітену

Дніпровський метрополітен — один з найкоротших у Європі. Він має усього 6 станцій, що з'єднує центральний залізничний вокзал Дніпра з західною промисловою зоною та житловими масивами Червоний Камінь та Покровський.

Залізничний транспорт

Залізничні вокзали міста Дніпро:

Дніпро — великий залізничний вузол України. Дніпро — центр Придніпровської залізниці. Основними транспортними потоками, що проходять через Дніпро є напрямки Донбас Західна Україна, Київ Новоолексіївка та Дніпро Харків.

Через Дніпро курсують швидкісні поїзди «Інтерсіті+»:

Через Дніпро проходить кільцева залізниця. На одній стороні знаходиться центральна станція Дніпро-Головний, яка обслуговує майже всі залізничні рейси приміських та пасажирських поїздів, на іншій знаходиться станція Дніпро-Лоцманська, яка є допоміжною залізничною станцією. Зі станції Дніпро-Лоцманська, в основному, відправляються поїзди місцевого формування. Також через станцію проходить єдиний приміський електропоїзд Кам'янське-Пасажирське Синельникове I, що не проходить через станцію Дніпро-Головний. Станція обслуговує Мерефо-Херсонську лінію до Апостолового. Пряме залізничне сполучення між станціями Дніпро-Головний та Дніпро-Лоцманська відсутнє. Інші великі станції на території Дніпра: Сухачівка, Нижньодніпровськ, Нижньодніпровськ-Вузол, Ігрень, Зустрічний.

Повітряний транспорт

Аеропорт

Автомобільний транспорт

Схема світлофорів у місті Дніпро

Містом проходить низка важливих автошляхів, серед них М04E50, Н08.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.