Туризм у Мексиці

Туризм у Мексиці є однією з найрозвиненіших галузей економіки. Мексика є однією з найбільш відвідуваних країн у світі. Привабливість Мексики для туристів обумовлена поєднанням багатьох факторів: унікальна культура, що включає культурні фестивалі, міста з архітектурою часів іспанського колоніального панування, руїни давніх мезоамериканських міст, наявність природних заповідників і пляжних курортів у поєднанні зі сприятливим кліматом[1]. Пік туристичного сезону в країні — від жовтня до середини літа, зі «сплесками» протягом тижня перед Новим роком, Великоднем і весняних канікул, коли на пляжні курорти приїжджає багато студентів зі США.

Історичний центр Мехіко

Більшість туристів, які відвідують Мексику, — громадяни США і Канади. Менш представлені туристи з країн Європи, Азії та Латинської Америки. В країні зростає також виїзний туризм — тоді як нижчий середній клас Мексики вважає за краще проводити відпустку у власній країні, заможні верстви воліють подорожувати за кордон.

За звітом 2016 року WTO Tourism Highlights 2016 Мексика займає 9-е місце за привабливістю для туристів у світі.

Пам'ятки міст

  • Друге за чисельністю населення місто Мексики Гвадалахара, є батьківщиною деяких з найвідоміших у Мексиці традицій, таких як текіла, музика маріачі і чаррос (мексиканські ковбої). Поряд з Мехіко і пляжними курортами (Канкун, Акапулько тощо), Гвадалахара є одним з найвідвідуваніших міст у Мексиці. В місті розташована велика кількість музеїв, картинних галерей і театрів. В Гвадалахарі регулярно проходять такі значущі події, як міжнародний книжковий ярмарок — другий за значущістю в світі і перший за значущістю для іспаномовних країн[2]. Місто також відоме завдяки розвитку андеґраунду, а також електронної музики. З архітектурних пам'яток Гвадалахари виділяються кафедральний собор, театр Дегольядо і шпиталь Кабаньяс, який є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В Гвадалахарі і її околицях — містах Тлакепаке, Пуерто-Вальярта й інших є багато торгових центрів, а також природних об'єктів, таких як каньйон Облатос.

Інші міста Мексики, відомі туристичними пам'ятками:

Пляжний відпочинок

Канкун

Узбережжя Мексики славиться своїми пляжами, найвідоміші з них розташовані в таких місцях:

На півострові Юкатан розташований один з найпопулярніших пляжних курортів Мексики — Канкун, особливо популярний серед студентів вищих навчальних закладів під час весняних канікул. Неподалік від нього розташовані острови Мухерес і Хольбош. На південь від Канкуна тягнеться стокілометрова прибережна смуга Карибського моря Рив'єра-Майя, на якій розташовані курортні містечка та екологічні парки Шкарет і Шель-Ха. На південному краю Рів'єра-Майя розташоване місто Тулум, відоме розкопками стародавніх міст майя.

Крім знаменитих на весь світ сенотів, на Юкатані також є безліч систем підземних річок, таких як «Сак-Актун». Сеноти і підземні річки приваблюють дайверів з усього світу.

На тихоокеанському узбережжі Мексики найвідомішим пляжним курортом є Акапулько. Акапулько відомий також як улюблене місце дайверів — пірнальників зі скелі.

Вздовж узбережжя на південь від Акапулько розташовані пляжі Пуерто-Ескондідо, Пуерто-Анхель і нудистські пляжі Плая Сиполіте. На північ від Акапулько розташоване курортне місто Ікстапа і Сіуатанехо. Далі на півночі розташовуються пляжі Мічоакан, популярні в любителів серфінгу.

В центральній і північній частині тихоокеанського узбережжя Мексики найпопулярніші пляжі розташовані в Масатлані й Пуерто-Вальярта. Менш відомі пляжі в Барра-де-Навідад, Баія-де-Кіно і чорні піски Сіютлан. Курорт Сан — Карлос популярний у зимовий час, особливо серед пенсіонерів.

На південному краю півострова Нижня Каліфорнія розташоване курортне містечко Кабо-Сан-Лукас, місто відоме своїми пляжами і ловом марліна. Далі на північ Каліфорнійської затоки міститься інший пляжний курорт, Баія-де-Консепсьон, також відомий своєю спортивною риболовлею. Ближче до кордону зі США розташований курорт Сан-Феліпе.

Екстремальний туризм у Мексиці

Мексика славиться своїми вулканами, печерами і системами підземних річок:

Див. також

  • Список мезоамериканських пірамід

Примітки

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.