Щуча Гребля

Щу́ча Гре́бля село в Україні, в Чернігівській області, Бахмацькому районі. Населення — 325 осіб[1].

село Щуча Гребля
Країна  Україна
Область Чернігівська область
Район/міськрада Бахмацький район
Рада Дмитрівська селищна рада
Облікова картка Щуча Гребля 
Основні дані
Засноване перша половина XVII сторіччя
Населення 325 осіб
Площа 0,6 км²
Густота населення 541,67 осіб/км²
Поштовий індекс 16573
Телефонний код +380 4635
Географічні дані
Географічні координати 50°54′31″ пн. ш. 32°54′33″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
142 м
Водойми річка Хвощова
Місцева влада
Адреса ради 16572, Чернігівська область, Бахмацький район, смт. Дмитрівка, вул. Незалежності, 18
Карта
Щуча Гребля
Щуча Гребля
Мапа

Географія

Село Щуча Гребля розташоване за 38 км на південь від районного центру — міста Бахмач на трасі Ічня Дмитрівка. Село розташоване в зоні помірного помірно-континентального клімату. Середня висота населеного пункту над рівнем моря — 142 м. Річка Хвощова поділяє село на дві частини. На південь від Щучої Греблі розташований ботанічний заказник Семиліски. В селі 130 дворів. Національний склад представлений переважно українцями, конфесійний склад християнами. Православна парафія без постійного священика — настоятель УПЦ (МП) із смт Дмитрівка.

Історія

У цій місцевості люди мешкали з давніх-давен. Про це свідчать 11 скіфських курганів виявлені поблизу Щучої Греблі, які є археологічними пам'ятками.

Хутір Щуча Гребля виник у першій половині XVII сторіччя: Щуча Гребля значиться хутором Красноколядинської сотні Прилуцького полку Гетьманської України (16481782). У 1708 році Щуча Гребля згадується в Універсалі, де говориться про греблю «…зъ млином Щуцким о двух камнях».

У 1906 році акціонерне товариство з Дмитрівки на чолі з Костянецьким, збудувало в Щучій Греблі цукровий завод. Багатий торговець Перцев спорудив тут паровий млин, а інший торговець, Райко, біля Романкової греблі побудував цегельний завод. У 1920-х роках завод був зруйнований. В заводських приміщеннях деякий час працював сільськогосподарський технікум, а пізніше — туберкульозна лікарня. Жертвами Голодомору стали три особи. У селі споруджено пам'ятник воїнам-односельцям, які загинули в роки Другої світової війни.

На території села діють Фельдшерсько-акушерський пункт, клуб. До 2003 року працювала початкова школа.

Відомі уродженці

  • Ольга Допа — голова Бахмацької районної державної адміністрації[2].
  • Василь Прохорський — Герой Майдану, волонтер Медичної сотні. Загинув від пострілу спецпідрозділу «Беркут» у потилицю 18 лютого 2014 на вулиці Інститутській, поблизу Львівської барикади.
  • Шашенок Володимир Миколайович (1951—1986) — інженер-налагодник системи автоматики, співробітник «Смоленськатоменерго», одна із перших жертв аварії на Чорнобильській АЕС.

Також

Примітки

  1. Облікова картка населеного пункту на сайті Верховної Ради. Архів оригіналу за 04.10.2013. Процитовано 02.10.2013.
  2. Бахмацька РДА. Архів оригіналу за 4 жовтня 2013. Процитовано 2 жовтня 2013.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.