Visa Inc.

Visa Inc.  (також відома як Visa, стилізована під VISA) — одна з найбільших світових платіжних систем, є американською фінансовою багатонаціональною корпорацією зі штаб-квартирою в Фостер-Сіті, Каліфорнія, США.[5] Вона полегшує електронні перекази грошових коштів по всьому світу, найчастіше з допомогою кредитних карт Visa, дебетових карт та карт передплати.[6] Visa не випускає карточки, не надає фінансовим компаніям кредити і не встановлює тарифи і комісії для споживачів; Замість цього Visa надає фінансовим компаніям продукти під брендом Visa, які вони потім використовують, щоб запропонувати своїм клієнтам кредитні, дебетові, предоплачені програми та програми доступу до готівкових грошей. У 2015 році видавництво Nilson Report, що відстежує індустрію кредитних карт, виявило, що глобальна мережа Visa (відома як VisaNet) обробила 100 мільярдів транзакцій упродовж 2014 року на загальний об'єм 6,8 трильйонів доларів США.[7]

Visa Inc.
англ. VISA INC.
Тип публічна
Форма власності акціонерне товариство
Галузь Фінансові послуги
Гасло англ. Life takes Visa
Засновано 1958
Засновник(и) Dee Hockd
Штаб-квартира Фостер-Сіті, Каліфорнія, Сполучені Штати
Ключові особи CEO Чарльз Шарф
Продукція проведення платежів
Виторг 24 105 000 000 $ (30 вересня 2021)[1]
Операційний прибуток (EBIT) 15 804 000 000 $ (30 вересня 2021)[1]
Чистий прибуток 12 311 000 000 $ (30 вересня 2021)[1]
Активи 82 896 000 000 $ (30 вересня 2021)[1]
Співробітники 21 500 осіб (2021)[1]
Дочірні компанії
 • Visa Europed і Visa International Service Associationd
 • Член W3C[2], FIDO Allianced[3] і SD Associationd[4]
  usa.visa.com (для США)
  visa.com.ua (для України)
   Visa Inc. у Вікісховищі

  Характеристика компанії

  Щорічний торговий обіг карток «Віза» становить 2,5 трильйони доларів США. Картки «Віза» приймаються до оплати в торгових точках більше 150 країн світу. Організація грає центральну роль в розробці інноваційних платіжних продуктів і технологій, які використовують 21 тисяча фінансових організацій,  члени платіжної системи і власники їх карток.

  Історія «Visa» почалася в 1958, коли Bank of America випустив синьо-біло-золоту картку «BankAmericard». З метою отримання картками банку «BankAmerica» національної популярності для їхньої підтримки створили нову корпоративну структуру, керували якою організації, що мають ліцензії на ведення бізнесу. Ця структура отримала ім'я «Віза» в 1976 році. З часом кредитні картки «Віза» набули поширення у всьому світі.

  У 1980-х і 1990-х «Віза» запропонувала клієнтам перші елітні картки, створила першу глобальну систему банкоматів, розробила нові смарт-картки і передплачені картки.

  Visa ініціювала створення u-commerce, або всесвітньої (universal) комерції — здатність займатися комерцією в будь-якій точці світу, у будь-який час і будь-яким способом.

  Голова «Візи» Чарльз Шарф.

  Visa Contactless

  Visa Contactless (раніше Visa payWave) — це сумісна з EMV безконтактна можливість проведення платежу, заснована на стандарті ISO/IEC 14443 і технології компанії Visa, що надає власникам карток безконтактний спосіб проведення оплати на суми до певної величини, без підтвердження підписом або PIN-кодом, шляхом піднесення картки до платіжного терміналу замість проведення нею для зчитування або її вставки в термінал.

  Аналогом карток з Visa Contactless є Mastercard Contactless і ExpressPay від American Express: вони використовують одну технологію RFID та її реалізація в них сумісна, тому оплата такими картками можлива на одних і тих же терміналах, що підтримують безконтактну оплату, у випадку якщо еквайєр сертифікував прийом безконтактних платежів в кожній з платіжних систем.

  Можливості та поширення

  POS-термінал для виключно безконтактної оплати

  Картки з даною технологією дозволяють оплачувати покупки без підтвердження PIN-кодом або підписом на суми не вище дозволеної банком-емітентом величини або більші суми з підтвердженням оплати звичайним способом[8]. В Україні цей ліміт становить 1500 гривень[9], у Польщі — 50 злотих, у Росії така сума обмежується 1000 рублів, у Білорусі — 22 біл. рубля і т.д. Для кожної країни світу Visa надає рекомендований розмір разової неверіфікованої операції. Ця величина називається англ. VLP Single Transaction Limit і визначається EMV-тегом 9F78, що зберігається в пам'яті чипа.

  Впровадження

  Логотип Visa payWawe

  Технологія безконтактних платежів Visa payWave впроваджена платіжною системою в 2004, а перші такі картки з'явилися в Європі в 2005. В Північній Америці картки з'явилися в 2007.[10]

  Найбільші банки Австралії, такі як National Australia Bank, не надають своїм клієнтам можливість вибору для відмови від карток Visa з включеним функціоналом payWave. Це ж справедливо і для безконтактну оплату для безконтактних карток платіжної системи MasterCard. Тим клієнтам, які незадоволені наявністю payWave для проведення транзакції без підтвердження PIN-кодом або підписом на чеку, було рекомендовано утриматися від прив'язки карток Visa до свого банківського рахунку.

  Пізніше Visa перейменували Visa payWave в Visa Contactless та почали використовувати як логотип Безконтактний символ EMV, який використовується на платіжних картках з підтримкою безконтактної сплати.

  Регіони Visa

  Зараз «Visa International» розділена на 7 регіонів:

  Див. також

  Примітки

  1. Visa Inc. Annual Report 10-K 2021
  2. https://www.w3.org/Consortium/Member/List
  3. https://fidoalliance.org/members/
  4. https://www.sdcard.org/about_sda/member_companies/index.html
  5. Visa Inc. at a Glance. Visa Inc. Архів оригіналу за 1 травня 2015. Процитовано 25 квітня 2015.
  6. Visa. Retrieved March 26, 2010.
  7. Фішер, Даніель (25 травня 2015 р.). "VISA рухається зі швидкістю грошей". Forbes. Отримано 1 травня 2016 року.
  8. Visa payWave — можливості карток. Архів оригіналу за 22 березня 2013. Процитовано 3 лютого 2011. (пол.)
  9. Visa збільшила ліміт для безконтактних платежів без введення ПІН-коду. Економічна правда (укр.). Процитовано 13 квітня 2020.
  10. New Visa payWave Issuers and Merchants Sign Up for Faster, More Convenient Payments Архівовано 2 січень 2008 у Wayback Machine. Новость от 20.09.2007 (англ.) (Перевірено 23 лютого 2013)

  Посилання

  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.