Безіменне (Кальміуський район)

Безі́менне село Новоазовського району на півдні Донецької області на узбережжі Азовського моря. Відстань до райцентру становить близько 12 км і проходить автошляхом E58.

село Безіменне
Герб Безіменного
Країна  Україна
Область Донецька область
Район/міськрада Кальміуський район
Громада Новоазовська міська громада
Облікова картка Безімене 
Основні дані
Засноване 1799
Населення 2 638
Поштовий індекс 87660
Телефонний код +380 6296
Географічні дані
Географічні координати 47°06′16″ пн. ш. 37°56′04″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
14 м
Водойми балка Безіменна, Азовське море
Відстань до
обласного центру
133 км
Відстань до
районного центру
12 км
Найближча залізнична станція Маріуполь
Відстань до
залізничної станції
33,7 км
Місцева влада
Адреса ради 87660, Донецька область, Новоазовський район, с. Безіменне, вул. Радянська, 45
Сільський голова Жук Сергій Іванович
Карта
Безіменне
Безіменне
Мапа

 Безіменне у Вікісховищі

Загальні відомості

Безіменне підпорядковане Безіменській сільській раді. Через село проходить траса міжнародного значення E58 (ОдесаМаріупольТаганрогРостов-на-Дону).

Безіменне розташоване на березі Азовського моря за 33 км від залізничної станції Маріуполь. Населення — 2638 особи. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Веденське, Качкарське, Митьково-Качкарі, Роза.

На східній околиці села є берегова коса, яку місцеві жителі називають «Лукомор'я».[1]

Економіка

Колгосп «Дружба народів», центральна садиба якого міститься у Безіменному, має 4684 га орної землі. Це — велике багатогалузеве господарство, де вирощуються зернові, технічні та бобові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво, садівництво, овочівництво. З допоміжних підприємств є майстерня для ремонту сільськогосподарської техніки.

Біля села знаходиться Новоазовська ВЕС (1 км на північ).

Історія

Безіменне засноване 1799 р. У 19421943 рр. тут діяла підпільна група. Патріоти підтримували зв'язок з діючими частинами Червоної Армії, передаючи їм розвідувальні дані про ворога, брали участь у кількох десантних операціях у складі 385-го батальйону морської піхоти.

Походження назви

За народними переказами таку своєрідну назву село отримало від О. С. Пушкіна, який, перебуваючи у південному засланні, проїжджав по узбережжю Азовського моря. Приїхавши в чергове поселення, Пушкін запитав у місцевих мешканців про назву селища. Вони йому відповіли, що село немає ще назви, воно без імені. І Пушкін, недовго думаючи, запропонував свою — Безіменне.

Російсько-українська війна 2014 року

Увечері 1 вересня 2014 року була спроба прориву на Маріуполь з боку Новоазовська в районі села Безіменне; прикордонники спільно з батальйоном «Азов» у бою відбили прорив. Прикордонники втратили одного бійця, один поранений[2].

Унаслідок російської військової агресії із вересня 2014 р. Безіменне перебуває на тимчасово окупованій території.

9 травня 2017 року військові формування ДНР організували в Безіменному святкові заходи, які були обстріляні артилерією полку «Азов».За даними слідства організаторами обстрілу були командир полку Максим Жорін і начальник штабу полку Владислав Соболевський [3].

Соціальна сфера

У селі — середня школа, клуб, бібліотека. Функціонують пологовий будинок, фельдшерсько- акушерський пункт, яким завідував Є. О. Кошовий, нагороджений за сумлінну працю орденом Леніна. Є профілакторій для тваринників, відкрито дитячі ясла. Працюють рибопункт, відділення Кривокоського хлібоприймального пункту, 5 магазинів. На території села розташована риболовецька бригада колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС (центральна садиба міститься у с. Широкиному). На узбережжі Азовського моря у с. Безіменному розташованій піонерський табір тресту «Красногвардійськвугілля» м. Макіївки.

Населення

За даними перепису 2001 року населення села становило 2638 осіб, із них 45,19 % зазначили рідною мову українську, 53,71 % російську, 0,8 %— вірменську, 0,08 %— грецьку, 0,04 %— болгарську, молдовську та німецьку мови[4].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.