Храми Великої Ялти

Назва Розташування Короткі відомості Зображення
Собор Святого Благовірного Князя Олександра НевськогоЯлта, вул. Садова, 2Головний православний собор Ялти, одна з визначних архітектурних пам'яток міста. Збудовано на честь російського імператора Олександра II, який загинув від рук народовольців. Освячення собору відбулося 4 грудня 1902 року в присутності імператора Миколи II, його сім'ї та свити.
Храм Святого Апостола Євангеліста Іоанна БогословаКраснокам'янка
Каплиця Різдва Христовоготраса Ялта—Сімферополь (зупинка «Гурзуф»)
Вірменська апостольна церкваЯлтаБудівля церкви була зведена в 19091914 роках за проектом архітектора Р. Тер-Мікелова. Споруда нагадує древній храм Ріпсиме (VII-XII ст.) в Ечміадзіні. Кошти на споруду величної будівлі виділив бакинський нафтопромисловець Погос Тер-Гукасян, церква була побудована на згадку про дочку, що рано пішла з життя, вона похована в родинній усипальні в основі храму. Пізніше тут були поховані і двоє синів Гукасяна. Збереглася легенда про те, що одні з них загинув при невідомих обставинах, інший нібито наклав на себе руки, програвши значну суму в карти[1].
Церква Преображення ГосподньогоНікітський ботанічний сад
Церква Святого Миколи ЧудотворцяМасандра, вул. Дражинського
Храм Святого Іоана ЗлатоустаЯлта, вул. Толстого, 10Церква в центрі Ялти, розташована на Полікурівському пагорбі. Побудована в 18321837 роках за особистим клопотанням генерал-губернатора Новоросійського краю графа М. С. Воронцова за державний рахунок як соборний храм майбутнього міста. На церемонії відкриття храму був присутній російський імператор Микола І і його дружина Олександра Федорівна. Зразу після цього слідував високий указ про надання Ялті статусу міста.
Каплиця Святителя МиколиЯлта, Морвокзал
Церква Святого Великомученика Федора ТиронаЯлта, Чехово
Хрестовоздвиженська церкваЛівадія, Палацовий копмлексЦерква примикає до Великого Палацу з південно-західної сторони. Була перебудована (під керівництвом Монігетті) з костьолу сім'ї Потоцьких в 1864 році. Через перебудову вівтар розміщено з південного боку, а не на схід, як це прийнято в православ'ї. Церкву створено у візантійському стилі, взірцем послугувала церква монастиря Осіос-Лукас (X вік) в Лівадії (Беотія, Греція).
Храм Покрова Пресвятої БогородиціОреандаЦерква у Лівадії, побудована за замовленням Великого князя Костянтина Миколайовича Романова у 1885 році. Пам'ятка національного значення. Виконана у грузинсько-візантійському стилі за проектом академіка архітектури А. А. Авдєєва. Храм прикрашений мозаїками італійця Антоніо Сальвіаті. У будівництві брали участь князь Г. Г. Гагарін, колишній Віце-президент Імператорської Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, академіки Д. І. Грімм, М. В. Васильєв.
Церква Святої НіниГаспра
Храм Архангела МихайлаАлупка
Храм Святого Великомученика і Цілителя ПантелеймонаАлупка, дитячий санаторій ім. Боброва
Храм Святого Благовірного Князя Олександра НевськогоАлупка
Церква Воскресіння ХристовогоФоросПам'ятник архітектури 19 століття. Знаходиться над селищем, на відвісній Червоній скелі (400 метрів над рівнем моря). Побудована коштами чайного магната О. Г. Кузнєцова, на честь спасіння імператора Олександра ІІІ і його сім'ї при аварії потягу в 1888 році. Освячення храму відбулося в 1892 році[2].
Храм Успіння Божої МатеріГурзуф
Храм Воскресіння ХристовогоЯлта, вул. Щербакова, 6
Храм Покрови Божої МатеріСімеїз
Римо-католицький костел Пресвятої БогородиціЯлта, вул. Пушкінська, 25

Примітки

  1. www.nedaleko.com.ua. Архів оригіналу за 9 березня 2016. Процитовано 5 травня 2010.
  2. «Крым эксурсионный». Путівник, «Біблекс», 2009, Харків, стор. 111. ISBN 978-966-2161-08-3(рос.).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.