Бориспіль-Аеропорт

Бориспіль-Аеропорт станція Київської дирекції Південно-Західної залізниці (Україна), кінцева станція лінії к.п. 19 км — Бориспіль-Аеропорт (відгалуження від лінії Дарниця Гребінка). Розташована на території міжнародного аеропорту «Бориспіль».

Бориспіль-Аеропорт
Київська дирекція
Південно-Західна залізниця
залізнична станція, airport railway station
Розташування
Розташування Бориспіль
Адреса Бориспіль, аеропорт «Бориспіль»
Координати 50°21′14″ пн. ш. 30°53′50″ сх. д.
Структура
Платформ 2
Колій 2
Час роботи цілодобово
Послуги
Транспортні
Історія
Відкрито 30 листопада 2018 (3 роки)
Інша інформація
Власник Південно-Західна залізниця
Оператор Укрзалізниця
Код ЄМР (АСУЗТ) 322676
Тарифна зона 5
Тарифні відстані до транзитних пунктів
Дарниця 23 км
Гребінка 121 км
Управління залізниці (Київ-Пас.) 37 км
Мапа

Статус та інфраструктура

Станція розташована поблизу основного діючого терміналу «D»

Станція побудована 2018 року безпосередньо на території міжнародного аеропорту «Бориспіль». Є тупиковою станцією лише пасажирського (не товарного) спрямування, призначеною виключно для обслуговування спеціалізованого швидкісного залізничного експресу між аеропортом «Бориспіль» та Києвом. Примикає безпосередньо до діючого пасажирського терміналу «D».

Наявні 2 платформи завдовжки 114 метрів, з покриттям із гранітних плит та антиожеледових елементів. Платформи по всій довжині обладнані антиопадовим накриттям, наявні пандуси для інвалідних та багажних візків, касові приміщення. У поруч розташованому терміналі «D» наявна вся вичерпна пасажирська інфраструктура: з залами чекання, дитячими та відпочинковими кімнатами, санвузлами, медичними пунктами, харчовими кластерами та іншими підрозділами. Тому на самій станції означена інфраструктура відсутня через недоцільність її дублювання.

Сполучення з Києвом

Експрес зупиняється на станціях: Бориспіль-Аеропорт, Дарниця, Видубичі та Київ-Пасажирський[1]. Експрес курсує щогодини цілодобово. Але в разі проведення у Києві масових заходів і суттєвого збільшення пасажиропотоку, регулярність руху рейкових автобусів буде оперативно коригуватися.

Для придбання квитків на рейкові автобуси використовуються сучасні цифрові технології.

Експлуатація

Перший тестовий рейс до станції було здійснено 25 жовтня 2018 року за участю Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.[2] 26 листопада було оприлюднено розклад руху експресу.[3] Офіційне відкриття станції та руху експресу відбулося 30 листопада 2018 року, за участі Президента та Прем'єр-Міністра України[4].

Див. також

Примітки

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.