Чилійська кухня

Чилійська кухня — традиційна кухня Чилі. На формування чилійської кухні вплинула культура Іспанії, Італії та Франції, а також рецепти корінних народів, що проживали в даній місцевості.

Казуела (Cazuela)


Загальні особливості

Головна її особливість — наявність великого числа страв з морепродуктів, якими багате чилійське узбережжя. Унікальні види риб, молюсків, ракоподібних і водоростей, які ростуть завдяки течії Гумбольдта, вирізняють чилійську кухню від інших. Окрім морепродуктів, чилійські кухарі часто використовують вино, оскільки Чилі є одним з найбільших виробників цього напою.

Історія

З приходом іспанських завойовників на чолі з Педро де Вальдівія в 1540 році з'явилися деякі продукти, які стали основними складовими чилійської кухні — пшениця, свині, вівці, велика рогата худоба та вино — в той час як серед корінного населення популярність мали картопля, кукурудза, боби та морепродукти. Комбінація цих продуктів і становить основу чилійської кухні. Після створення колонії, продукти і страви, такі як чучока (крупно подрібнена суха кукурудза), уміта, локро, і водорості, подані із вареними яйцями, набули популярності. Харчування у колоніальні часи було різноманітним. Обід завжди був більшим, ніж вечеря, починався він із страви під назвою “De Residencia” з риби, м'яса, або з рагу “Guiso” з свіжої молодої кукурудзи і картоплі. Було 3 види хліба, які подавалися із різними стравами: тортилья, іспанський хліб (із жирного тіста) і чилійський хліб (плоский і хрусткий). Обід і вечеря, зазвичай, закінчувалися трав'яними настоями, що допомагало травленню і фруктовим десертом, в основному з полуниці і лукуми.

У сімнадцятому столітті кондитерські вироби популяризували черниці, які випікали у монастирях. Популярний чилійський вираз “tiene mano de monja” ( "він / вона має руки, як в черниці"), походить від цього періоду, і відноситься до того, хто дійсно хороший у випічці або приготуванні їжі в цілому. Рецепти чилійських черниць швидко стали популярними серед решти населення. В цей же час у Чилі з'явилися гуси та індики із Мексики та дині і кавуни із Ямайки.

У вісімнадцятому столітті чилійська кухня стала більш складною, особливо серед аристократії. Чай і каву почало замінювати мате, люди почали пити чічу (слабоалкогольний напій, схожий на пиво ),чилійське вино набуло популярності, особливо виготовлене із збродженого винограду чи яблук.

У перші роки чилійської незалежності чилійці святкували всі події з емпанада, чічою і червоним вином, які до сьогодні вживаються в традиційних щорічних святкуваннях.

Страви

Уміта — традиційна страва індіанців. Страва має довгу історію, а рецепти її приготування розрізняються в різних регіонах. Зокрема, в Чилі в неї додають кукурудзяне тісто, базилік, олію, цибулю і зелений перець чилі. Начинка загортається в лист кукурудзяного качану і фіксується ниткою або мотузкою, після чого страва вариться або запікається. Смак Уміта гостро-солодкий або кисло-солодкий, в неї додається цукор, помідори, маслини, червоний перець і багато іншого. Класична чилійська Уміта не відрізняється гостротою.

Кальдо де конгріо — Ця назва перекладається як «морський вугор» і є однією з найпопулярніших страв Чилі. Процес приготування включає варіння риб'ячої голови, цибулини, часнику, моркви, перцю і коріандру. Згодом додається часник, картопля, цибуля і помідори, які обсмажуються на сковороді і в подальшому разом з вугром опускаються в бульйон.

Емпанада — смажений або запечений млинець, назва якого походить від іспанського слова "empanar", що позначає «загортати в тісто». Начинка млинчика виготовляється з м'яса, сиру, фруктів або овочів, а потім загортається в тісто. У Чилі найбільш популярні три різновиди емпанади: 1) фарширований цибулею, родзинками, яловичиною, маслинами і яйцем млинець випікається в духовці; 2) фарширований морепродуктами млинець смажиться на сковороді; 3) сирна начинка млинчика засмажується або випікається. Як правило, емпанада їдять руками і запивають сухим червоним вином.

Касуела — страва, назва якої іспанською означає «тушковане м'ясо». Традиційні інгредієнти касуела — м'ясо та овочі. Типова касуела в Чилі складається з м'яса, картоплі, гарбуза, селери, моркви, капусти, квасолі та інших овочів. Часто касуела подається після бульйону як друга страва.

Пайла марина — чилійський суп з морепродуктів, що готується за традиційним рецептом. Зазвичай використовуються такі продукти, як молюски (зокрема мідії), асцидії, вугор, лосось. Пайла марина сервірується зі спеціями і зеленню, наприклад, цибулею, часником і кінзою.

Куранто — традиційна їжа жителів архіпелагу Чилое. Як правило, ця страва готується в ямі, дно якої викладено нагрітим на багатті камінням. Інгредієнти класичного куранто — м'ясо, молюски, картопля, мілкаос (картопляний коржик), овочі і риба. Кількість кожного інгредієнту відміряється на око, оскільки точної рецептури не існує. Далі все це накривається мокрою тканиною, засипається землею і готується протягом однієї години. Також можна приготувати куранто у великій каструлі, що нагрівається на грилі або на багатті. У центральних областях Чилі страву називають Пульмана.

Севіче готується з сирої свіжої риби, замаринованої в соку лимона або лайму, приправленої перцем чилі. Крім іншого, додають також цибулю, коріандр і чорний перець. Севіче сервірується з кукурудзою, авокадо або солодкою картоплею. Особлива увага приділяється свіжості риби, щоб уникнути харчового отруєння, оскільки риба не проходить теплової обробки.

Асадо — синонім барбекю (шашлику). Як правило, шматок яловичини готують на відкритому вогні або на грилі. На півдні Чилі Асад сервірується в гарячому вигляді разом з салатами.

Пастель де чокліт — це пиріг з кукурудзи, є повсякденною домашньою стравою чилійців. М'ясна начинка покривається шаром кукурудзяного борошна і кукурудзи, після чого подається в глиняних тарілках. Зазвичай для приготування пастель де чокліт господині вибирають яловичий фарш або курку, а також додають родзинки, цибулю, маслини і зварені круто яйця.

Чураско — термін, що використовується в Португалії та Іспанії і позначає приготовлену на грилі яловичину. Чураско — популярна страва у багатьох країнах Латинської Америки, де всюди є ресторани під назвою чурраскарія, в яких подаються м'ясні страви. У чурраскаріях, аналогічних нашим стейк-хауса, офіціанти ходять з шампурами і пропонують відвідувачам м'ясо. Безпосередньо в Чилі чураско — тонкий шматок м'яса в бутерброді, який подається з картоплею фрі, цибулею і смаженими яйцями.

Продукти

Рослинні продукти

  • Оливки: незважаючи на те, що батьківщиною оливок є Європа, вони отримали своє визнання і в чилійській кухні, ставши одним із головних компонентів традиційних страв.
  • Кукурудза: Кукурудза була основним продуктом харчування населення в імперії майя, ацтеків та інків. Вона також вирощувалася у Чилі з використанням різної техніки, де була великої популярності і навіть почала використовуватися в медицині.
  • Лукума: це субтропічний плід Андського походження, родом з Перу і Чилі. Лукума вирощується на півдні Еквадору і північного узбережжя Чилі. Плоди дуже поживні, мають високі рівні каротину і вітаміну B3. Лукума експортується по всьому світі і є популярним ароматом для десертів і морозива.
  • Лобода: вирощувалася в першу чергу задля її їстівного насіння. Лобода винила в перуанських Андах Південної Америки, де вона була важливим продуктом протягом 6000 років. Різновиди лобода вирощують в Консепсьйоні і Темуко.
  • Авокадо: Авокадо виникла в Мексиці і Перу. Чилійці називають його Негра-де-ла-Крус ("La Cruz Black") після того, як в місті Ла-Крус в Вальпараїсо області, головний виробник цього плоду почав його так називати.

Риба і морепродукти

Характерною особливістю чилійської кухні є різноманітність риби та морепродуктів та високий рівень їхньої якості, через географічне розташування та високу берегову лінію. До них належать:

Риба

Морепродукти

Сільське господарство

Сільське господарство у Чилі охоплює широкий спектр різних видів діяльності і вирощування продуктів, завдяки унікальній географії, клімаату та геології. Історично склалося, що сільське господарство стало основою чилійської економіки. Основні сільськогосподарські продукти Чилі включають у себе виноград, яблука, груші, пшеницю, цибулю, кукурудзу, овес, персики, спаржу, часник квасолю, яловичину, птицю, вовну, рибу і ліс. Ці та багато інших продуктів знайшли собі місце у чилійській кухні.

Джерела

https://www.thisischile.cl/chiles-top-traditional-foods-a-visitors-guide/?lang=en

https://www.youtube.com/watch?v=dJQglBWIP5E#at=15

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.