Брати Клички (боксери)

Брати Клички українські боксери Віталій (нар. 1971) і Володимир (рід. 1976) Клички. Обидва чемпіони світу з боксу у важкій вазі (перші чемпіони світу з боксу у важкій вазі з усього колишнього СРСР), але ніколи не були противниками на рингу. Спільний професійний дебют відбувся 16 листопада 1996, у Гамбурзі (Німеччина), у якому кожен з братів нокаутував суперника.

Брати Клички

Обидва брати є кандидатами наук[1][2][3] (1997). Велику частину часу брати Клички проживали у Німеччині, де користуються дуже великою популярністю.

Спільною діяльністю братів Кличків, крім спортивних тренувань, є соціальні проекти Фонду братів Кличків[4], появи на публіці й телебаченні, рекламні ролики, міжнародна благодійність у Фонді та проекти з відновлення одеського Будинку профспілок[5], вцілілого після пожежі у 2014 р. У коло бізнес-інтересів братів Кличків входять підконтрольні їм компанії K2 Promotions, Klitschko Management Group, а також ряд інших компаній в Україні, Німеччині та США.

У 2004 році підтримали Помаранчеву революцію в Україні. Віталій Кличко також активно займається політикою, був депутатом Київської міської ради (до парламентських виборів) і лідером Партії «УДАР Віталія Кличка». На парламентських виборах 2012 року партія Віталія отримала 40 депутатських місць у Верховній Раді України. 29 травня 2014 Віталій Кличко переміг на виборах міського голови Києва.

Віталій закінчив професійну кар'єру 9 листопада 2005, проте у 2007 році оголосив про її відновлення. Після скасування боїв з причини травм, отриманих під час тренувань, йому це нарешті вдалося 11 жовтня 2008, після майже чотирирічної перерви на рингу.

Спортивні досягнення братів Кличків

Перемога Віталія Кличка над Семюелом Пітером 11 жовтня 2008 стала втіленням у життя давньої мрії братів — стати одночасно чемпіонами світу з боксу у важкій вазі за версіями різних організацій професійного боксу[6]. Віталій повернув собі чемпіонський пояс організації WBC, Володимир же до цього моменту володів уже трьома поясами, будучи чемпіоном за версіями WBO, IBF і IBO. За бій із Семюелом Пітером у 2009 році Віталію Кличку була присуджена премія Світової академії спорту «Лауреус» в номінації «Повернення року».

2 липня 2011 р. брати досягли своєї другої, ще більшої мрії. Після того, як Володимир завоював пояс чемпіона WBA, перемігши попереднього чемпіона Девіда Хея, чемпіонські пояси у важкій вазі всіх чотирьох найважливіших організацій у світовому боксі перейшли у володіння братами. Крім титулів цих чотирьох організацій, Володимир також володіє поясами The Ring Magazine і IBO.

Брати Клички впродовж декількох років очолюють незалежний рейтинг важковаговиків на порталі BoxRec, причому з великим відривом від інших важковаговиків сучасності[7].

У 2011 році за свої спортивні досягнення брати отримали Премію Штайгер.

Часова діаграма чемпіонських титулів братів Кличків

Віталій Кличко

Володимир Кличко

Сім'я

Батько Володимир Родіонович Кличко (24 квітня 1947 13 липня 2011, Київ) військовий аташе посольства України в Німеччині НАТО, генерал-майор[8].

Володимир Кличко-старший народився 24 квітня 1947 року в родині співробітника міліції, в минулому начальника паспортного столу села Вільшани Черкаської області Української РСР Родіона Петровича Кличка і вчительки початкових класів та української мови Тамари Юхимівни Кличко (уродженої Етінзон[9]), родом зі Сміли тієї ж Черкаської області і випускниці Корсунського педагогічного училища. Під час німецької окупації Сміли Родіон Петрович переховував свою дружину в підвалі (підполі), а її родина загинула в гетто і помер їхній старший син Володимир[10]. Після війни вони були вислані в Казахстан, де народилися їхній син Володимир і дві дочки — Раїса та Анна.

Володимир Кличко-старший закінчив льотне училище, служив у Чехословаччині, Киргизії, Казахстані, Прибалтиці[11], у званні полковника авіації брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції[12][13].

Останні роки життя у званні генерал-майора Військово-повітряних сил України був військовим аташе при посольстві України в Німеччині та НАТО (Ремаген).

Володимир Кличко-старший помер від раку 13 липня 2011 р.

Мати — вчителька початкових класів Надія Ульянівна Кличко.

Ушанування

Брати Клички на поштовій марці України 2010 року.

Фільмографія

  • «Кличко» (2011) — німецький документальний фільм режисера Себастьяна Денхарда знятий кіностудією Broadview TV.
  • «Брати — легенда» («Brothers legend», вихід у прокат запланований на квітень 2021 року) — фільм за сценарієм та режисурою Сильвестра Сталлоне[15].

Див. також

  • Іван Піддубний (1871—1949) — український спортсмен-борець, шестиразовий чемпіон світу з боротьби.

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.